Bezpieczna szybka pożyczka przez Internet w 5 krokach

pożyczki online

W sieci kupujemy, płacimy rachunki, oglądamy seriale i… pożyczamy pieniądze. Pożyczka przez internet nie jest już nowością. Ich wygoda jest bezdyskusyjna, wątpliwości budzą kwestie bezpieczeństwa. Oto 5 sposobów, dzięki którym chwilówka online będzie w pełni bezpieczna. 

Po pierwsze: Przeczytaj umowę i formularz informacyjny

Zawsze czytaj umowy i nigdy nie podpisuj jej, zanim nie przeczytasz. Na e-maila otrzymasz również formularz informacyjny. Zapoznaj się z nim. Znajdziesz tu wiele ważnych informacji. Każda firma pożyczkowa ma prawny obowiązek przesłania Ci takiego formularza. My zamieszczamy go również na stronie, tak abyś mógł się z nim zapoznać, jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Jeśli coś jest w otrzymanych dokumentach niezrozumiałe czy niejasne, śmiało skontaktuj się z nami. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Wyjaśnią każdy niezrozumiały zwrot czy termin. Możesz do nas zadzwonić, wysłać e-mail lub zadać pytanie na czacie.

 

Po drugie: Sprawdź firmę i certyfikat bezpieczeństwa

Bądź czujny. Nie przelewaj żadnych zaliczek tytułem uzyskania pożyczki. Uczciwa firma pożyczkowa, na etapie składania wniosku może jedynie poprosić Cię o przelew 0,01 grosza celem weryfikacji danych. Ta praktyka pozwala uniknąć sytuacji, że ktoś wyłudzi pożyczkę na Twoje dane. To jedyna opłata jakiej możesz się spodziewać na etapie składania wniosku o pożyczki internetowe.

Kolejna rzecz. Sprawdź, czy firma widnieje w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Spójrz też na pasek adresu strony. Powinieneś znaleźć tam „https” zamiast samego tylko „http”. Obok pojawi się symbol kłódki. To nic innego, jak gwarancja bezpieczeństwa przekazu danych (tzw. certyfikat SSL).

Po trzecie: Sprawdź koszt pożyczki

To bardzo proste. Uczciwi pożyczkodawcy bardzo transparentnie informują o całkowity koszcie pożyczki już na poziomie składania wniosku. Na stronie Smart Pożyczka, obok suwaków każdorazowo wyświetla się kalkulacja kosztu pożyczki. Znajdziesz tu również informację na temat wysokości RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopie Oprocentowania.  Od marca 2016 roku w Polsce maksymalne odsetki, które płacimy za pożyczenie pieniędzy nie mogą być wyższe niż 10 % w stosunku rocznym.

 

Po czwarte: Nie śpiesz się

Pośpiech zawsze jest złym doradcą. Zatem nawet jeśli szybko potrzebujesz gotówki, daj sobie chwilę na porównanie ofert, przeczytanie umów, sprawdzenie firmy. Pomoże Ci to bezpiecznie, ale i korzystniej pożyczyć pieniądze.

Po piąte: Pożyczaj, gdy masz pewność że spłacisz dług

Darmowa pożyczka jest dość kusząca. Pożyczasz, a potem zwracasz tyle samo. Dostępna jest dla osób, którzy biorą pożyczkę po raz pierwszy. Jednak każda, nawet pożyczka za darmo, wymaga spłaty. Dlatego wnioskując o nią, musisz mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić ją w terminie. Pożyczając, zawsze mierz siły na zamiary.

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: