Bezpieczna szybka pożyczka przez Internet w 5 krokach

W sieci kupujemy, płacimy rachunki, oglądamy seriale i… pożyczamy pieniądze. Pożyczka przez internet nie jest już nowością. Ich wygoda jest bezdyskusyjna, wątpliwości budzą kwestie bezpieczeństwa. Oto 5 sposobów, dzięki którym chwilówka online będzie w pełni bezpieczna. 

Po pierwsze: Przeczytaj umowę i formularz informacyjny

Zawsze czytaj umowy i nigdy nie podpisuj jej, zanim nie przeczytasz. Na e-maila otrzymasz również formularz informacyjny. Zapoznaj się z nim. Znajdziesz tu wiele ważnych informacji. Każda firma pożyczkowa ma prawny obowiązek przesłania Ci takiego formularza. My zamieszczamy go również na stronie, tak abyś mógł się z nim zapoznać, jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Jeśli coś jest w otrzymanych dokumentach niezrozumiałe czy niejasne, śmiało skontaktuj się z nami. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Wyjaśnią każdy niezrozumiały zwrot czy termin. Możesz do nas zadzwonić, wysłać e-mail lub zadać pytanie na czacie.

 

Po drugie: Sprawdź firmę i certyfikat bezpieczeństwa

Bądź czujny. Nie przelewaj żadnych zaliczek tytułem uzyskania pożyczki. Uczciwa firma pożyczkowa, na etapie składania wniosku może jedynie poprosić Cię o przelew 0,01 grosza celem weryfikacji danych. Ta praktyka pozwala uniknąć sytuacji, że ktoś wyłudzi pożyczkę na Twoje dane. To jedyna opłata jakiej możesz się spodziewać na etapie składania wniosku o pożyczki internetowe.

Kolejna rzecz. Sprawdź, czy firma widnieje w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Spójrz też na pasek adresu strony. Powinieneś znaleźć tam „https” zamiast samego tylko „http”. Obok pojawi się symbol kłódki. To nic innego, jak gwarancja bezpieczeństwa przekazu danych (tzw. certyfikat SSL).

Po trzecie: Sprawdź koszt pożyczki

To bardzo proste. Uczciwi pożyczkodawcy bardzo transparentnie informują o całkowity koszcie pożyczki już na poziomie składania wniosku. Na stronie Smart Pożyczka, obok suwaków każdorazowo wyświetla się kalkulacja kosztu pożyczki. Znajdziesz tu również informację na temat wysokości RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopie Oprocentowania.  Od marca 2016 roku w Polsce maksymalne odsetki, które płacimy za pożyczenie pieniędzy nie mogą być wyższe niż 10 % w stosunku rocznym.

 

Po czwarte: Nie śpiesz się

Pośpiech zawsze jest złym doradcą. Zatem nawet jeśli szybko potrzebujesz gotówki, daj sobie chwilę na porównanie ofert, przeczytanie umów, sprawdzenie firmy. Pomoże Ci to bezpiecznie, ale i korzystniej pożyczyć pieniądze.

Po piąte: Pożyczaj, gdy masz pewność że spłacisz dług

Darmowa pożyczka jest dość kusząca. Pożyczasz, a potem zwracasz tyle samo. Dostępna jest dla osób, którzy biorą pożyczkę po raz pierwszy. Jednak każda, nawet pożyczka za darmo, wymaga spłaty. Dlatego wnioskując o nią, musisz mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić ją w terminie. Pożyczając, zawsze mierz siły na zamiary.

Podobne artykuły

 • Wielkimi krokami zbliża się 21 i 22 stycznia. Są to dni, w których obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Babci i Dziadka. W związku z tym, wiele osób zastanawia się, co podarować seniorom z okazji ich święta. Zazwyczaj jako pierwsze na myśl przychodzą nam materialne podarki. W tym roku nie musimy jednak obdarowywać dziadków wyłącznie oklepanymi laurkami, słodkościami lub pamiątkowymi drobiazgami zwłaszcza, jeśli otrzymywali je już we wcześniejszych latach. Zamiast tego podarujmy im coś znacznie cenniejszego – wspólny czas!

  20.01.2022Pokaż więcej
 • Wszystkie pożyczki i kredyty mają jedną cechę wspólną – wszystkie należy uregulować w określonym w umowie terminie. Wymóg ten dotyczy zarówno klasycznych pożyczek gotówkowych, jak i popularnych w ostatnich latach chwilówek. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy wcześniejsza spłata pożyczki przyniesie im jakiekolwiek korzyści, czy jedynie pozwoli uregulować zobowiązanie. Okazuje się, że jak najbardziej!

  14.01.2022Pokaż więcej
 • Za oknami śniegu brak, ale w SMART ogłaszamy w styczniu ŚNIEŻNY SMART CZAS! 

  Jak Ty lubisz spędzać zimę? 

  07.01.2022Pokaż więcej
 • W dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej dokonujemy płatności przez internet. Pomimo możliwości płatności za zakupy kartą, wiele osób nadal stawia na tradycyjne rozwiązania i przelewa pieniądze bezpośrednio na konto sklepu lub osoby prywatnej. W takiej sytuacji, zawsze warto upewnić się, czy dane właściciela rachunku bankowego pokrywają się z danymi osoby, z którą przeprowadzamy transakcję. W związku z tym pojawia się pytanie, jak sprawdzić właściciela konta bankowego i czy jest to w ogóle możliwe. Odpowiedź na nie znajdziesz poniżej!

  28.12.2021Pokaż więcej
 • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To wyjątkowy czas w roku, który warto spędzić w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Jej stworzenie w dużej mierze jest uzależnione od zasobności naszego portfela – świąteczne menu, prezenty, ozdoby i dekoracje sporo kosztują, bez nich natomiast trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie z prawdziwego zdarzenia. Znakomitym sposobem na zrealizowanie wszystkich świątecznych planów jest Smart Pożyczka, którą można zaciągnąć praktycznie od ręki, bez wychodzenia z domu.

  22.12.2021Pokaż więcej
 • Święta LAST MINUTE? One również mogą być SMART!

  Święta za tydzień, a Ty wciąż nie masz prezentów?

  To żaden problem!

  17.12.2021Pokaż więcej
 • Mikołajki to święto, które obchodzimy co roku, 6 grudnia. Według tradycji, z tej okazji obdarowujemy bliskich drobnymi podarkami „od Mikołaja”, które mają stanowić swoiste preludium do właściwych prezentów wręczanych na Boże Narodzenie. Najwięcej radości Mikołajki przynoszą najmłodszych, nie brakuje jednak także dorosłych, którzy równie chętnie wręczają, co otrzymują prezenty z tej okazji. Sprawdziliśmy, jakie prezenty dla dużych i małych cieszą się w tym roku szczególnym zainteresowaniem!

  06.12.2021Pokaż więcej
 • Święta coraz bliżej! W tym roku SMART Pożyczka organizuje SMART ŚWIĘTA!

  Weź udział w naszym konkursie! To PROSTE! Możesz stać się posiadaczem lub posiadaczką jednej z 3 kart podarunkowych VISA o wartości 500 zł każda!

  03.12.2021Pokaż więcej
 • Długie jesienne wieczory to idealny czas na to, aby wybrać się do kina. Na zewnątrz robi się już chłodno, dzień staje się coraz krótszy, więc warto znaleźć sposób na to, aby nie nudzić się w domu. 

  Nowości w filmowych repertuarach kin nie brakuje, a zapowiedzi również wyglądają obiecująco. Masz ochotę na prawdziwą dawkę wrażeń? A może chcesz się zrelaksować i obejrzeć dobrą, zabawną komedię? W tym artykule zaprezentujemy propozycje kinowe, w których każdy znajdzie coś dla siebie. 

  29.10.2021Pokaż więcej
 • pożyczki - porady

  Mnogość ofert pożyczek pozabankowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Od lat ta forma pożyczania pieniędzy cieszy się sporą popularnością, warto jednak wiedzieć, że ważny jest nie tylko wybór najtańszej oferty.

  Na co więc warto zwrócić uwagę? Produkt finansowy powinien zaspokoić Twoje potrzeby, ale również zostać dopasowany do Twoich możliwości budżetowych.

  19.10.2021Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły