Bezpieczna szybka pożyczka przez Internet w 5 krokach

W sieci kupujemy, płacimy rachunki, oglądamy seriale i… pożyczamy pieniądze. Pożyczka przez internet nie jest już nowością. Ich wygoda jest bezdyskusyjna, wątpliwości budzą kwestie bezpieczeństwa. Oto 5 sposobów, dzięki którym chwilówka online będzie w pełni bezpieczna. 

Po pierwsze: Przeczytaj umowę i formularz informacyjny

Zawsze czytaj umowy i nigdy nie podpisuj jej, zanim nie przeczytasz. Na e-maila otrzymasz również formularz informacyjny. Zapoznaj się z nim. Znajdziesz tu wiele ważnych informacji. Każda firma pożyczkowa ma prawny obowiązek przesłania Ci takiego formularza. My zamieszczamy go również na stronie, tak abyś mógł się z nim zapoznać, jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Jeśli coś jest w otrzymanych dokumentach niezrozumiałe czy niejasne, śmiało skontaktuj się z nami. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Wyjaśnią każdy niezrozumiały zwrot czy termin. Możesz do nas zadzwonić, wysłać e-mail lub zadać pytanie na czacie.

 

Po drugie: Sprawdź firmę i certyfikat bezpieczeństwa

Bądź czujny. Nie przelewaj żadnych zaliczek tytułem uzyskania pożyczki. Uczciwa firma pożyczkowa, na etapie składania wniosku może jedynie poprosić Cię o przelew 0,01 grosza celem weryfikacji danych. Ta praktyka pozwala uniknąć sytuacji, że ktoś wyłudzi pożyczkę na Twoje dane. To jedyna opłata jakiej możesz się spodziewać na etapie składania wniosku o pożyczki internetowe.

Kolejna rzecz. Sprawdź, czy firma widnieje w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Spójrz też na pasek adresu strony. Powinieneś znaleźć tam „https” zamiast samego tylko „http”. Obok pojawi się symbol kłódki. To nic innego, jak gwarancja bezpieczeństwa przekazu danych (tzw. certyfikat SSL).

Po trzecie: Sprawdź koszt pożyczki

To bardzo proste. Uczciwi pożyczkodawcy bardzo transparentnie informują o całkowity koszcie pożyczki już na poziomie składania wniosku. Na stronie Smart Pożyczka, obok suwaków każdorazowo wyświetla się kalkulacja kosztu pożyczki. Znajdziesz tu również informację na temat wysokości RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopie Oprocentowania.  Od marca 2016 roku w Polsce maksymalne odsetki, które płacimy za pożyczenie pieniędzy nie mogą być wyższe niż 10 % w stosunku rocznym.

 

Po czwarte: Nie śpiesz się

Pośpiech zawsze jest złym doradcą. Zatem nawet jeśli szybko potrzebujesz gotówki, daj sobie chwilę na porównanie ofert, przeczytanie umów, sprawdzenie firmy. Pomoże Ci to bezpiecznie, ale i korzystniej pożyczyć pieniądze.

Po piąte: Pożyczaj, gdy masz pewność że spłacisz dług

Darmowa pożyczka jest dość kusząca. Pożyczasz, a potem zwracasz tyle samo. Dostępna jest dla osób, którzy biorą pożyczkę po raz pierwszy. Jednak każda, nawet pożyczka za darmo, wymaga spłaty. Dlatego wnioskując o nią, musisz mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić ją w terminie. Pożyczając, zawsze mierz siły na zamiary.

Podobne artykuły

 • Cały zespół SMART Pożyczka serdecznie gratuluje wygranej Pani Grażynie M. z Radomia. Pani Grażyna wygrała w naszym konkursie 50-calowy Telewizor. Mamy nadzieję, że nowy nabytek wspaniale się sprawdzi i będzie służyć przez długie lata.

  24.08.2021Pokaż więcej
 • Konkurs „MAMY SMART OKAZJE” organizowany na naszej stronie internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

  06.08.2021Pokaż więcej
 • W piątek wystartowało EURO 2020. Nasza Reprezentacja będzie dzielnie zmagać się w Mistrzostwach już od dzisiaj. Pierwszy raz w historii mecze turnieju zostaną rozegrane w aż 11 krajach Starego Kontynentu. Czempionat Europy jest ogromnym świętem dla kibiców. Jest to spory wydatek, niezależnie od tego czy planujemy wyjazd na mecz, czy też kibicujemy w domu lub wychodzimy do miasta. Dodatkowe finansowanie na nieprzewidziane wydatki NIE-tylko dla Kibiców można otrzymać w SMART Pożyczka! Weź pożyczkę i w pełni świętuj zwycięstwa Polski na EURO 2020! 

  14.06.2021Pokaż więcej
 • W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię.

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Dzień Matki to szczególnie wyjątkowy czas, w którym wyrażamy swoją wdzięczność. W tym dniu składamy Mamom podziękowania za trud włożony w wychowanie, troskę i miłość jaką darzą nas bezwarunkowo. SMART Pożyczka również chce uczcić ten dzień i umożliwić naszym Klientom piękne uczczenie tego święta. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy KONKURS. Mogą w nim wziąć udział wszyscy klienci, którzy wezmą w terminie jego obowiązywania pożyczkę za pośrednictwem www.smartpozyczka.pl. Wystarczy wyzwolić odrobinę wyobraźni. Dla autora najciekawszej wypowiedzi została przygotowana nagroda – Bon prezentowy o wartości 1000 zł do portalu www.prezentmarzen.pl, który na pewno przyda się każdemu!

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Pożyczka pozabankowa on-line to obecnie najprawdopodobniej najszybsza i zapewne najłatwiejsza metoda na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Pożyczki pozabankowe online są udzielane głównie przez instytucje finansowe, które nie są bankami, a ich działalność reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim.

  03.03.2021Pokaż więcej
 • sposoby na nudę w domu

  Epidemia wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 ponownie zmusza nas do pozostania w domach, w trosce o nasze życie i zdrowie. Jak sobie zaplanować pobyt w domu, żeby znaleźć czas na relaks i odpoczynek w odpowiedniej formie? W obecnej sytuacji jest to szczególne ważne, żeby zbyt szybko (a najlepiej w ogóle) nie zaczęła nam doskwierać nuda. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na nudę w domu!

  05.11.2020Pokaż więcej
 • jak efektywnie pracować zdalnie

  Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

  04.11.2020Pokaż więcej
 • nauka na smartfonie

  Uczniowie mają już za sobą ponad miesiąc nauki, studenci również wrócili na uczelnie. Natomiast w dzisiejszych czasach zdobywać wiedzę można wszędzie. Czasami wystarczy smartfon i dostęp do internetu, aby podnieść swoje kwalifikacje. Jak to zrobić?

  06.10.2020Pokaż więcej
 • benefity premium

  Obecnie znajduje się na rynku wiele produktów, które za niewielką opłatą poszerzają zakres dostępnych usług. Mowa tutaj między innymi o serwisach internetowych, których zakup wersji premium warto rozważyć.

  05.10.2020Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły