Internet rzeczy, czyli rozmowa telefonu z lodówką

pożyczki online

Czy wyobrażasz sobie życie bez smartfona i Internetu? Wątpię. A inne urządzenia? Okazuje się, że nasz telefon nie jest jedynym urządzeniem, które jest smart. Tak samo inteligentne są już urządzenia AGD i RTV. Na przykład lodówka wysyłająca listę zakupów na telefon, albo ekspres budzący Cię świeżo zaparzoną kawą. Witaj w internecie rzeczy!

IoT – co to takiego?

Mobilni jesteśmy, co dalej? Jaka będzie kolejna rewolucja? Dotyczyć będzie internetu rzeczy (internet of things IoT). A co to właściwie takiego? To nic innego, jak połączone ze sobą urządzenia, które potrafią się ze sobą komunikować i wymieniać informacjami. Na pewno nie raz widziałeś na sklepowej półce „Smart TV” (inteligentny telewizor), czyli taki, w którym masz pełen dostęp do internetu i wszystkich swoich social mediów.

Świat rzeczy inteligentnych

Jak oszacowało Cisco Internet Business Solution, do 2020 r. na świecie będzie siedem razy więcej połączonych urządzeń niż ludzi. Za chwilę będziemy częścią świata, który jest w pełni zautomatyzowany. Niemal każde zadanie będzie w stanie wykonać za nas maszyna, a my będziemy w stanie tym zdalnie zarządzać. Brzmi jak science fiction? Nic bardziej mylnego. To staje się rzeczywistością. Podajmy kilka przykładów. Zacznijmy od lodówki, która komunikuje się z naszym telefonem, wysyłając mu listę produktów, których brakuje. Podpowie nam również, co możemy ugotować z posiadanych w danej chwili składników, a jeśli to konieczne-uruchomi piekarnik. Przypomni również, które produkty tracą ważność.  Inne przykłady inteligentnych urządzeń to np. pieluszki z czujnikiem wilgoci, które wyślą wiadomość rodzicom przez Twittera, czy szafy, które przeanalizują naszą garderobę i wskażą ubrania, których ani razu nie założyliśmy.

Auto przyszłości

Jak byś się czuł, gdyby Twój samochód sam ruszał, hamował i parkował? Przerażające? To byłoby zapewne jedne z najbardziej dziwnych uczuć, jakich może doświadczyć kierowca. Wszystko wskazuje jednak na to, że trzeba powoli z tym się oswoić. Okazuje się, że internet rzeczy zrewolucjonizował też motoryzację. Już dziś, tesla przejechała sama całe USA, bez wypadku, kontrolowana przez człowieka, ale kierowana przez komputer.

Smart pożyczka  

W kryzysowym momencie chwilówka „tu i teraz”, za pomocą jednego kliknięcia w smartfonie… To już teraźniejszość. Co więc czeka nas w przyszłości?  Czy bankowość też czeka rewolucja związana z internetem rzeczy? Czy w tym w pełni zautomatyzowanym świecie będzie miejsce dla tradycyjnej bankowości? Już dziś zbliżając do siebie smartfony możemy wymienić się plikami, a w najbliższej przyszłości, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby w ten sposób robić sobie przelewy.

 

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: