Internet rzeczy, czyli rozmowa telefonu z lodówką

Czy wyobrażasz sobie życie bez smartfona i Internetu? Wątpię. A inne urządzenia? Okazuje się, że nasz telefon nie jest jedynym urządzeniem, które jest smart. Tak samo inteligentne są już urządzenia AGD i RTV. Na przykład lodówka wysyłająca listę zakupów na telefon, albo ekspres budzący Cię świeżo zaparzoną kawą. Witaj w internecie rzeczy!

IoT – co to takiego?

Mobilni jesteśmy, co dalej? Jaka będzie kolejna rewolucja? Dotyczyć będzie internetu rzeczy (internet of things IoT). A co to właściwie takiego? To nic innego, jak połączone ze sobą urządzenia, które potrafią się ze sobą komunikować i wymieniać informacjami. Na pewno nie raz widziałeś na sklepowej półce „Smart TV” (inteligentny telewizor), czyli taki, w którym masz pełen dostęp do internetu i wszystkich swoich social mediów.

Świat rzeczy inteligentnych

Jak oszacowało Cisco Internet Business Solution, do 2020 r. na świecie będzie siedem razy więcej połączonych urządzeń niż ludzi. Za chwilę będziemy częścią świata, który jest w pełni zautomatyzowany. Niemal każde zadanie będzie w stanie wykonać za nas maszyna, a my będziemy w stanie tym zdalnie zarządzać. Brzmi jak science fiction? Nic bardziej mylnego. To staje się rzeczywistością. Podajmy kilka przykładów. Zacznijmy od lodówki, która komunikuje się z naszym telefonem, wysyłając mu listę produktów, których brakuje. Podpowie nam również, co możemy ugotować z posiadanych w danej chwili składników, a jeśli to konieczne-uruchomi piekarnik. Przypomni również, które produkty tracą ważność.  Inne przykłady inteligentnych urządzeń to np. pieluszki z czujnikiem wilgoci, które wyślą wiadomość rodzicom przez Twittera, czy szafy, które przeanalizują naszą garderobę i wskażą ubrania, których ani razu nie założyliśmy.

Auto przyszłości

Jak byś się czuł, gdyby Twój samochód sam ruszał, hamował i parkował? Przerażające? To byłoby zapewne jedne z najbardziej dziwnych uczuć, jakich może doświadczyć kierowca. Wszystko wskazuje jednak na to, że trzeba powoli z tym się oswoić. Okazuje się, że internet rzeczy zrewolucjonizował też motoryzację. Już dziś, tesla przejechała sama całe USA, bez wypadku, kontrolowana przez człowieka, ale kierowana przez komputer.

Smart pożyczka  

W kryzysowym momencie chwilówka „tu i teraz”, za pomocą jednego kliknięcia w smartfonie… To już teraźniejszość. Co więc czeka nas w przyszłości?  Czy bankowość też czeka rewolucja związana z internetem rzeczy? Czy w tym w pełni zautomatyzowanym świecie będzie miejsce dla tradycyjnej bankowości? Już dziś zbliżając do siebie smartfony możemy wymienić się plikami, a w najbliższej przyszłości, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby w ten sposób robić sobie przelewy.

Podobne artykuły

 • Wielkimi krokami zbliża się 21 i 22 stycznia. Są to dni, w których obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Babci i Dziadka. W związku z tym, wiele osób zastanawia się, co podarować seniorom z okazji ich święta. Zazwyczaj jako pierwsze na myśl przychodzą nam materialne podarki. W tym roku nie musimy jednak obdarowywać dziadków wyłącznie oklepanymi laurkami, słodkościami lub pamiątkowymi drobiazgami zwłaszcza, jeśli otrzymywali je już we wcześniejszych latach. Zamiast tego podarujmy im coś znacznie cenniejszego – wspólny czas!

  20.01.2022Pokaż więcej
 • Wszystkie pożyczki i kredyty mają jedną cechę wspólną – wszystkie należy uregulować w określonym w umowie terminie. Wymóg ten dotyczy zarówno klasycznych pożyczek gotówkowych, jak i popularnych w ostatnich latach chwilówek. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy wcześniejsza spłata pożyczki przyniesie im jakiekolwiek korzyści, czy jedynie pozwoli uregulować zobowiązanie. Okazuje się, że jak najbardziej!

  14.01.2022Pokaż więcej
 • Za oknami śniegu brak, ale w SMART ogłaszamy w styczniu ŚNIEŻNY SMART CZAS! 

  Jak Ty lubisz spędzać zimę? 

  07.01.2022Pokaż więcej
 • W dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej dokonujemy płatności przez internet. Pomimo możliwości płatności za zakupy kartą, wiele osób nadal stawia na tradycyjne rozwiązania i przelewa pieniądze bezpośrednio na konto sklepu lub osoby prywatnej. W takiej sytuacji, zawsze warto upewnić się, czy dane właściciela rachunku bankowego pokrywają się z danymi osoby, z którą przeprowadzamy transakcję. W związku z tym pojawia się pytanie, jak sprawdzić właściciela konta bankowego i czy jest to w ogóle możliwe. Odpowiedź na nie znajdziesz poniżej!

  28.12.2021Pokaż więcej
 • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To wyjątkowy czas w roku, który warto spędzić w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Jej stworzenie w dużej mierze jest uzależnione od zasobności naszego portfela – świąteczne menu, prezenty, ozdoby i dekoracje sporo kosztują, bez nich natomiast trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie z prawdziwego zdarzenia. Znakomitym sposobem na zrealizowanie wszystkich świątecznych planów jest Smart Pożyczka, którą można zaciągnąć praktycznie od ręki, bez wychodzenia z domu.

  22.12.2021Pokaż więcej
 • Święta LAST MINUTE? One również mogą być SMART!

  Święta za tydzień, a Ty wciąż nie masz prezentów?

  To żaden problem!

  17.12.2021Pokaż więcej
 • Mikołajki to święto, które obchodzimy co roku, 6 grudnia. Według tradycji, z tej okazji obdarowujemy bliskich drobnymi podarkami „od Mikołaja”, które mają stanowić swoiste preludium do właściwych prezentów wręczanych na Boże Narodzenie. Najwięcej radości Mikołajki przynoszą najmłodszych, nie brakuje jednak także dorosłych, którzy równie chętnie wręczają, co otrzymują prezenty z tej okazji. Sprawdziliśmy, jakie prezenty dla dużych i małych cieszą się w tym roku szczególnym zainteresowaniem!

  06.12.2021Pokaż więcej
 • Święta coraz bliżej! W tym roku SMART Pożyczka organizuje SMART ŚWIĘTA!

  Weź udział w naszym konkursie! To PROSTE! Możesz stać się posiadaczem lub posiadaczką jednej z 3 kart podarunkowych VISA o wartości 500 zł każda!

  03.12.2021Pokaż więcej
 • Długie jesienne wieczory to idealny czas na to, aby wybrać się do kina. Na zewnątrz robi się już chłodno, dzień staje się coraz krótszy, więc warto znaleźć sposób na to, aby nie nudzić się w domu. 

  Nowości w filmowych repertuarach kin nie brakuje, a zapowiedzi również wyglądają obiecująco. Masz ochotę na prawdziwą dawkę wrażeń? A może chcesz się zrelaksować i obejrzeć dobrą, zabawną komedię? W tym artykule zaprezentujemy propozycje kinowe, w których każdy znajdzie coś dla siebie. 

  29.10.2021Pokaż więcej
 • pożyczki - porady

  Mnogość ofert pożyczek pozabankowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Od lat ta forma pożyczania pieniędzy cieszy się sporą popularnością, warto jednak wiedzieć, że ważny jest nie tylko wybór najtańszej oferty.

  Na co więc warto zwrócić uwagę? Produkt finansowy powinien zaspokoić Twoje potrzeby, ale również zostać dopasowany do Twoich możliwości budżetowych.

  19.10.2021Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły