Jak zaoszczędzić kupując przez Internet?

pożyczki online

Coraz więcej i częściej kupujemy przez Internet. Takie zakupy są wygodniejsze, pozwalają oszczędzić czas i… pieniądze. O czym warto pamiętać szukając internetowych okazji? Przedstawiamy kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w sieci.

Co najczęściej kupujemy?

W Internecie kupujemy najczęściej odzież i obuwie, książki, filmy, sprzęt elektroniczny – smartfony, tablety, sprzęt RTV, kosmetyki, bilety na wydarzenia kulturalne, meble. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się z kolei ubezpieczenia, produkty spożywcze i farmaceutyczne.

Z badań przeprowadzonych w 2016 roku przez Izbę Gospodarki Internetowej wynika, że prawie połowa, bo 48% internautów, wybiera zakupy przez Internet zamiast zakupów w sklepach stacjonarnych. Jako powód zakupów internetowych wskazywali brak konieczności podróży do sklepu, dostępność towarów przez całą dobę, możliwość porównania ofert, a przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny niż w sklepach tradycyjnych.

Wcześniej znaczy taniej

Z podjęciem niektórych decyzji czasem warto się pośpieszyć. Na przykład jeśli wcześniej zaplanujemy podróż możemy otrzymać nawet 30% zniżki na bilety zakupione do 21 dni przed podróżą u jednego z polskich przewoźników. Podobnie jest z wycieczkami oferowanymi przez biura podróży, które obniżają ceny wyjazdów o kilkadziesiąt procent. Jeśli interesują nas wydarzenia kulturalne, możemy skorzystać z przedsprzedaży – w taki sposób kupimy nieco taniej bilet na koncert ulubionego artysty. Pamiętajmy, że oferty te są czasowe i obowiązuje zasada “kto pierwszy ten lepszy”.

Warto korzystać z promocji i kodów rabatowych

Wiele sklepów internetowych oferuje swoim klientom kody rabatowe. Często też możemy otrzymać zniżki zapisując się do newslettera. Wystarczy tylko wpisać swój adres e-mail i odebrać zniżkę, którą będziemy mogli wykorzystać w trakcie kolejnych zakupów u danego sprzedawcy.

Regularne śledzenie promocji pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli jeszcze nie wiesz – Smart Pożyczka oferuje teraz swoim klientom promocyjną ofertę pożyczek. W promocyjnej ofercie koszt pierwszej pożyczki to dokładnie 0 zł, a RRSO to równo 0%. Oznacza to, że oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś  i ani złotówki więcej. Nie płacisz żadnych odsetek, prowizji czy jakichkolwiek innych kosztów.

Kalendarz zakupoholika

Jest kilka dni w roku, o których warto pamiętać. To nie tylko Dzień Matki czy Walentynki. Są daty, które powinien zapamiętać i śledzić informacje z nimi związane każdy, kto lubi i chciałby kupować taniej. Oto kilka z nich: Black Friday (24.11.17), Cyber Monday (27.11.2017) oraz Dzień Darmowej Dostawy (6.12.17). W trakcie tych dni możemy skorzystać z wielu promocji oraz darmowej wysyłki.

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: