Jak zaoszczędzić kupując przez Internet?

Coraz więcej i częściej kupujemy przez Internet. Takie zakupy są wygodniejsze, pozwalają oszczędzić czas i… pieniądze. O czym warto pamiętać szukając internetowych okazji? Przedstawiamy kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w sieci.

Co najczęściej kupujemy?

W Internecie kupujemy najczęściej odzież i obuwie, książki, filmy, sprzęt elektroniczny – smartfony, tablety, sprzęt RTV, kosmetyki, bilety na wydarzenia kulturalne, meble. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się z kolei ubezpieczenia, produkty spożywcze i farmaceutyczne.

Z badań przeprowadzonych w 2016 roku przez Izbę Gospodarki Internetowej wynika, że prawie połowa, bo 48% internautów, wybiera zakupy przez Internet zamiast zakupów w sklepach stacjonarnych. Jako powód zakupów internetowych wskazywali brak konieczności podróży do sklepu, dostępność towarów przez całą dobę, możliwość porównania ofert, a przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny niż w sklepach tradycyjnych.

Wcześniej znaczy taniej

Z podjęciem niektórych decyzji czasem warto się pośpieszyć. Na przykład jeśli wcześniej zaplanujemy podróż możemy otrzymać nawet 30% zniżki na bilety zakupione do 21 dni przed podróżą u jednego z polskich przewoźników. Podobnie jest z wycieczkami oferowanymi przez biura podróży, które obniżają ceny wyjazdów o kilkadziesiąt procent. Jeśli interesują nas wydarzenia kulturalne, możemy skorzystać z przedsprzedaży – w taki sposób kupimy nieco taniej bilet na koncert ulubionego artysty. Pamiętajmy, że oferty te są czasowe i obowiązuje zasada “kto pierwszy ten lepszy”.

Warto korzystać z promocji i kodów rabatowych

Wiele sklepów internetowych oferuje swoim klientom kody rabatowe. Często też możemy otrzymać zniżki zapisując się do newslettera. Wystarczy tylko wpisać swój adres e-mail i odebrać zniżkę, którą będziemy mogli wykorzystać w trakcie kolejnych zakupów u danego sprzedawcy.

Regularne śledzenie promocji pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli jeszcze nie wiesz – Smart Pożyczka oferuje teraz swoim klientom promocyjną ofertę pożyczek. W promocyjnej ofercie koszt pierwszej pożyczki to dokładnie 0 zł, a RRSO to równo 0%. Oznacza to, że oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś  i ani złotówki więcej. Nie płacisz żadnych odsetek, prowizji czy jakichkolwiek innych kosztów.

Kalendarz zakupoholika

Jest kilka dni w roku, o których warto pamiętać. To nie tylko Dzień Matki czy Walentynki. Są daty, które powinien zapamiętać i śledzić informacje z nimi związane każdy, kto lubi i chciałby kupować taniej. Oto kilka z nich: Black Friday (24.11.17), Cyber Monday (27.11.2017) oraz Dzień Darmowej Dostawy (6.12.17). W trakcie tych dni możemy skorzystać z wielu promocji oraz darmowej wysyłki.

Podobne artykuły

 • Inteligentne mieszkanie lub dom? Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w naszej przestrzeni mieszkalnej przestało już dawno dziwić. SMART rozwiązania stają się coraz bardziej popularne i przystępne cenowo. Koncepcja SMART w domu, to przede wszystkim wprowadzanie automatycznych rozwiązań i możliwości zdalnego sterowania urządzeniami, które mają za zadanie podnieść komfort życia jego mieszkańców.

  15.10.2021Pokaż więcej
 • Coraz częściej Polacy zaczynają sięgać po produkty finansowe, oferowane przez firmy pozabankowe online, które oferują pożyczki na krótki okres (tzw. Chwilówki), bądź pożyczki ratalne na okres kilku miesięcy. Wspomniane podmioty oferują jasne i przejrzyste zasady.

  23.09.2021Pokaż więcej
 • Zespół SMART Pożyczka pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

  23.09.2021Pokaż więcej
 • Cały zespół SMART Pożyczka serdecznie gratuluje wygranej Pani Grażynie M. z Radomia. Pani Grażyna wygrała w naszym konkursie 50-calowy Telewizor. Mamy nadzieję, że nowy nabytek wspaniale się sprawdzi i będzie służyć przez długie lata.

  24.08.2021Pokaż więcej
 • Konkurs „MAMY SMART OKAZJE” organizowany na naszej stronie internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

  06.08.2021Pokaż więcej
 • W piątek wystartowało EURO 2020. Nasza Reprezentacja będzie dzielnie zmagać się w Mistrzostwach już od dzisiaj. Pierwszy raz w historii mecze turnieju zostaną rozegrane w aż 11 krajach Starego Kontynentu. Czempionat Europy jest ogromnym świętem dla kibiców. Jest to spory wydatek, niezależnie od tego czy planujemy wyjazd na mecz, czy też kibicujemy w domu lub wychodzimy do miasta. Dodatkowe finansowanie na nieprzewidziane wydatki NIE-tylko dla Kibiców można otrzymać w SMART Pożyczka! Weź pożyczkę i w pełni świętuj zwycięstwa Polski na EURO 2020! 

  14.06.2021Pokaż więcej
 • W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię.

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Dzień Matki to szczególnie wyjątkowy czas, w którym wyrażamy swoją wdzięczność. W tym dniu składamy Mamom podziękowania za trud włożony w wychowanie, troskę i miłość jaką darzą nas bezwarunkowo. SMART Pożyczka również chce uczcić ten dzień i umożliwić naszym Klientom piękne uczczenie tego święta. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy KONKURS. Mogą w nim wziąć udział wszyscy klienci, którzy wezmą w terminie jego obowiązywania pożyczkę za pośrednictwem www.smartpozyczka.pl. Wystarczy wyzwolić odrobinę wyobraźni. Dla autora najciekawszej wypowiedzi została przygotowana nagroda – Bon prezentowy o wartości 1000 zł do portalu www.prezentmarzen.pl, który na pewno przyda się każdemu!

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Pożyczka pozabankowa on-line to obecnie najprawdopodobniej najszybsza i zapewne najłatwiejsza metoda na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Pożyczki pozabankowe online są udzielane głównie przez instytucje finansowe, które nie są bankami, a ich działalność reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim.

  03.03.2021Pokaż więcej
 • sposoby na nudę w domu

  Epidemia wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 ponownie zmusza nas do pozostania w domach, w trosce o nasze życie i zdrowie. Jak sobie zaplanować pobyt w domu, żeby znaleźć czas na relaks i odpoczynek w odpowiedniej formie? W obecnej sytuacji jest to szczególne ważne, żeby zbyt szybko (a najlepiej w ogóle) nie zaczęła nam doskwierać nuda. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na nudę w domu!

  05.11.2020Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły