Jak zaoszczędzić kupując przez Internet?

Coraz więcej i częściej kupujemy przez Internet. Takie zakupy są wygodniejsze, pozwalają oszczędzić czas i… pieniądze. O czym warto pamiętać szukając internetowych okazji? Przedstawiamy kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w sieci.

Co najczęściej kupujemy?

W Internecie kupujemy najczęściej odzież i obuwie, książki, filmy, sprzęt elektroniczny – smartfony, tablety, sprzęt RTV, kosmetyki, bilety na wydarzenia kulturalne, meble. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się z kolei ubezpieczenia, produkty spożywcze i farmaceutyczne.

Z badań przeprowadzonych w 2016 roku przez Izbę Gospodarki Internetowej wynika, że prawie połowa, bo 48% internautów, wybiera zakupy przez Internet zamiast zakupów w sklepach stacjonarnych. Jako powód zakupów internetowych wskazywali brak konieczności podróży do sklepu, dostępność towarów przez całą dobę, możliwość porównania ofert, a przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny niż w sklepach tradycyjnych.

Wcześniej znaczy taniej

Z podjęciem niektórych decyzji czasem warto się pośpieszyć. Na przykład jeśli wcześniej zaplanujemy podróż możemy otrzymać nawet 30% zniżki na bilety zakupione do 21 dni przed podróżą u jednego z polskich przewoźników. Podobnie jest z wycieczkami oferowanymi przez biura podróży, które obniżają ceny wyjazdów o kilkadziesiąt procent. Jeśli interesują nas wydarzenia kulturalne, możemy skorzystać z przedsprzedaży – w taki sposób kupimy nieco taniej bilet na koncert ulubionego artysty. Pamiętajmy, że oferty te są czasowe i obowiązuje zasada “kto pierwszy ten lepszy”.

Warto korzystać z promocji i kodów rabatowych

Wiele sklepów internetowych oferuje swoim klientom kody rabatowe. Często też możemy otrzymać zniżki zapisując się do newslettera. Wystarczy tylko wpisać swój adres e-mail i odebrać zniżkę, którą będziemy mogli wykorzystać w trakcie kolejnych zakupów u danego sprzedawcy.

Regularne śledzenie promocji pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli jeszcze nie wiesz – Smart Pożyczka oferuje teraz swoim klientom promocyjną ofertę pożyczek. W promocyjnej ofercie koszt pierwszej pożyczki to dokładnie 0 zł, a RRSO to równo 0%. Oznacza to, że oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś  i ani złotówki więcej. Nie płacisz żadnych odsetek, prowizji czy jakichkolwiek innych kosztów.

Kalendarz zakupoholika

Jest kilka dni w roku, o których warto pamiętać. To nie tylko Dzień Matki czy Walentynki. Są daty, które powinien zapamiętać i śledzić informacje z nimi związane każdy, kto lubi i chciałby kupować taniej. Oto kilka z nich: Black Friday (24.11.17), Cyber Monday (27.11.2017) oraz Dzień Darmowej Dostawy (6.12.17). W trakcie tych dni możemy skorzystać z wielu promocji oraz darmowej wysyłki.

Podobne artykuły

 • Cały zespół SMART Pożyczka serdecznie gratuluje wygranej Pani Grażynie M. z Radomia. Pani Grażyna wygrała w naszym konkursie 50-calowy Telewizor. Mamy nadzieję, że nowy nabytek wspaniale się sprawdzi i będzie służyć przez długie lata.

  24.08.2021Pokaż więcej
 • Konkurs „MAMY SMART OKAZJE” organizowany na naszej stronie internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

  06.08.2021Pokaż więcej
 • W piątek wystartowało EURO 2020. Nasza Reprezentacja będzie dzielnie zmagać się w Mistrzostwach już od dzisiaj. Pierwszy raz w historii mecze turnieju zostaną rozegrane w aż 11 krajach Starego Kontynentu. Czempionat Europy jest ogromnym świętem dla kibiców. Jest to spory wydatek, niezależnie od tego czy planujemy wyjazd na mecz, czy też kibicujemy w domu lub wychodzimy do miasta. Dodatkowe finansowanie na nieprzewidziane wydatki NIE-tylko dla Kibiców można otrzymać w SMART Pożyczka! Weź pożyczkę i w pełni świętuj zwycięstwa Polski na EURO 2020! 

  14.06.2021Pokaż więcej
 • W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię.

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Dzień Matki to szczególnie wyjątkowy czas, w którym wyrażamy swoją wdzięczność. W tym dniu składamy Mamom podziękowania za trud włożony w wychowanie, troskę i miłość jaką darzą nas bezwarunkowo. SMART Pożyczka również chce uczcić ten dzień i umożliwić naszym Klientom piękne uczczenie tego święta. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy KONKURS. Mogą w nim wziąć udział wszyscy klienci, którzy wezmą w terminie jego obowiązywania pożyczkę za pośrednictwem www.smartpozyczka.pl. Wystarczy wyzwolić odrobinę wyobraźni. Dla autora najciekawszej wypowiedzi została przygotowana nagroda – Bon prezentowy o wartości 1000 zł do portalu www.prezentmarzen.pl, który na pewno przyda się każdemu!

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Pożyczka pozabankowa on-line to obecnie najprawdopodobniej najszybsza i zapewne najłatwiejsza metoda na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Pożyczki pozabankowe online są udzielane głównie przez instytucje finansowe, które nie są bankami, a ich działalność reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim.

  03.03.2021Pokaż więcej
 • sposoby na nudę w domu

  Epidemia wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 ponownie zmusza nas do pozostania w domach, w trosce o nasze życie i zdrowie. Jak sobie zaplanować pobyt w domu, żeby znaleźć czas na relaks i odpoczynek w odpowiedniej formie? W obecnej sytuacji jest to szczególne ważne, żeby zbyt szybko (a najlepiej w ogóle) nie zaczęła nam doskwierać nuda. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na nudę w domu!

  05.11.2020Pokaż więcej
 • jak efektywnie pracować zdalnie

  Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

  04.11.2020Pokaż więcej
 • nauka na smartfonie

  Uczniowie mają już za sobą ponad miesiąc nauki, studenci również wrócili na uczelnie. Natomiast w dzisiejszych czasach zdobywać wiedzę można wszędzie. Czasami wystarczy smartfon i dostęp do internetu, aby podnieść swoje kwalifikacje. Jak to zrobić?

  06.10.2020Pokaż więcej
 • benefity premium

  Obecnie znajduje się na rynku wiele produktów, które za niewielką opłatą poszerzają zakres dostępnych usług. Mowa tutaj między innymi o serwisach internetowych, których zakup wersji premium warto rozważyć.

  05.10.2020Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły