Jak zaoszczędzić kupując przez Internet?

Coraz więcej i częściej kupujemy przez Internet. Takie zakupy są wygodniejsze, pozwalają oszczędzić czas i… pieniądze. O czym warto pamiętać szukając internetowych okazji? Przedstawiamy kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w sieci.

Co najczęściej kupujemy?

W Internecie kupujemy najczęściej odzież i obuwie, książki, filmy, sprzęt elektroniczny – smartfony, tablety, sprzęt RTV, kosmetyki, bilety na wydarzenia kulturalne, meble. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się z kolei ubezpieczenia, produkty spożywcze i farmaceutyczne.

Z badań przeprowadzonych w 2016 roku przez Izbę Gospodarki Internetowej wynika, że prawie połowa, bo 48% internautów, wybiera zakupy przez Internet zamiast zakupów w sklepach stacjonarnych. Jako powód zakupów internetowych wskazywali brak konieczności podróży do sklepu, dostępność towarów przez całą dobę, możliwość porównania ofert, a przede wszystkim atrakcyjniejsze ceny niż w sklepach tradycyjnych.

Wcześniej znaczy taniej

Z podjęciem niektórych decyzji czasem warto się pośpieszyć. Na przykład jeśli wcześniej zaplanujemy podróż możemy otrzymać nawet 30% zniżki na bilety zakupione do 21 dni przed podróżą u jednego z polskich przewoźników. Podobnie jest z wycieczkami oferowanymi przez biura podróży, które obniżają ceny wyjazdów o kilkadziesiąt procent. Jeśli interesują nas wydarzenia kulturalne, możemy skorzystać z przedsprzedaży – w taki sposób kupimy nieco taniej bilet na koncert ulubionego artysty. Pamiętajmy, że oferty te są czasowe i obowiązuje zasada “kto pierwszy ten lepszy”.

Warto korzystać z promocji i kodów rabatowych

Wiele sklepów internetowych oferuje swoim klientom kody rabatowe. Często też możemy otrzymać zniżki zapisując się do newslettera. Wystarczy tylko wpisać swój adres e-mail i odebrać zniżkę, którą będziemy mogli wykorzystać w trakcie kolejnych zakupów u danego sprzedawcy.

Regularne śledzenie promocji pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli jeszcze nie wiesz – Smart Pożyczka oferuje teraz swoim klientom promocyjną ofertę pożyczek. W promocyjnej ofercie koszt pierwszej pożyczki to dokładnie 0 zł, a RRSO to równo 0%. Oznacza to, że oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś  i ani złotówki więcej. Nie płacisz żadnych odsetek, prowizji czy jakichkolwiek innych kosztów.

Kalendarz zakupoholika

Jest kilka dni w roku, o których warto pamiętać. To nie tylko Dzień Matki czy Walentynki. Są daty, które powinien zapamiętać i śledzić informacje z nimi związane każdy, kto lubi i chciałby kupować taniej. Oto kilka z nich: Black Friday (24.11.17), Cyber Monday (27.11.2017) oraz Dzień Darmowej Dostawy (6.12.17). W trakcie tych dni możemy skorzystać z wielu promocji oraz darmowej wysyłki.

Podobne artykuły

 • Firmy pozabankowe zaczęły powstawać w odpowiedzi na potrzeby osób, których nie było stać na kredyt w tradycyjnym banku. Jeszcze kilka lat temu rynek ten nie był mocno rozbudowany. Aktualnie jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Pożyczki pozabankowe podlegają regulacjom prawnym, co wiąże się z tym, że są produktami w pełni bezpiecznymi dla pożyczkobiorcy. Czym są chwilówki? Co warto o nich wiedzieć? Poznaj najważniejsze fakty.

  27.06.2022Pokaż więcej
 • Budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem to ważna część rodzinnego świata. Początkowo to rodzice starają się wyrobić w swojej pociesze przekonanie, że może zawsze na nich liczyć. Z czasem jednak również dzieci powinny zadbać o więź z rodzicami. Idealnym czasem na wspólne spędzenie kilku wspólnych chwil jest Dzień Ojca. Podpowiadamy, gdzie warto zabrać tatę z okazji jego święta.

  20.06.2022Pokaż więcej
 • Zadłużenie osoby prywatnej najczęściej sprawdzane jest przed udzieleniem pożyczki czy kredytu. Zdarza się również, że kontrahenci weryfikują w bazach potencjalnego przyszłego wspólnika w interesach. Dzięki temu możliwe jest określenie, czy dana osoba jest wypłacalna. W jaki sposób można sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej?

  14.06.2022Pokaż więcej
 • Dzień mamy tuż tuż, dlatego zdecydowanie warto się już zacząć zastanawiać nad ciekawym prezentem z tej okazji i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jaki podarunek sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy ciekawe i oryginalne pomysły, z których warto skorzystać!

  26.05.2022Pokaż więcej
 • Zespół SMART Pożyczka pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.   

  23.05.2022Pokaż więcej
 • Bank przyznał Ci kredyt, jednak jego warunki pozostawiają wiele do życzenia. Drakońska marża, wygórowana prowizja, a do tego krótszy niż chciałeś termin. Zastanawiasz się dlaczego? Przecież masz dobrą pracę i stałe zarobki. Wszystkiemu winna jest twoja historia kredytowa, a może po prostu jej brak. 

  13.05.2022Pokaż więcej
 • Jeszcze do niedawna w powszechnej świadomości panowało przekonanie, że pożyczki gotówkowe są dostępne wyłącznie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Pozostali musieli szukać innych sposobów na pozyskanie gotówki, gdyż w oczach instytucji finansowych udzielenie im pożyczki było zbyt ryzykowne. Pojawienie się na rynku firm pożyczkowych całkowicie odmieniło tę sytuację – dziś uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych oraz osób zatrudnionych w innej niż umowa o pracę formie, jest jak najbardziej możliwe!

  22.04.2022Pokaż więcej
 • Wielkanoc to najważniejsze święto katolickie oraz kolejna, po Bożym Narodzeniu, okazja do rodzinnego świętowania. W tym wszystkim najważniejsi są najmłodsi, którzy najintensywniej odczuwają świąteczną atmosferę oraz ze szczególnym wytęsknieniem oczekują nadejścia Wielkanocy. Jest ku temu jeszcze jeden powód – prezenty od zajączka, która to tradycja jest coraz chętniej kultywowana w polskich domach.

  15.04.2022Pokaż więcej
 • Zaciągnięcie każdego zobowiązania finansowego powinno być poprzedzone dokładną analizą. Oprócz zadania sobie oczywistego pytania, czy będziemy w stanie zwrócić pożyczoną kwotę we wskazanym terminie, warto zweryfikować także koszt pożyczki, sprawdzić ile wynosi RRSO oraz dowiedzieć się, na kiedy przypada termin płatności. Wszystkie te wątpliwości wyjaśnia bardzo praktyczne narzędzie – kalkulator pożyczki. Gdzie go szukać, jak korzystać oraz dlaczego warto – o tym powiemy w niniejszym artykule!

  14.04.2022Pokaż więcej
 • BIK to skrót od nazwy instytucji, powołanej na początku XXI w. przez Związek Banków Polskich. Kryje się pod nim Biuro Informacji Kredytowej, którego zadaniem jest zbieranie, przechowywanie oraz udostępnianie bankom danych na temat spłaty zobowiązań finansowych klientów korzystających z ich ofert. Do BIK trafia więc każda osoba, która zaciągnęła pożyczkę, dokonała zakupu ratalnego, korzysta z karty kredytowej, posiada limit na koncie lub poręczyła kredyt innej osobie.

  25.03.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły