Kredyt studencki czy pożyczka: co wybrać?

pożyczki online

Początek roku akademickiego, czyli nowe środowisko, nowe wyzwania i nowe wydatki. Jak sobie z nimi poradzić? Jest wiele rozwiązań, które mogą wspomóc twój budżet w czasie studiów. Do najpopularniejszych można zaliczyć kredyt studencki oraz pożyczkę studencką. Czym się różnią i co wybrać? Zapoznaj się z ich cechami i wybierz opcję, która bardziej ci odpowiada.

Kredyt studencki

Kredyt studencki jest dobrą formą sfinansowania twojego utrzymania podczas nauki na uczelni wyższej. Udzielany jest zarówno studentom uczelni publicznych jak i niepublicznych bez względu na to jaki tryb studiów wybierzesz. Jego oprocentowanie jest niezwykle niskie w porównaniu do kredytów konsumpcyjnych i wynosi ok. 0,875%. Jak go wziąć? Do banku kredytującego musisz dostarczyć zaświadczenia o dochodach twojej rodziny, zaświadczenie z uczelni, potwierdzające, że jesteś studentem oraz dokumenty wymagane do oceny zdolności kredytowej, a także zabezpieczenia kredytu, czyli zaświadczenie od poręczyciela. Kredyt ten może być udzielany na cały okres studiów lecz nie na dłużej niż 6 lat. Bank co miesiąc będzie wypłacał ci pieniądze, dzięki czemu sfinansujesz swoje wydatki. Jego spłata rozpoczyna się dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. Do tego czasu również nienaliczane są odsetki. Zaczynasz je spłacać wraz z rozpoczęciem spłaty pożyczonych pieniędzy. Odsetki również są bardzo niskie w porównaniu do zwykłego kredytu i na sierpień 2018 wynoszą 1,75%. Czy możesz ubiegać się o umorzenie kredytu studenckiego? Tak, ale tylko w wypadku kiedy ukończysz edukację w grupie najlepszych absolwentów.

Pożyczka dla studenta

Jeśli chodzi o pożyczkę dla studenta, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Oferowana jest przez firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Często też nie wiążą się z nią żadne dodatkowe korzyści. Udzielana jest jednorazowo na określony czas. Jej wysokość zależy wyłącznie od twoich potrzeb oraz firmy, która ją oferuje. Szukaj zawsze, rzetelnych firm, które nie ukrywają dodatkowych kosztów i oferują pierwszą pożyczkę za darmo, szybko i bez zbędnych formalności, taką firmą www.smartpozyczka.pl  Do wzięcia takiej pożyczki wystarczy jedynie dowód osobisty, nie musisz przygotowywać zaświadczenia o dochodach czy potwierdzenia bycia studentem. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nagle spotkają cie niespodziewane wydatki.

Sprawdź naszą ofertę pożyczki studenckiej z RRSO 0%

Źródła:
http://kontostudenta.pl

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: