Kredyt studencki czy pożyczka: co wybrać?

Początek roku akademickiego, czyli nowe środowisko, nowe wyzwania i nowe wydatki. Jak sobie z nimi poradzić? Jest wiele rozwiązań, które mogą wspomóc twój budżet w czasie studiów. Do najpopularniejszych można zaliczyć kredyt studencki oraz pożyczkę studencką. Czym się różnią i co wybrać? Zapoznaj się z ich cechami i wybierz opcję, która bardziej ci odpowiada.

Kredyt studencki

Kredyt studencki jest dobrą formą sfinansowania twojego utrzymania podczas nauki na uczelni wyższej. Udzielany jest zarówno studentom uczelni publicznych jak i niepublicznych bez względu na to jaki tryb studiów wybierzesz. Jego oprocentowanie jest niezwykle niskie w porównaniu do kredytów konsumpcyjnych i wynosi ok. 0,875%. Jak go wziąć? Do banku kredytującego musisz dostarczyć zaświadczenia o dochodach twojej rodziny, zaświadczenie z uczelni, potwierdzające, że jesteś studentem oraz dokumenty wymagane do oceny zdolności kredytowej, a także zabezpieczenia kredytu, czyli zaświadczenie od poręczyciela. Kredyt ten może być udzielany na cały okres studiów lecz nie na dłużej niż 6 lat. Bank co miesiąc będzie wypłacał ci pieniądze, dzięki czemu sfinansujesz swoje wydatki. Jego spłata rozpoczyna się dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. Do tego czasu również nienaliczane są odsetki. Zaczynasz je spłacać wraz z rozpoczęciem spłaty pożyczonych pieniędzy. Odsetki również są bardzo niskie w porównaniu do zwykłego kredytu i na sierpień 2018 wynoszą 1,75%. Czy możesz ubiegać się o umorzenie kredytu studenckiego? Tak, ale tylko w wypadku kiedy ukończysz edukację w grupie najlepszych absolwentów.

Pożyczka dla studenta

Jeśli chodzi o pożyczkę dla studenta, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Oferowana jest przez firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Często też nie wiążą się z nią żadne dodatkowe korzyści. Udzielana jest jednorazowo na określony czas. Jej wysokość zależy wyłącznie od twoich potrzeb oraz firmy, która ją oferuje. Szukaj zawsze, rzetelnych firm, które nie ukrywają dodatkowych kosztów i oferują pierwszą pożyczkę za darmo, szybko i bez zbędnych formalności, taką firmą www.smartpozyczka.pl  Do wzięcia takiej pożyczki wystarczy jedynie dowód osobisty, nie musisz przygotowywać zaświadczenia o dochodach czy potwierdzenia bycia studentem. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nagle spotkają cie niespodziewane wydatki.

Sprawdź naszą ofertę pożyczki studenckiej z RRSO 0%

Źródła:
http://kontostudenta.pl

Podobne artykuły

 • Cały zespół SMART Pożyczka serdecznie gratuluje wygranej Pani Grażynie M. z Radomia. Pani Grażyna wygrała w naszym konkursie 50-calowy Telewizor. Mamy nadzieję, że nowy nabytek wspaniale się sprawdzi i będzie służyć przez długie lata.

  24.08.2021Pokaż więcej
 • Konkurs „MAMY SMART OKAZJE” organizowany na naszej stronie internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

  06.08.2021Pokaż więcej
 • W piątek wystartowało EURO 2020. Nasza Reprezentacja będzie dzielnie zmagać się w Mistrzostwach już od dzisiaj. Pierwszy raz w historii mecze turnieju zostaną rozegrane w aż 11 krajach Starego Kontynentu. Czempionat Europy jest ogromnym świętem dla kibiców. Jest to spory wydatek, niezależnie od tego czy planujemy wyjazd na mecz, czy też kibicujemy w domu lub wychodzimy do miasta. Dodatkowe finansowanie na nieprzewidziane wydatki NIE-tylko dla Kibiców można otrzymać w SMART Pożyczka! Weź pożyczkę i w pełni świętuj zwycięstwa Polski na EURO 2020! 

  14.06.2021Pokaż więcej
 • W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię.

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Dzień Matki to szczególnie wyjątkowy czas, w którym wyrażamy swoją wdzięczność. W tym dniu składamy Mamom podziękowania za trud włożony w wychowanie, troskę i miłość jaką darzą nas bezwarunkowo. SMART Pożyczka również chce uczcić ten dzień i umożliwić naszym Klientom piękne uczczenie tego święta. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy KONKURS. Mogą w nim wziąć udział wszyscy klienci, którzy wezmą w terminie jego obowiązywania pożyczkę za pośrednictwem www.smartpozyczka.pl. Wystarczy wyzwolić odrobinę wyobraźni. Dla autora najciekawszej wypowiedzi została przygotowana nagroda – Bon prezentowy o wartości 1000 zł do portalu www.prezentmarzen.pl, który na pewno przyda się każdemu!

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Pożyczka pozabankowa on-line to obecnie najprawdopodobniej najszybsza i zapewne najłatwiejsza metoda na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Pożyczki pozabankowe online są udzielane głównie przez instytucje finansowe, które nie są bankami, a ich działalność reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim.

  03.03.2021Pokaż więcej
 • sposoby na nudę w domu

  Epidemia wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 ponownie zmusza nas do pozostania w domach, w trosce o nasze życie i zdrowie. Jak sobie zaplanować pobyt w domu, żeby znaleźć czas na relaks i odpoczynek w odpowiedniej formie? W obecnej sytuacji jest to szczególne ważne, żeby zbyt szybko (a najlepiej w ogóle) nie zaczęła nam doskwierać nuda. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na nudę w domu!

  05.11.2020Pokaż więcej
 • jak efektywnie pracować zdalnie

  Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

  04.11.2020Pokaż więcej
 • nauka na smartfonie

  Uczniowie mają już za sobą ponad miesiąc nauki, studenci również wrócili na uczelnie. Natomiast w dzisiejszych czasach zdobywać wiedzę można wszędzie. Czasami wystarczy smartfon i dostęp do internetu, aby podnieść swoje kwalifikacje. Jak to zrobić?

  06.10.2020Pokaż więcej
 • benefity premium

  Obecnie znajduje się na rynku wiele produktów, które za niewielką opłatą poszerzają zakres dostępnych usług. Mowa tutaj między innymi o serwisach internetowych, których zakup wersji premium warto rozważyć.

  05.10.2020Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły