Kto przynosi prezenty na Boże Narodzenie?

pożyczki online

Wizerunek świętego Mikołaja napotykamy na każdym kroku. Jest obecny w telewizji, prasie, a pełnowymiarowe kartonowe postaci mikołajów uśmiechają się do nas w marketach i zachęcają do kupna słodyczy. A przecież nie zawsze prezenty przynosił święty Mikołaj. Są jeszcze miejsca, w których pamięta się inne postaci związane z Bożym Narodzeniem. 

 

Gwiazdor, Aniołek, czy Dzieciątko?

W Polsce prezenty przynoszą różne postaci. W Poznaniu wciąż żywa jest tradycja przynoszenia podarków przez Gwiazdora. To postać mężczyzny w baranicy i futrzanej czapie. Swoje imię zawdzięcza gwieździe niesionej przez kolędników. Według tradycji Gwiazdor przynosił dzieciom prezenty 24 grudnia. Choć często zdarzało się, że zamiast prezentu wręczał rózgę. Gwiazdor przepytywał z pacierza i pytał o zachowanie w ciągu roku. Z kolei na Śląsku w Wigilię prezenty pod choinkę przynosi  Dzieciątko, które utożsamiane jest z Jezusem Chrystusem. Popularny na całym świecie święty Mikołaj niewielkie podarki podrzuca do butów 6 grudnia. W polskiej tradycji obecny jest też Aniołek. Ten z kolei wędruje z prezentami po Małopolsce.

Dziadek Mróz i Śnieżynka

W śnieżnej Rosji dzieci odwiedza Dziadek Mróz. Niegdyś postrzegany był jako niegodziwy czarnoksiężnik, zamrażający i porywający dzieci. Jednak od XIX wieku kultywuje się pamięć Dziadka Mroza jako łagodnego starca i pomagającej mu wnuczki o wdzięcznym imieniu Śnieżynka. W przeciwieństwie do Świętego Mikołaja, Dziadek Mróz w swą podróż wyrusza w Nowy Rok. Z wyglądu przypomina świętego Mikołaja  ma bardzo długą brodę, a ubrany jest w zimowy kożuch o przeróżnych kolorach. Dziadek Mróz wręcza dzieciom podarki osobiście.  Rosjanie 18 listopada świętują jego urodziny i chętnie odwiedzają Wielki Ustiug – siedzibę Dziadka Mroza.

Trzej Królowie

W Hiszpanii prezenty przynoszą Trzej Królowie. I nie w święta Bożego Narodzenia, a 6 stycznia. Wieczorem, 5 stycznia, dzieci zostawiają strudzonym wędrowcom niewielki posiłek. W zamian za okazaną dobroć Kacper, Melchior i Baltazar pozostawiają w butach podarki. Zgodnie z tradycją prezenty otrzymują tylko grzeczne dzieci. Te niegrzeczne muszą się zadowolić cukierkami, przypominającymi wyglądem… węgiel! W Hiszpanii 6 stycznia to dzień, w którym  odbywają się parady na cześć Trzech Króli. Przebrani królowie rozdają na ulicach cukierki. Hiszpanie świętują początek karnawału.

Zostań świętym Mikołajem ze Smart Pożyczką!

Boże Narodzenie jest już coraz bliżej. Zamień się w świętego Mikołaja, wyrusz na świąteczne zakupy. Spraw radość sobie i bliskim!

Doskonale wiemy ile kosztują przygotowania do świąt. Dlatego specjalnie z myślą o naszych Klientach postanowiliśmy wystartować z wyprzedażą pożyczek! Od 11 do 27 grudnia 2017 roku w Smart Pożyczce trwa zimowa wyprzedaż. W programie lojalnościowym obniżamy koszty pożyczek aż o 50%! Nie zwlekaj, sprawdź!

 

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 0%, całkowita kwota kredytu
(bez kredytowanych kosztów): 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, oprocentowanie stałe: 0%; całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0zł), z zastrzeżeniem terminowej spłaty. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 1804% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do spłaty 1282,22 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 282,22 zł (w tym: prowizja 274 zł, odsetki 8,22 zł); umowa na 30 dni. Stan na 01.07.2017. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Pożyczkodawcą jest PIXO Sp. z o.o.

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: