Smart budżet – zobacz jak robią to inni!

pożyczki online

Osobiste finanse Kasi

Kasia – jest 27 letnią, wykształconą kobietą, prowadzi bardzo aktywny  tryb życia. Pracuje, dokształca się i rozwija swoje hobby jakim jest wspinaczka. Dodatkowo w perspektywie kilku lat planuje wzięcie kredytu hipotetycznego na mieszkanie.

Myślisz, ta Kasia to ma życie! Zarabia fortunę i nie ma żadnych zobowiązań – otóż Kasia zorganizowała sobie bardzo skrupulatnie swoje finanse i chętnie się z nami podzieli swoją historią.

 

Pierwsza historia Kasi 

Kiedy w 2011 roku skończyłam studia rynek pracy był przepełniony specjalistami w mojej branży dlatego zaczęłam swoją pracę w bardzo tradycyjny sposób – dziś chcę podnieść swoje kwalifikacje – dlatego rozpoczęłam studia podyplomowe – płace za nie 4 000 zł rocznie. Dzięki możliwości spłat na raty co kwartał spłacam 1000 zł. Decyzję o ty, iż nie wezmę kredytu na studia była przypadkowa- stwierdziłam, że jakoś zaoszczędzę te 350 zł miesięcznie i dam sobie świetnie radę. Pomyliłam się !

Spełnianie marzeń – wyjazd w Alpy 

Lot do Włoch wraz z transportem pod same Alpy za 2100 zł w obie strony! Któż widział taką cenę na czerwiec?! Rewelacja pomyślałam. Do momentu, do jakiego przypomniało mi się że potrzebuje wolnej gotówki. Zweryfikowałam kilka możliwości do pożyczania pieniędzy – kartę kredytową – jako pierwsze najbardziej powszechne rozwiązanie, następnie pomyślałam o debecie na koncie w swoim banku jak również wzięłam pod uwagę  krótkoterminowe pożyczki. Karat kredytowa– gotówka była zawsze na moim koncie ale utrzymanie takiej karty nawet z minimalnym zadłużeniem wiązało się z kosztem mojego czesnego na uczelnię ! Następnie przeanalizowałam debet na moim koncie – formalności i ograniczona kwota – to minus ale zawsze wypadał korzystniej od karty kredytowej. I na koniec wzięłam pod uwagę pożyczkę krótkoterminową. Potrzebowałam 1 500 zł na zakup wszystkich biletów lotniczych. Pierwsza pożyczka w Smart Pożyczce jest za 0 zł.! A nie kilka krotność tej kwoty jak w przypadku odsetek na karcie kredytowej i debecie w banku co dało mi do myślenia – termin 30 dni na zwrot był bardzo realny ponieważ wypłata wpływała co miesiąc na konto. Wzięłam pożyczkę – kupiłam bilety i zwróciłam po 30 dniach. Bez żadnych długoterminowych zobowiązań.

Już dziś jestem szczęśliwą posiadaczką biletów! Tylko musisz mieć na uwadze – że do wymarzonej wyprawy jeszcze ponad pół roku i sama podróż niesie ze sobą niespodzianki !

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: