Studia dzienne czy zaoczne, co wybrać?

pożyczki online
Studia dzienne vs zaoczne , co wybrać? – odpowiadamy:

smart pożyczka

Wielu przyszłych studentów prawdopodobnie mierzy się z dylematem jaki tryb nauki wybrać – dzienny czy zaoczny?

Uczelnie państwowe oferują bezpłatną naukę w trybie dziennym. Jednak należy uwzględnić również inne koszty jakie będzie mógł ponieść przyszły student. Jeśli decydujesz się na studia w miejscu swojego zamieszkania, rzeczywiście będą one niewielkie.

Najczęściej związane jedynie z kupnem materiałów niezbędnych do nauki. W sytuacji, kiedy na studia wyjeżdżasz do innego miasta, sytuacja wygląda już nieco inaczej. Musisz liczyć się z kosztami wynajęcia pokoju. Ceny wynajmu uzależnione są przede wszystkim od standardu mieszkania, powierzchni oraz lokalizacji. W mniejszych miastach ceny pokoi zaczynają się od ok. 500 zł, natomiast w większych nawet od ok. 1000 zł w górę.

Zarówno jak na uczelniach państwowych jak i prywatnych, za studia w trybie zaocznym musisz opłacać czesne. W zależności od tego, jaką szkołę wyższą oraz jaki kierunek  wybierzesz, koszty będą się różnić. Najniższe z jakimi możesz się zetknąć to ok. 3-4 tys. za rok. Inne wydatki z jakimi możesz mieć do czynienia to koszty dojazdu na uczelnię oraz materiałów do nauki. Wybierając taki tryb nauki możesz jednak rozważyć pracę na pełny etat co z pewnością poprawi twoją sytuację finansową i być może pozwoli na zdobywanie doświadczenia zawodowego.

Inwestuj w swoją edukację. Sam wybierz jak i gdzie chcesz studiować. Wszystkie twoje plany na przyszłość pomożemy ci zrealizować ze smart pożyczką, na korzystnych i bez zbędnych formalności.

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: