Sweet home… smart home

Świat wokół nas staje się coraz bardziej zautomatyzowany. Nic dziwnego, że nasze mieszkania i domy z każdym dniem także stają się nowocześniejsze. Jednym przyciskiem możemy sterować niemalże całym domem.

 

 

Inteligentne otoczenie

Jeszcze niedawno wyznacznikiem nowoczesnego domu było włączanie i wyłączanie oświetlenia przy pomocy klaskania. Sterowanie za pomocą gestów wciąż jest rozwijane. Już pojawiają się pierwsze systemy smart home wykorzystujące tę technologię. Za niewielkie pieniądze, możemy zaopatrzyć się w tzw. klaskacz, czyli układ do samodzielnego zamontowania, reagujący właśnie na klaśnięcia. Rozwiązania smart home przewidziano też dla naszych pupili.  Na przykład możemy zainstalować automatyczne drzwiczki, którymi nasze zwierzęta mogą swobodnie wychodzić na zewnątrz i wracać do domu. Czujki drzwi reagują tylko na pupila, który ma specjalny czip. 

Smart dom, czyli bezpieczny dom 

W niedalekiej przyszłości standardem staną się drzwi otwierane przy pomocy  czytnika linii papilarnych. Dzięki temu nie będziemy musieli nosić ze sobą kluczy, a w rezultacie nigdy już o nich nie zapomnimy. A jeśli zaplanujemy dłuższy wyjazd, nie będziemy martwić się o swój dom lub mieszkanie. Dzięki nowoczesnym czujnikom, które monitorują drzwi i okna, zostaniemy poinformowani o próbie włamania i będziemy mogli szybko wezwać odpowiednie służby. Dzięki inteligentnym gniazdkom możemy wyłączać urządzenia na odległość, których zapomnieliśmy odłączyć z prądu przed wyjściem z domu. Już nie musimy się martwić o zapomniane włączone żelazko czy toster. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji na smartfonie szybko odłączymy dopływ prądu do urządzenia. Pralki także stają się smart.  Najnowsze modele potrafią samodzielnie dobrać odpowiedni program do naszego prania. Wszystkie sprzęty obsłużymy przy pomocy jednego smartfona lub komputera. 

Smart Pożyczka na wymarzony smart home

Najnowocześniejsze rozwiązania smart nadal są jeszcze kosztowne. Na rynku pojawiają się jednak systemy na każdą kieszeń. Zestaw do samodzielnego montażu kupimy już za kwotę 1500 – 2000 zł. To niewielka cena za poczucie zwiększonego bezpieczeństwa w domu. Zestawy zawierają kamerę i czujniki ruchu.

Ceny będą coraz niższe, gdyż inteligentne rozwiązania stają się standardem wyposażenia nowoczesnych mieszkań. Deweloperzy od lat stawiają w swych ofertach na smart domy. Weź chwilówkę online na wybrany smart zestaw i ciesz się nowoczesną przestrzenią. 

 

 

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 0%, całkowita kwota kredytu
(bez kredytowanych kosztów): 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, oprocentowanie stałe: 0%; całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0zł), z zastrzeżeniem terminowej spłaty. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 1804% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do spłaty 1282,22 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 282,22 zł (w tym: prowizja 274 zł, odsetki 8,22 zł); umowa na 30 dni. Stan na 01.07.2017. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Pożyczkodawcą jest PIXO Sp. z o.o.

Podobne artykuły

 • sposoby na nudę w domu

  Epidemia wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 ponownie zmusza nas do pozostania w domach, w trosce o nasze życie i zdrowie. Jak sobie zaplanować pobyt w domu, żeby znaleźć czas na relaks i odpoczynek w odpowiedniej formie? W obecnej sytuacji jest to szczególne ważne, żeby zbyt szybko (a najlepiej w ogóle) nie zaczęła nam doskwierać nuda. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na nudę w domu!

  05.11.2020Pokaż więcej
 • jak efektywnie pracować zdalnie

  Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

  04.11.2020Pokaż więcej
 • nauka na smartfonie

  Uczniowie mają już za sobą ponad miesiąc nauki, studenci również wrócili na uczelnie. Natomiast w dzisiejszych czasach zdobywać wiedzę można wszędzie. Czasami wystarczy smartfon i dostęp do internetu, aby podnieść swoje kwalifikacje. Jak to zrobić?

  06.10.2020Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły