Szkolna wyprawka LAST MINUTE

No i stało się – wakacje dobiegły końca, a to oznacza, że za chwilę usłyszymy pierwszy dzwonek i zacznie się nowy rok szkolny. Tym samym przed częścią rodziców małych pociech spore wyzwanie – pokrycie wydatków na wyprawkę szkolną.

Jak duże mogą to być wydatki? Nawet 800 zł i więcej – i to nie uwzględniając podręczników, które w większości przypadków wypożycza szkoła. Same artykuły szkolne mogą kosztować minimum 300 zł, kompletny strój na w-f to nawet 500 zł. Nieprawdopodobne? A jednak! Poniżej dokładne wyliczenia.

Przybory biurowe*

Zeszyt A5, 60 kartek: 1,39 zł
Piórnik: 7,99 zł
Piórnik z wyposażeniem: 17,99 zł
Markowy plecak: 59,99 zł – 69,99 zł
Plecak na kółkach: 139,00 zł
Długopisy 4 szt.: 7,99 zł
Długopis wymazywalny: 11,00 zł

Przybory na plastykę*

Kredki Bambino, 12 kolorów: 9,99 zł
Blok A3 rysunkowy lub techniczny: 4,99 zł
Farby plakatowe, 12 kol.: 8,99 zł
Kredki szkolne w etui, 12 kol.: 4,49 zł
Plastelina, 12 kol.: 2,29 zł
Bibuła: 5,99 zł

Strój na w-f

Strój sportowy: 60-250 zł
Legginsy dla dziewczynki: 20-30 zł
Buty sportowe: 50-250 zł

Dodatkowe wydatki

Komitet rodzicielski: ok. 50 zł
Ubezpieczenie: 20-50 zł
Obiady na stołówce: 3,5 – 10 zł
Lunch box: do 20 zł

* Ceny artykułów biurowych oraz przyborów na plastykę pochodzą z jednego z popularnych hipermarketów.

Patrząc na powyższe zestawienie łatwo zauważyć, że same tylko przybory biurowe i przybory na plastykę będą kosztować nawet 300 zł. A mogą być jeszcze droższe, gdy zamiast np. zeszytu w hipermarkecie kupimy notatnik z kolorowymi przekładkami w modnym sklepie, a zamiast zwykłego piórnika wybierzemy piórnik z postaciami z popularnej bajki. Długopis zawsze można zastąpić też droższym piórem kulkowym, a zwykły plecak tornistrem na kółkach. Poza tym, w plecaku powinny znaleźć się też strój na w-f, buty na zmianę oraz artykuły plastyczne dla dzieci,  tj. plastelina, kredki, farby plakatowe itd. Wiele  szkół wymaga także mundurków, które jeszcze skuteczniej pustoszą nasze portfele.

I skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Osoby z wysokim dochodem oczywiście nie muszą się nad tym zastanawiać, jednak większość z nas będzie zmuszona posiłkować się innymi sposobami finansowania roku szkolnego. Po wakacyjnych wyjazdach wszelkie oszczędności z reguły stopniały do zera, wsparcie z programu 500+ nie wystarczy, a na rodzinę też nie można liczyć w nieskończoność. W takiej sytuacji często nie pozostaje nic innego, jak skorzystanie z oferty pożyczek on-line.

Pożyczka online sposobem na wrześniowe wydatki

Na rynku jest wiele firm, które pożyczą nam pieniądze przez Internet. Jeśli potrzebujemy drobnej kwoty, do 1000 zł, i nie chcemy przy tym ponosić jakichkolwiek kosztów, z pomocą przyjdą Finansowe Posiłki. Z kolei Smart Pożyczka oferuje kwotę do 3000 zł na 30 dni. Jest też Pożyczka Plus, w której można uzyskać do 5000 zł nawet na 45 dni. Na największe wydatki właściwa będzie Rata Na Plus, w której można pożyczyć do 5000 zł, a spłatę rozłożyć nawet na 6 miesięcznych rat. Taka oferta pożyczki ratalnej wydaje się być szczególnie warta zainteresowania w przypadku tych osób, które oprócz wyprawki szkolnej muszą zmierzyć się również z innymi, często nieplanowanymi wydatkami, jak choćby naprawa auta, czy konieczność odbycia płatnej wizyty lekarskiej. Jednorazowo można zaspokoić kilka pilnych potrzeb i dzięki dogodnym ratom być w stanie spłacić pożyczkę. A jeśli 5000 zł to za mało, z łatwością można znaleźć oferty pożyczek online na jeszcze wyższe kwoty.

Wyprawka last minute

Według sondażu, przeprowadzonymi przez CBOS, preciętny koszt wyprawki dla ucznia to 823 zł. Średnio 18% rodziców kompletuje wyprawkę szkolną jeszcze w lipcu, a 32% zaczyna kupować artykuły szkolne z początkiem sierpnia. 39% rodziców planuje zakupy szkolne na drugą połowę sierpnia, a 11% zwleka z realizacją tego kosztownego obowiązku do początku września. Wynika z tego, ze jeszcze spora część klientów pojawi się w sklepach, w poszukiwaniu tornistrów, piórników i zeszytów. Ale nim trafią do supermarketów, najpierw odwiedzą internetowe serwisy pożyczkowe. Według statystyk z serwisu pozyczkaplus.pl co trzecia udzielona w sierpniu pożyczka przeznaczana jest na wydatki związane ze szkołą, a zainteresowanie pożyczkami przed początkiem roku szkolnego wzrasta o 17%. Jeśli wziąć pod uwagę, że klienci serwisu pożyczają w tym okresie średnio 945 zł, można przyjąć, że właśnie tyle wydają na kompletne wyprawki szkolne.

Opłaca się pożyczać

Jednak czy statystyczną polską rodzinę stać na finansowanie wydatków szkolnych swoich pociech za pomocą pozabankowych kredytów konsumenckich? Niewątpliwie tak. Obecnie prawie wszyscy liczący się uczestnicy rynku finansów pozabankowych muszą mieć w swojej ofercie pożyczkę za „0” dla nowych klientów. Co to oznacza dla pożyczkobiorcy? Dokładnie to, że pożyczając np. 1000 zł będzie musiał zwrócić po 30 dniach nie mniej, nie więcej jak właśnie 1000 zł – bez choćby jednej złotówki dodatkowych kosztów. Skoro wyprawka szkolna to wydatek średnio 800 zł, to korzystając z bezkosztowej pożyczki online problem mamy z głowy. A jeśli okazałoby się, że tuż po rozpoczęciu roku szkolnego pojawi się kolejny wydatek, jak choćby nauka pływania dla naszego maluszka, nie obawiajmy się ponownie skorzystać z pożyczki online – stali klienci zawsze mogą liczyć na dodatkowe rabaty, czy dłuższe okresy spłaty.

Taniej i wygodniej, niż w banku

Współczesne krótkoterminowe pożyczki konsumenckie to bardzo nowoczesne i wygodne formy pożyczania – zwłaszcza te internetowe pozawalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Okazują się być świetnym rozwiązaniem nie tylko przy okazji początku roku szkolnego, ale i przy każdej innej. Gorąco polecamy!

Podobne artykuły

 • Firmy pozabankowe zaczęły powstawać w odpowiedzi na potrzeby osób, których nie było stać na kredyt w tradycyjnym banku. Jeszcze kilka lat temu rynek ten nie był mocno rozbudowany. Aktualnie jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Pożyczki pozabankowe podlegają regulacjom prawnym, co wiąże się z tym, że są produktami w pełni bezpiecznymi dla pożyczkobiorcy. Czym są chwilówki? Co warto o nich wiedzieć? Poznaj najważniejsze fakty.

  27.06.2022Pokaż więcej
 • Budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem to ważna część rodzinnego świata. Początkowo to rodzice starają się wyrobić w swojej pociesze przekonanie, że może zawsze na nich liczyć. Z czasem jednak również dzieci powinny zadbać o więź z rodzicami. Idealnym czasem na wspólne spędzenie kilku wspólnych chwil jest Dzień Ojca. Podpowiadamy, gdzie warto zabrać tatę z okazji jego święta.

  20.06.2022Pokaż więcej
 • Zadłużenie osoby prywatnej najczęściej sprawdzane jest przed udzieleniem pożyczki czy kredytu. Zdarza się również, że kontrahenci weryfikują w bazach potencjalnego przyszłego wspólnika w interesach. Dzięki temu możliwe jest określenie, czy dana osoba jest wypłacalna. W jaki sposób można sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej?

  14.06.2022Pokaż więcej
 • Dzień mamy tuż tuż, dlatego zdecydowanie warto się już zacząć zastanawiać nad ciekawym prezentem z tej okazji i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jaki podarunek sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy ciekawe i oryginalne pomysły, z których warto skorzystać!

  26.05.2022Pokaż więcej
 • Zespół SMART Pożyczka pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.   

  23.05.2022Pokaż więcej
 • Bank przyznał Ci kredyt, jednak jego warunki pozostawiają wiele do życzenia. Drakońska marża, wygórowana prowizja, a do tego krótszy niż chciałeś termin. Zastanawiasz się dlaczego? Przecież masz dobrą pracę i stałe zarobki. Wszystkiemu winna jest twoja historia kredytowa, a może po prostu jej brak. 

  13.05.2022Pokaż więcej
 • Jeszcze do niedawna w powszechnej świadomości panowało przekonanie, że pożyczki gotówkowe są dostępne wyłącznie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Pozostali musieli szukać innych sposobów na pozyskanie gotówki, gdyż w oczach instytucji finansowych udzielenie im pożyczki było zbyt ryzykowne. Pojawienie się na rynku firm pożyczkowych całkowicie odmieniło tę sytuację – dziś uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych oraz osób zatrudnionych w innej niż umowa o pracę formie, jest jak najbardziej możliwe!

  22.04.2022Pokaż więcej
 • Wielkanoc to najważniejsze święto katolickie oraz kolejna, po Bożym Narodzeniu, okazja do rodzinnego świętowania. W tym wszystkim najważniejsi są najmłodsi, którzy najintensywniej odczuwają świąteczną atmosferę oraz ze szczególnym wytęsknieniem oczekują nadejścia Wielkanocy. Jest ku temu jeszcze jeden powód – prezenty od zajączka, która to tradycja jest coraz chętniej kultywowana w polskich domach.

  15.04.2022Pokaż więcej
 • Zaciągnięcie każdego zobowiązania finansowego powinno być poprzedzone dokładną analizą. Oprócz zadania sobie oczywistego pytania, czy będziemy w stanie zwrócić pożyczoną kwotę we wskazanym terminie, warto zweryfikować także koszt pożyczki, sprawdzić ile wynosi RRSO oraz dowiedzieć się, na kiedy przypada termin płatności. Wszystkie te wątpliwości wyjaśnia bardzo praktyczne narzędzie – kalkulator pożyczki. Gdzie go szukać, jak korzystać oraz dlaczego warto – o tym powiemy w niniejszym artykule!

  14.04.2022Pokaż więcej
 • BIK to skrót od nazwy instytucji, powołanej na początku XXI w. przez Związek Banków Polskich. Kryje się pod nim Biuro Informacji Kredytowej, którego zadaniem jest zbieranie, przechowywanie oraz udostępnianie bankom danych na temat spłaty zobowiązań finansowych klientów korzystających z ich ofert. Do BIK trafia więc każda osoba, która zaciągnęła pożyczkę, dokonała zakupu ratalnego, korzysta z karty kredytowej, posiada limit na koncie lub poręczyła kredyt innej osobie.

  25.03.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły