Wydatki na Wielkanoc – jak dobrze je zaplanować i co się na nie składa?

Smart Porady

Wielkanoc 2019 zbliża się coraz większymi krokami – w tym roku Święta Wielkanocne przypadają na 21 i 22 kwietnia. Dlatego warto już teraz pomyśleć o świątecznych wydatkach, żeby nie dokładać sobie finansowych zmartwień na ostatnią chwilę. Jak dobrze zaplanować wielkanocny budżet? Może nam w tym pomóc pożyczka!

Na początku warto skupić się na faktach. A fakty są takie, że z roku na rok wydajemy na święta coraz więcej – nie tylko na Boże Narodzenie, ale również na Wielkanoc. Wiąże się to poniekąd z tym, że ceny idą w górę. Ale nie bez znaczenia pozostaje również to, że nie do końca mamy opanowaną kontrolę nad domowym budżetem. W związku z tym nie planujemy ile wydamy na organizację świąt, co może doprowadzić do tego, że będą nas kosztowały więcej, niż byśmy tego chcieli. W takiej sytuacji mogą przyjść z pomocą pozabankowe pożyczki, czyli pożyczki krótkoterminowe online lub pożyczki ratalne.

Ile Polacy zapłacą za Święta Wielkanocne 2019?

Ubiegłoroczne Święta Wielkanocne statystyczną polską rodzinę kosztowały około 530 złotych. W porównaniu z rokiem 2017 był to wzrost o ponad 130 złotych. Na podstawie tych danych można wnioskować, że Wielkanoc 2019 będzie nas kosztowała jeszcze więcej. Wydatki rzędu 600 złotych wcale nie będą rzadkością, dlatego warto się na nie przygotować.

Na koszt Świąt Wielkiej Nocy składa się wiele czynników. Wśród nich należy wymienić nie tylko samo przygotowanie święconki, ale również ugoszczenie bliskich nam osób, czy w niektórych przypadkach nawet wyjazd zagraniczny. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy spędzać świąteczny czas. Najmniej Wielkanoc niewątpliwie będzie kosztować tych, którzy zamierzają zostać w domu, w gronie najbliższej rodziny. Najwięcej – decydujący się na wyjazd zagraniczny.

Wielkanocne wydatki – jak załatać dziurę w domowym budżecie?

Dziura w domowym budżecie, która jest spowodowana świątecznymi wydatkami może się pojawić bez względu na to, w jaki sposób spędzamy święta. Nie ma co ukrywać – na jaką opcję byśmy się nie zdecydowali, to będzie duży wydatek, zwłaszcza jeżeli mamy liczną rodzinę. Dlatego wcale nie dziwi, że w okresie okołoświątecznym firmy oferujące pozabankowe pożyczki cieszą się dużym zainteresowaniem. Wówczas zapotrzebowanie na zastrzyk gotówki jest zdecydowanie większe, właśnie za sprawą wydatków koniecznych do zorganizowania świąt. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam pożyczki online, jak na przykład SMART pożyczka (zobacz promocję), lub pożyczki ratalne. Czym się różnią obie opcje?

Pożyczka na Wielkanoc

SMART pożyczka oferuje pożyczki online, czyli niewielkie wsparcie finansowe ze strony firmy, które zostanie przez nas zwrócone w ciągu maksymalnie 45 dni. Decydując się na taką opcję możemy liczyć na pożyczkę w kwocie od 200 złotych do nawet 8 tysięcy. To pozwoli nam na dopięcie Świąt Wielkanocnych spędzanych w domu na ostatni guzik, łącznie z prezentami dla całej rodziny.

Warto również wiedzieć, że taka szybka pożyczka przez internet wcale nie musi się wiązać z wysokimi odsetkami. SMART pożyczka umożliwia bowiem klientowi wzięcie pierwszej pożyczki za darmo. Dotyczy to pożyczki do 2000 złotych na 30 dni, która ma RRSO na poziomie 0% – oznacza to, że będziemy spłacać dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Wielkanocna pożyczka ratalna

Alternatywą dla chwilówki na Wielkanoc jest pożyczka ratalna, jaką oferuje ratanaplus.pl. Wówczas możemy pożyczyć od 600 złotych do 10 tysięcy, które będziemy spłacać od 2 do 12 miesięcy. Warto pamiętać, że spłata będzie się odbywała ratalnie, czyli nie będziemy musieli oddać całej kwoty na raz, co nie nadwyręży naszego budżetu. To doskonała opcja, jeżeli marzy się nam odpoczynek związany ze spędzeniem Wielkanocy poza domem. To inwestycja w niezapomniane chwile i wspomnienia na całe życie.

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: