WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:
30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty:

Zalety pożyczki za darmo

Pożyczki pozabankowe odzyskują reputację na skutek wprowadzanych regulacji prawnych, które zabezpieczają konsumenta. Chodzi tutaj między innymi o zapisy tzw. ustawy antylichwiarskiej, zwłaszcza co do maksymalnych kosztów pożyczki. W obliczu potrzeby przekonania do siebie klienta firmy pożyczkowe korzystają z przysługującego im prawa do udzielania pożyczek za darmo.

W ofercie pożyczek pozabankowych pojawiły się pierwsze pożyczki za darmo, z których zaczynają korzystać nawet osoby pełne obaw co do kosztów transakcji. Ten produkt finansowy znacznie różni się od kredytu bankowego i jest adresowany nawet do osób, które z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z usług bankowych. Dlaczego warto korzystać z takiej oferty? Poznaj zalety pierwszej pożyczki za darmo.

Oferta pożyczkowa niemal dla każdego

Z uwagi na przepisy Prawa bankowego nie jest możliwe, by banki udzielały darmowych kredytów. O pierwszą pożyczkę za darmo można ubiegać się wyłącznie na rynku pozabankowym. Oferta jest skierowana do nowych klientów, czyli osób, które dotychczas nie skorzystały z usług danych firmy pożyczkowej. Mogą z niej skorzystać osoby legitymujące się dowodem osobistym, zamieszkałe na terenie Polski. Podstawowym warunkiem jest poprawnie wypełniony wniosek. Należy w nim podać numer telefonu, adres mailowy niezbędne do kontaktu oraz numer rachunku osobistego do weryfikacji klienta i przelewu pożyczonych środków.

Oddajesz tyle, ile pożyczyłeś

Pożyczki z zerowym oprocentowaniem bywają korzystniejsze od pożyczania wśród rodziny czy znajomych. Wielu konsumentów obawia się, że oferty z pierwszymi pożyczkami za darmo obarczone są haczykami. Tymczasem mamy do czynienia z jasnymi zasadami. Warto upewnić się, czy RRSO takiej pożyczki faktycznie wynosi 0%. W razie wątpliwości można zwrócić się do przedstawiciela pożyczkodawcy. Pomocna może być również treść ramowej umowy, z którą można zapoznać się przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu darmowej pożyczki. Żeby nie ponosić opłat z tytułu zaciągniętej za darmo pierwszej pożyczki, należy:

  • skorzystać z usług danej firmy po raz pierwszy,
  • dokonać terminowej spłaty pożyczonych pieniędzy.

W momencie niespełnienia któregoś z warunków pierwsza pożyczka za darmo przestaje być darmowa. Pożyczkobiorca musi się liczyć z opłatami, takimi jak przy standardowej, oprocentowanej pożyczce.

Minimalne formalności

Korzystanie z oferty pierwszych pożyczek za darmo jest łatwe. Wniosek o pożyczkę dostępny jest online, a jego wypełnienie zajmuje najwyżej kilka minut. Przed wnioskowaniem warto przygotować dowód osobisty, by szybko i poprawnie spisać niezbędne dane. Wnioskujący jest zobowiązany do:

  • złożenia oświadczenia o sytuacji finansowej,
  • uczestnictwa w procesie weryfikacyjnym.  

Nie musi dostarczać zaświadczenia o dochodach. Pożyczkobiorca uwzględnia różne źródła dochodów. Nie muszą być to dochody uzyskiwane z tytułu umowy o pracę. Dopuszcza się dochody z wykonywanej pracy na umowę o dzieło, zlecenie czy przyznane świadczenia. Weryfikacja wnioskującego odbywa się niemal automatycznie i nie wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.