WEŹ POŻYCZKĘ
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:
30 DNI
  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty:

Pożyczka 500 zł - jak ją wybrać?

 

Darmowe pożyczki dla nowych klientów udzielane są praktycznie we wszystkich firmach pozabankowych na niemalże identycznych zasadach. Można zatem zastanowić się, którą ofertę z pośród rankingu powinniśmy wybrać. Otóż, zanim złożymy wniosek o pożyczkę 500 zł, sprawdźmy bardzo dokładnie wymagania, które stawiane są pożyczkobiorcom. A należą do nich chociażby maksymalny i minimalny wiek klientów, konieczność przedstawienia zaświadczenia o dochodach, forma weryfikacji tożsamości, itp. Niektóre z firm wymagać będą dopełnienia kilku różnych formalności, zanim dojdzie do rozpatrzenia naszego wniosku. Inne mogą wydać decyzję nawet w kilka minut, co jest bardzo ważne, tym bardziej wtedy, kiedy zależy nam na możliwie najszybszym zdobyciu gotówki. Dokonując wyboru pożyczki konieczne będzie przejrzenie wszystkich dodatkowych parametrów, które charakteryzują ofertę konkretnej firmy. Zastanówmy się więc, czy spełniamy wymagania stawiane przez pożyczkodawcę. Weźmy pod uwagę jak szybko będziemy potrzebować gotówki, czy mamy możliwość przedstawienia dodatkowych zaświadczeń o osiąganym wynagrodzeniu, jak również czy damy radę zweryfikować własną tożsamość, na przykład przy pomocy konta bankowego. Jeżeli znamy odpowiedzi na powyższe pytania, pośród ofert dostępnych w rankingu, dużo łatwiej wybierzemy tę właściwą dla nas. 

Pożyczaj bezpiecznie, czyli w jaki sposób zweryfikować pożyczkodawcę?

 

Na rynku pożyczek pozabankowych istnieje sporo firm, które oferują pożyczki w kwocie 500 zł. Nie wszystkie z nich działają jednakże na całkiem uczciwych zasadach. Jeśli chcemy mieć pewność, że korzystamy z usług tylko i wyłącznie zaufanych firm pożyczkowych, koniecznie sprawdźmy wybraną przez nas firmę w KRS. O pożyczkodawcy sporo może powiedzieć nam jego przynależność do Związku Firm Pożyczkowych. Bardzo dobrym źródłem informacji w tymże przypadku będą także poprzedni klienci konkretnej firmy. Poszukaj o niej opinii na blogach, czy też na forach internetowych. Dzięki temu będziemy mieć szansę zobaczyć, jak wygląda pożyczanie w wybranej firmie w praktyce, co ułatwi nam podjęcie decyzji. 

Ile trzeba zapłacić za pożyczkę 500 zł?

 

O rzetelności firmy pożyczkowej świadczy również zastosowanie w jej ofercie przepisów ustawy antylichwiarskiej. Zgodnie z jej brzmieniem, pożyczka 500 zł udzielana na 30 dni razem z odsetkami może kosztować max.141,50 zł. Jeżeli pożyczkodawca zaproponuje nam za taką pożyczkę wyższą cenę, powinniśmy być czujni. Opłaty za taką samą pożyczkę w instytucjach pozabankowych mogą wynieść od 10 do 141,44 zł. Tego rodzaju pożyczek udziela się na ogół za darmo.