Nauka zdalna i szkolenia online – edukacja w domu

Smart Porady

Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

Jak przygotować się do nauki zdalnej?

jak efektywnie pracować zdalnieDoświadczenia wyniesione z nauki zdalnej wiosną tego roku sprawiły, że nie myślisz o niej pozytywnie, a jawi Ci się jako dodatkowy kłopot w tej i tak skomplikowanej sytuacji? Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie i stały harmonogram dnia znacznie mogą Ci to uprościć. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady na to, jak

Stwórz odpowiednie warunki do nauki

Kiedy pociecha jest w wieku przedszkolnym lub uczęszcza do podstawówki Twoje wsparcie jako rodzica jest niezbędne. Oprócz pomocy w rozwiązywaniu zadań, pamiętaj o stworzeniu odpowiednich warunków do nauki. Takie warunki przydadzą Ci się również w sytuacji, kiedy to Ty studiujesz zdalnie, lub w tym trybie odbywasz szkolenia lub kursy:

1. Zadbaj o stały rytm dnia. Wstawanie codziennie z rana do nauki pomoże zachować dyscyplinę i skupić się Tobie lub dziecku na zadaniach.

2. Zorganizuj miejsce do nauki. Biurko, wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie, a także komputer i dostęp do internetu. Przed nauką wywietrz pomieszczenie.

3. Podziel materiał na mniejsze partie. Metoda „krok po kroku” nie zniechęci dziecka, ani Ciebie. Pozwoli łatwiej przyswajać nawet bardziej skomplikowane tematy.

4. W czasie nauki nie pozwalaj na rozpraszacze: telefon na biurku, telewizor grający w tle. Warto jednak wspomagać się technologią. W internecie można znaleźć wiele pomocnych narzędzi do przyswajania wiedzy: aplikacje, wirtualne fiszki, quizy czy infografiki. Przypilnuj jednak by w czasie nauki dziecko nie korzystało z telefonu lub komputera do zabawy, sam też tego unikaj.

5. Bądź pozytywnie nastawiony. Dzieci przejmują nasze emocje. Dla nich to również stresujący czas, dlatego ważne jest żeby do nauki zdalnej podchodzić z cierpliwością i uśmiechem.

6. Młodsze dzieci potrzebują większego zaangażowania rodziców. Jednak również dla nastolatków jest ważne zapewnienie odpowiednich warunków do nauki. Wyznaczony czas na pracę, podczas której będą mogli się skupić, komputer i dostęp do internetu jest bardzo ważny. Sprawdź też aplikacje, które pomogą Ci w nauce zdalnej. 

Szkolenia i kursy online – czy warto?

nauka zdalna z dzieckiemWszystkie wyżej wymienione zasady przydadzą Ci się również podczas odbywania kursów i szkoleń online. Takie zajęcia co prawda różnią się formą od stacjonarnych, jednakże wiedza na nich przekazywana niczym się nie różni. Dlatego jeżeli ze względu na pracę w domu masz więcej wolnego czasu, to warto go wykorzystać właśnie na rozwój swoich własnych umiejętności i poszerzanie wiedzy. Zwłaszcza, jeżeli już od jakiegoś czasu i tak miałeś w planach zapisać się na konkretne szkolenie lub kurs.

Przygotuj swój portfel

Bez względu na to, czy nauka ma się odbywać zdalnie czy nie, musisz zadbać o odpowiednie sprzęty do nauki. Jeżeli aktualnie jesteś w trudnej sytuacji finansowej, rozejrzyj się za dodatkowymi środkami. Pożyczka Plus oferuje pierwszą pożyczkę do 600 zł za darmo lub do 3000 zł z obniżonym kosztem. Przy wydatkach na sprzęt i przybory do nauki przyda się każda dodatkowa kwota. Jeżeli to nie jest Twoja pierwsza pożyczka, to kwota, która jest dla Ciebie dostępna wynosi aż do 8000 złotych. Takie pieniądze z pewnością pozwolą na przygotowanie wygodnego miejsca do nauki i pracy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

INNE KATEGORIE:
Kwota pożyczki:
3000
Ilość dni:


  • Koszt pożyczki:
  • RRSO:
  • Kwota do spłaty:
  • Data spłaty: