Pilna pożyczka na dzisiaj

Choć wszystkie dostępne na rynku pożyczki online są udzielane bardzo szybko, jeżeli pieniędzy potrzebujesz jeszcze tego samego dnia, najlepiej na tzw. już, musisz wiedzieć, jakie cechy powinna mieć instytucja pożyczkowa, do której złożysz wniosek, by przelew faktycznie otrzymać natychmiastowo.

Pilną pożyczkę na dzisiaj mogą zaoferować Ci jedynie podmioty wykorzystujące nowoczesne technologie i stosujące wiele udogodnień przyspieszających cały proces zdalnego zawierania umowy. Sprawdź, o jakie firmy pożyczkowe chodzi.

Gdzie otrzymasz pieniądze w pilnych sytuacjach?

Najpowszechniej dostępnymi, najszybszymi i najbezpieczniejszymi pożyczkodawcami są firmy pożyczkowe — na przykład Smart Pożyczka, która specjalizuje się w obsłudze klientów w maksymalnie krótkim czasie. Na rynku finansowym dostępnych jest jednak również kilka dodatkowych opcji.

Zobowiązanie pożyczkowe możesz w nagłych sytuacjach zaciągnąć także:

 • W banku — nie są to jednak najszybciej działające instytucje. Ponadto, aby z nimi współpracować, musisz wykazać się bardzo dobrą zdolnością kredytową i nienaganną historią spłaty wcześniejszych kredytów czy pożyczek.
 • U rodziny lub znajomych — warunkiem jest oczywiście posiadanie bliskich, którzy dysponują potrzebną kwotą i będą w stanie ją pożyczyć.
 • W lombardzie — pamiętaj jednak, że pieniądze oferowane przez lombardy muszą być zabezpieczone mieniem, a więc aby podpisać z nimi umowę pożyczkową, należy posiadać majątek pod zastaw (i to najczęściej w kwocie dwukrotnie przewyższającej otrzymaną gotówkę).
 • U pożyczkodawców prywatnych reklamujących swoje usługi na popularnych portalach ogłoszeniowych — minusem tego typu ofert jest wysoki odsetek oszustw. Niestety osoby fizyczne podszywające się pod inwestorów, którzy są skłonni udzielić pożyczek, najczęściej po prostu wyłudzają dane osobowe konsumentów lub przedpłaty. Ofiar nie chroni w takim przypadku ustawa o kredycie konsumenckim, nie mają prawa do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od jej zawarcia i pozostają im roszczenia z powództwa cywilnego.

Pożyczki pozabankowe mają poprawić Twoją sytuację finansową, a nie — być źródłem dodatkowych problemów, dlatego warto zdecydować się na bezpieczne rozwiązania.

Produkty oferowane przez działające legalnie i zarejestrowane w formie spółek firmy pożyczkowe należą do najbezpieczniejszych na pozabankowym rynku. W nagłych sytuacjach, kiedy potrzebna jest pilna pożyczka, polecamy złożenie wniosku właśnie tam.

Jak poprawnie złożyć wniosek o pilną pożyczkę?

O pilną pożyczkę możesz zawnioskować online na Smart Pożyczka. Zdalne wnioskowanie o chwilówki jest bardzo szybkie i proste.

Wystarczy, że dysponujesz:

 • dowodem osobistym, 
 • numerem telefonu,
 • numerem rachunku bankowego,
 • adresem e-mail,
 • informacją o miesięcznej wysokości otrzymywanych dochodów.

Jeżeli przygotujesz wszystko wcześniej, cały proces, składający się z kilku opisanych poniżej, łatwych do wykonania kroków, powinien przebiec jeszcze szybciej.

 1. Wybierasz interesującą Cię kwotę
 2. Rejestrujesz konto na smartpozyczka.pl
 3. Wypełniasz formularz aplikacyjny — znajdziesz w nim miejsce na wpisanie swoich danych osobowych, teleadresowych i dochodowych.
 4. Niekiedy musisz załączać dodatkowe dokumenty – np. zaświadczenia o dochodach od pracodawcy.
 5. Weryfikujesz swoją tożsamość — przelewem z konta bankowego, który potwierdza prawdziwość podanych przez Ciebie danych, lub przy pomocy specjalnej aplikacji, która połączy się z Twoją bankowością mobilną (to najszybszy sposób!).
 6. Czekasz na wiadomość e-mail lub SMS o wyniku oceny Twojego wniosku. Jeśli decyzja będzie pozytywna, przelew środków zostanie wysłany bezzwłocznie.

Ile czasu trzeba czekać na przelew?

Choć transfer pożyczonej gotówki na Twoje konto rozpoczyna się zwykle od razu po zawarciu umowy z pożyczkodawcą, na swobodne dysponowanie pieniędzmi ze swojego rachunku poczekasz od kilku minut do nawet 2 dni roboczych.

Bank musi w pierwszej kolejności zaksięgować transakcję. Czas trwania tego procesu jest zależny od kilku czynników.

Co ma wpływ na przelew Twojej pilnej pożyczki?

Wydłużone księgowanie przelewów może sprawić, że zamiast kilkunastu minut, na gotówkę będziesz musiał poczekać jeden, dwa lub kilka dni. Z taką sytuacją spotkasz się w przypadku:

 • zawnioskowania o pożyczkę w sobotę lub niedzielę, w firmie, która nie obsługuje klientów w weekend;
 • zawarcia umowy z pożyczkodawcą, który przekazuje środki, nie korzystając z systemu przelewów natychmiastowych, czy bramki płatniczej;
 • potwierdzenia swojej tożsamości przy pomocy standardowego przelewu, zamiast połączenia z bankowością elektroniczną poprzez aplikację typu Kontomatik.

Każdy, komu zależy na czasie, powinien przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku dokładnie zapoznać się z informacjami:

 • w jakich dniach i godzinach firma obsługuje wnioski klientów,
 • jakie sposoby potwierdzenia tożsamości udostępnia serwis pożyczkodawcy,
 • w jaki sposób i z jakiego konta przelewane są przyznane pieniądze.

Co jeszcze warto sprawdzić, wybierając odpowiednią instytucję pożyczkową? Oczywiście koszty danej oferty.

Ile kosztuje pilna pożyczka na dzisiaj?

Pilne pożyczki mogą kosztować od 0 zł do 125 zł za każdy pożyczony na 30 dni 1 000 zł.

W Smart Pożyczka możesz w ramach promocji dla nowych klientów zaciągnąć zobowiązanie na kwotę:

 • od 300 zł do 3 000 zł za darmo (RRSO 0%),
 • od 3 100 zł do 5 000 zł z 50% rabatem (RRSO 107%).

Oczywiście, aby w ogóle móc zawrzeć umowę z pożyczkodawcą należy spełniać wymagane kryteria.

Warunki otrzymania pilnej pożyczki w Smart Pożyczka

Smart Pożyczkę cechuje duża dostępność dla szerokiego grona odbiorców za sprawą minimalnych wymagań, które stawia swoim klientom.

By otrzymać pożyczkę, wystarczy:

 • mieć od 18 do 73 lat,
 • uzyskać pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej,
 • nie zajmować eksponowanego stanowiska politycznego PEP.

Brak wygórowanych warunków powoduje, że Smart Pożyczka może być świetną alternatywą dla wizyty w banku — szczególnie jeśli dodatkowy zastrzyk gotówki ma pojawić się na Twoim koncie jeszcze tego samego dnia.

Dlaczego banki nie oferują pożyczek na dziś?

Większość instytucji bankowych nie korzysta z tak zautomatyzowanych systemów jak firmy pożyczkowe, a wszystkie wnioski rozpatrywane są przez pracowników (nie automatycznie) w godzinach ich pracy — wyłącznie w dni robocze, zwykle maksymalnie do 18:00.

W przypadku kredytów bankowych bardzo często konieczna jest także wizyta w placówce oraz skompletowanie potrzebnych dokumentów. Najczęściej nie da się dopełnić tych formalności jednego dnia.

Pożyczka pozabankowa jest z kolei możliwa do pozyskania w pełni online, bez weryfikacji pochłaniającej mnóstwo czasu i przy absolutnym minimum formalności.

Należy jednak wcześniej dobrze zweryfikować firmę, z którą zamierza się nawiązać współpracę.

Pilnie szukasz pieniędzy? Na to powinieneś uważać!

Podstawową zasadą bezpiecznego pożyczania jest korzystanie wyłącznie z legalnych ofert, sprawdzonych i odpowiednio zarejestrowanych przedsiębiorstw pożyczkowych.

Aby indywidualnie ocenić firmę pożyczkową jako godną zaufania, należy natomiast sprawdzić, czy:

 • jest zarejestrowana w formie spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym,
 • znajduje się w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych,
 • nie posiada negatywnych komentarzy na swój temat w sieci,
 • nie ma na jej temat ostrzeżeń opublikowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Tego typu weryfikacji nie da się przeprowadzić w odniesieniu do osób fizycznych ogłaszających swoje usługi pożyczkowe w internecie, co jest wystarczającym powodem, by zrezygnować ze współpracy w tym zakresie z prywatnymi inwestorami.