Wszyscy aktualnie uczymy się funkcjonować w nowej rzeczywistości, w której koronawirus jest dla każdego realnym zagrożeniem. Z tego też względu zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu. Na szczęście nie oznacza to, że mamy zrezygnować z aktywnego stylu życia, bowiem tradycyjną siłownię możemy zamienić na jej domową wersję! Sprawdź, jak zorganizować domową siłownię.
Pandemia koronawirusa wszystkim daje w kość. Sytuacja, z którą przyszło się nam mierzyć wywróciła nasze życie do góry nogami. Praktycznie każde wyjście z domu wiąże się z możliwością zakażenia wirusem. Dlatego staramy się maksymalnie stosować do zasady #zostańwdomu. Nie warto jednak rezygnować z aktywności fizycznej i zaprzepaścić miesiące, a czasami nawet lata starań o piękną sylwetkę. Ćwiczyć możesz również w domu, również siłowo. Przy organizacji domowej siłowni tak naprawdę nie ma ograniczeń – to od Ciebie zależy, co się w niej znajdzie. Wystarczy trochę miejsca i kilka przyrządów, a w zaciszu własnego domu będziesz mógł poświęcić się swojej ulubionej aktywności fizycznej.
Zalety domowej siłowni
Domowa siłownia ma wiele zalet. Zwłaszcza teraz, kiedy jest to jedyny dostępny rodzaj siłowni. Za takie rozwiązanie będziesz sobie dziękował również w sytuacji, kiedy tradycyjne siłownie zostaną otwarte. Dlaczego? Bo domowa siłownia to rozwiązanie, które pomoże Ci zaoszczędzić czas, który w standardowych warunkach musiałbyś przeznaczyć na dojazd. Jeżeli zorganizujesz siłownię w swoim domu, to będziesz mógł zacząć ćwiczenia kiedy tylko będziesz miał czas – nawet spontanicznie.
Kolejną zaletą, którą z pewnością docenisz jest fakt, że siłownia w domu oznacza koniec czekania na to, aż zwolni się aktualnie Ci potrzebny przyrząd. Ćwicząc w domu łatwiej Ci też będzie się skupić na wykonywanych aktywnościach. Kolejną przewagą domowej siłowni jest też fakt, że nie musisz się martwić o kwestie higieny. W końcu tylko Ty i Twoi najbliżsi będziecie robić użytek ze znajdujących się w niej sprzętów. Zorganizowanie siłowni w domu może się też okazać tańszym rozwiązaniem, niż zakup karnetu na siłowni tradycyjnej. Chociaż będziesz zmuszony jednorazowo szarpnąć się na większy wydatek – zakup sprzętów, to posłużą Ci one długie lata. Pod warunkiem, że będą dobrej jakości.
Siłownia w domu – sprzęt must have
Zdecydowałeś się już zorganizować domową siłownię i teraz zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie Ci potrzebny? Jest kilka takich elementów, które koniecznie powinny się znaleźć na wyposażeniu Twojej domowej siłowni, żebyś mógł uznać swój trening za kompletny. Niestety, bardzo często jest tak, że wygospodarowanie większego kawałka pomieszczenia na potrzeby siłowni jest prawdziwym wyzwaniem. I wcale nie łatwo mu sprostać. Dlatego w takich sytuacjach staramy się szukać rozwiązań, które łączą w sobie jak najwięcej funkcjonalności, przy równoczesnym niewielkim rozwiązaniem.
W przypadku domowej siłowni takimi rozwiązaniami mogą się okazać wielofunkcyjne ławki treningowe. Bez trudu znajdziemy takie, które pozwolą nam nie tylko na regulowanie pozycji do ponoszenia sztangi, ale również ćwiczenia nóg. Taki sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, a będziemy mogli na nim wykonać kilka ćwiczeń.
Oprócz ławki w naszej domowej siłowni będziemy potrzebowali również: dryf prosty, obciążenie (od 50 kg do 100 kg), 2 hantle 15kg z możliwością zmiany obciążenia, przyda się również drążek do podciągania. Ten możemy zamontować nawet w futrynie drzwi, więc nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca. Przydatny się może okazać również sprzęt, umożliwiający nam ćwiczenia cardio. Zwłaszcza, jeżeli organizując domową siłownię pragniemy zrzucić nadprogramowe kilogramy. W tej roli może się sprawdzić na przykład rowerek stacjonarny.
Mała siłownia w domu – z jakimi kosztami się wiąże?
Wiesz już, dlaczego warto zorganizować siłownię w domu i jaki sprzęt powinien się w niej znaleźć. Teraz warto sobie odpowiedzieć na pytanie o to, ile może kosztować taka przestrzeń do treningów. Zakup sprzętu to koszt około 1500 złotych, przy założeniu, że będziemy korzystać z najtańszych dostępnych przedmiotów. W tej opcji nie ma mowy o zakupie wielofunkcyjnej ławki, jeżeli o takim właśnie sprzęcie marzysz, to musisz dołożyć około 1000 złotych.
Koszt organizacji domowej siłowni nie jest wysoki, zwłaszcza, jeżeli dotychczas pieniądze przeznaczałeś na karnet. Wówczas inwestycja w domowy zakątek do ćwiczeń szybko Ci się zwróci. Pieniądze niezbędne do wyposażenia siłowni w domu szybko i bezpiecznie możesz pożyczyć. Jeżeli po raz pierwszy będziesz korzystał z darmowej pożyczki na https://smartpozyczka.pl/, to możesz zawnioskować nawet o 3000 złotych z naprawdę niskim kosztem. Nie odkładaj swoich marzeń o domowej siłowni na potem, zrealizuj je już teraz ze SMART pożyczką. Szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.