Pożyczka online dla Ukraińców

Dodatkowe pieniądze w formie pożyczki są na polskim rynku pozabankowym dostępne także dla osób z Ukrainy. To najliczniejsza grupa cudzoziemców, która w ostatnim czasie przybyła do kraju nad Wisłą.

By podpisać umowę z polskim pożyczkodawcą, obcokrajowcy muszą oczywiście spełnić pewne warunki – na szczęście nie są one zbyt skomplikowane i wygórowane.

Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką online, z artykułu dowiesz się, w jaki sposób szybko otrzymać gotówkę na konto, będąc obywatelem Ukrainy.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińca w Polsce

Kredyt gotówkowy zaciągany w banku jest produktem dostępnym dla obcokrajowców żyjących w Polsce, jednak to, czy zostanie udzielony, zależy m.in. od czasu, który spędzili dotychczas na emigracji.

Ukraińcy mogą być dla banku klientami, których dotyczą te same zasady, co Polaków, ale dopiero kiedy wylegitymują się jednym z dokumentów poświadczających zamieszkanie oraz możliwość podjęcia legalnej pracy w RP.

Mowa o:

 • karcie pobytu,
 • statusie rezydenta długoterminowego.

Jeśli z oferty bankowej chce skorzystać osoba, która dopiero niedawno przekroczyła granicę, będzie to raczej niemożliwe.

Na szczęście każdy, kto spotka się z trudnościami lub odmową w banku, może zwrócić się w stronę pożyczek udostępnianych przez firmy pozabankowe, gdzie świadczenia udzielane są szybko i przy minimum formalności.

Pożyczka dla Ukraińca w Smart Pożyczka — jak to działa?

Smart Pożyczka to pozabankowa usługa online, pozwalająca na uzyskanie szybkiej gotówki bez wychodzenia z domu.

Pożyczkodawca posiada serwis www, za pomocą którego można w całkowicie zdalny sposób skorzystać z chwilówki – także będąc obywatelem Ukrainy.

By to zrobić, wystarczy wypełnić prosty formularz i przejść kilka krótkich, dodatkowych kroków, których opis znajdziesz w dalszej części tekstu.

Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna, Smart Pożyczka przesyła pieniądze na konto wnioskodawcy w  bardzo krótkim czasie. Jesteś ciekawy, ile można w ten sposób pożyczyć i na jak długo? Już odpowiadamy.

Kwota pożyczki i termin spłaty

Nowy klient
Jako nowy klient platformy Smart Pożyczka, możesz ubiegać się o kwoty w przedziałach: 300 zł – 3 000 zł (z RRSO 0%) lub 3 100 zł – 5 000 zł (z RRSO 107%).

Powracający klient
Kiedy Twoja pierwsza umowa dobiegnie końca, będziesz mógł zawnioskować o wyższą pożyczkę – maksymalnie 15 000 zł (z RRSO 312%).

Oczywiście to, ile gotówki finalnie będziesz w stanie pożyczyć, zostanie ocenione przez firmę podczas weryfikacji Twojej zdolności kredytowej.

Każda umowa jest zawierana na 30 dni.

Firma nie stosuje osobnych reguł dotyczących kwot czy terminów spłaty w zależności od tego, jakiej narodowości jest klient. Pożyczki i czas na ich uregulowanie mogą być takie same zarówno dla Polaków, jak i Ukraińców. Nieco inaczej wygląda za to kwestia warunków, które należy spełnić, by móc się o nie ubiegać. Obywatele Ukrainy są zobowiązani dostarczyć pewne dodatkowe dokumenty.

Jakie warunki musi spełnić Ukrainiec, aby ubiegać się o pożyczkę?

By zostać klientem Smart Pożyczka, należy spełniać kilka podstawowych, określonych regulaminem kryteriów, dotyczących — bez wyjątków — każdego konsumenta:

 • mieć od 18 do 73 lat,
 • posiadać polski adres zamieszkania,
 • dysponować kontem bankowym i dostępem do elektronicznej bankowości,
 • mieć telefon komórkowy oraz adres e-mail,
 • nie posiadać żadnej niespłaconej pożyczki w serwisie Smart Pożyczka,
 • wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, na którą wpływ ma m.in. historia wcześniejszych zobowiązań oraz stałe źródło dochodu.

Każdy obywatel Ukrainy musi dodatkowo dysponować:

 • polskim numerem PESEL (otrzyma go na wniosek w lokalnym urzędzie gminy),
 • paszportem (do wypełnienia aplikacji konieczny będzie jego numer oraz data ważności),
 • ubezpieczeniem UA (będzie potrzebował jego numeru),
 • dokumentem legalnego zatrudnienia (należy przygotować jego skan – będzie on niezbędny podczas składania wniosku o pożyczkę).

Czy karta pobytu jest konieczna?

Karta pobytu nie jest dokumentem niezbędnym do otrzymania pożyczki pozabankowej.

Nieco inaczej może być w większości przypadków aplikowania o kredyt bankowy (zarówno najprostszy – gotówkowy, jak i dużo bardziej skomplikowany – hipoteczny), gdzie, jak już wiesz, karta pobytu lub status rezydenta długoterminowego są wymagane.

W Smart Pożyczka dokumenty te zastępuje paszport.

Czy pożyczka dostępna jest na sam paszport?

Paszport jest niezbędny, by uzyskać pożyczkę pozabankową, jednak oprócz posiadania tego dokumentu, należy spełnić wszystkie konieczne kryteria opisane powyżej.

Jeśli spełniasz każdy regulaminowy wymóg pożyczkodawcy, nic nie stoi na przeszkodzie, byś mógł rozpocząć proces ubiegania się o dodatkowe pieniądze. Procedura jest szybka i intuicyjna. Jak ją przejść? Opis poniżej.