Pożyczka przez internet na konto

Pożyczka przez Internet na konto to produkt finansowy, który zyskuje na znaczeniu. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci, aby cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi. Niewymagane są wizyty w placówkach stacjonarnych, wszystkie formalności można dopełnić wygodnie z fotela we własnym mieszkaniu. Środki finansowe wpływają bezpośrednio na rachunek bankowy klienta. Pozabankowy kredyt przez Internet na konto? Sprawdź, jakie ma zalety i wady oraz czy warto się na niego zdecydować w obliczu niespodziewanych wydatków.

Czym jest pożyczka online na konto?

Szybka pożyczka online na konto to produkt finansowy, który można znaleźć w ofercie firm pozabankowych. Jest domeną tego sektora, na próżno szukać go w ofercie banków. Cechą charakterystyczną jest połączenie minimum formalności z natychmiastowym przelewem na konto. Należy także zwrócić uwagę na dostępność, jaką może pochwalić się pożyczka przez Internet na konto – można o nią wnioskować bez wychodzenia z domu. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci, aby wypełnić formularz na stronie pożyczkodawcy. Zazwyczaj są to zobowiązania na dowód, bez dodatkowych zaświadczeń o zatrudnieniu czy zarobkach.

Pożyczka na konto bankowe wpływa bezpośrednio na rachunek bankowy. Aby jednak do tego doszło, konieczne jest złożenie wniosku. W formularzu poza standardowymi danymi należy określić okres spłaty oraz kwotę zobowiązania.

Jakie zalety ma pożyczka przez Internet na konto?

Pozabankowy kredyt przez Internet na konto jest produktem finansowym, który z roku na rok zyskuje na popularności. To ciekawa alternatywa dla oferty banków. Jakie zalety ma pożyczka na konto? Oto najważniejsze z nich:

 • produkt finansowy dostępny w całości online – od złożenia wniosku, przez uzyskanie decyzji, aż po wpływ środków na konto bankowe,
 • brak konieczności wychodzenia z domu, wystarczy telefon, tablet czy laptop z dostępem do Internetu,
 • możliwość swobodnego dopasowania kwoty i okresu spłaty pożyczki do indywidualnych potrzeb czy możliwości,
 • uzyskane z pożyczki pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel,
 • pożyczki pozabankowe regulowane są przez prawo, tzw. ustawę antylichwiarską, która określa maksymalną wysokość kosztów,
 • minimum formalności – pożyczka online na konto udzielana jest zazwyczaj na dowód,
 • oferta dla szerokiego grona użytkowników – w Smart Pożyczka dostępne są pożyczki od 18 lat
 • bezpieczeństwo transakcji oraz przesyłania danych w formularzach,
 • tożsamość weryfikowana za pomocą tzw. przelewu groszowego ogranicza ryzyko zaciągnięcia zobowiązania na czyjeś dane, wiele firm oferuje pożyczki bez przelewania grosza, a tożsamość weryfikowana jest specjalna aplikacją.
 • pożyczka bez bik na konto bankowe (dostępna w niektórych firmach)
 • akceptacja różnych form dochodów, w tym rent, emerytur, stypendium czy świadczeń socjalnych,
 • przejrzyste zasady udzielania pożyczki, w razie wątpliwości konsultanci odpowiadają na wszystkie pytania,
 • pierwsza pożyczka na już na konto może być w pełni darmowa (RRSO 0%).
 • pożyczkodawcy przelewają środki niezwłocznie po akceptacji wniosku, jednak żadna firma nie oferuje pożyczek w 15 minut

 Z uwagi na nowelizacje ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim i wejściem w życie art. 9a ust 8 niniejszej ustawy Pożyczkodawca ma obowiązek przekazywania informacji o udzielonych po 17 maja 2023 roku kredytach do Biura Informacji Kredytowej.

Jakie wady ma pożyczka na konto?

Szybka pożyczka online na konto może mieć pewne wady. Wśród nich wymienia się:

 • niższe sumy pożyczek w porównaniu do kredytów bankowych,
 • wysokie koszty pożyczki w przypadku niespłacenia jej w terminie,
 • krótszy okres spłaty zobowiązania – z reguły są to typowe chwilówki,
 • ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia – warto pożyczać pieniądze od bezpiecznych, sprawdzonych firm, które stawiają na odpowiedzialne pożyczania i pomagają budować pozytywną historię kredytową.

Pożyczka przez Internet na konto ma zdecydowanie mniej słabych punktów, nić mocnych. Dlatego też jej popularność z roku na rok wzrasta. Bez względu jednak na rodzaj produktu finansowego, którym jesteśmy zainteresowani, powinniśmy zawsze dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Odpowiedzialne pożyczanie jest bardzo ważne. Pomaga uniknąć sytuacji, w której pożyczkobiorca wpada w spiralę zadłużenia – a z tej jest dość trudno wyjść.

Czy pożyczka na już na konto jest bezpieczna?

Wiele osób, które zastanawia się nad zaciągnięciem pożyczki online, myśli o tym, czy jest to rozwiązanie bezpieczne. Profesjonalne firmy pożyczkowe przykładają dużą wagę do zachowania standardów bezpieczeństwa. W celu wyeliminowania nieuczciwych osób, które podejmują próby wyłudzenia pieniędzy na nie swoje dane, wprowadzono m.in. przelew weryfikacyjny. Rozwiązanie to ma za zadanie porównać dane z wniosku pożyczkowego z danymi z rachunku bankowego. Gdy te się zgadzają, pieniądze są wypłacane. Nie ma możliwości, aby zostały wypłacone na zupełnie inny rachunek bankowy.

Niektóre firmy pożyczkowe sprawdzają także swoich klientów w bazach danych (np. w Biurze Informacji Gospodarczej, Biurze Informacji Kredytowej). Taki zabieg ma na celu udzielanie pomocy osobom, które faktycznie są w stanie spłacić swoje zobowiązanie w terminie. Rozwiązanie to ogranicza prawdopodobieństwo popadnięcia w spiralę zadłużenia. Nie ma możliwości otrzymania pożyczki bez sprawdzania baz.

Starając się o pozabankowy kredyt przez Internet na konto, należy także zwrócić uwagę na to, czy połączenie ze stroną internetową firmy pożyczkowej jest szyfrowane. Potwierdzeniem tego jest symbol zamkniętej kłódki przy adresie w oknie przeglądarki.

Pożyczka na konto to wygodny i bezpieczny sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych bez zbędnych formalności. Wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się dodatkową gotówką w szybkim czasie.