Pożyczki pozabankowe

Pożyczka pozabankowa – dlaczego jest lepsza od tej zaciąganej w banku?

W życiu często zdarzają się sytuacje, kiedy jest potrzebny nagły zastrzyk gotówki. Może to być niespodziewana awaria samochodu, konieczność remontu czy zakupu nowego sprzętu AGD. Bez względu na to, jakie są powody wzięcia pożyczki warto zastanowić się, gdzie uda się pozyskać pieniądze. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej placówki, w której będziemy ubiegać się o pożyczkę. Można skierować się do banku i tam przejść przez procedurę przyznania pożyczki lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej drogi, jaką jest pożyczka pozabankowa udzielana przez zaufane instytucje finansowe.

Jakie są wymagania banków do uzyskania pożyczki?

W zależności od charakteru pożyczki wymagania banków są różne. W ostatnim czasie jednak z powodu wzrostu stóp procentowych, oczekiwania odnośnie zdolności kredytowej znacznie się zaostrzyły. Banki sprawdzają klientów zwykle za pomocą BIK, dotychczasowej historii kredytowej, potrzebują wyciągu z banku w którym posiada się konto, zaświadczenia o zarobkach, rozliczenia PIT za poprzedni rok podatkowy lub zaświadczenia o zatrudnieniu.

Uzyskanie tych wszystkich dokumentów może być bardzo trudne i czasochłonne. Nie zawsze również potencjalny klient banku, chce pobierać zaświadczenie o zarobkach z kadr, aby nie informować innych osób o chęci zaciągnięcia pożyczki. Znacznie bardziej skomplikowana sytuacja powstaje także w przypadku osób osiągających zarobki, które nie są objęte preferowaną przez banki umową o pracę na czas nieokreślony. Pożyczkobiorca może być bowiem zatrudniony w danej instytucji od niedawna lub np. mieć podpisaną umowę zlecenie lub o dzieło, która w przypadku pożyczki w banku może być niewystarczająca. Tak naprawdę nie do końca wiadomo, jak działają algorytmy bankowe i który czynnik może przesądzić o udzieleniu pożyczki lub odrzuceniu wniosku. Zmiennych jest tak dużo, że można się pogubić w formalnościach, a także nie być w stanie uzyskać pożyczki z banku. Rozwiązaniem są wówczas pożyczki pozabankowe, które generują znacznie mniej formalności.

Pożyczki pozabankowe – czy warto je brać?

Pożyczki pozabankowe to najlepsze rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują gotówki i jednocześnie nie chcą kompletować całej dokumentacji wymaganej w przypadku banków. Pożyczki pozabankowe są szybkie, bez zbędnych formalności i proste. Ważny jest jednak wybór odpowiedniej instytucji finansowej, w której chcemy pożyczyć pieniądze.

Pożyczki pozabankowe powstały, aby móc zapewnić klientom alternatywne rozwiązania podczas nieprzewidzianych sytuacji i tymczasowych problemów finansowych. To dobre rozwiązanie np. dla freelancerów, uprawiających wolny zawód, którzy nie są związani z konkretną firmą, a także osób które gubią się w dokumentacji i wolą uniknąć zbyt wielu formalności. Kredyty pozabankowe pozwalają na spełnianie marzeń praktycznie nie wychodząc z domu. Wystarczy do ich pozyskania jedynie internet.

Czy pożyczka pozabankowa jest bezpieczna?

Na rynku funkcjonuje wiele nieuczciwych firm, które narzucają ogromne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) i wysokie marże za swoje usługi. Aby więc nie paść ofiarą oszustwa, warto dokładnie sprawdzić firmę, która oferują pożyczkę, poczytać opinie na jej temat, a także dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami zawieranej umowy.

Kolejnym krokiem może być sprawdzenie numeru KRS, który powinna posiadać każda firma pozabankowa, a jej kapitał zakładowy powinien być wyceniony na nie mniej niż 200 000 złotych. Kolejnym miejscem w którym można sprawdzić firmę pożyczkową jest Rejestr Instytucji Pożyczkowych prowadzony przez KNF.

Pożyczka pozabankowa online w kilku krokach - jak szybko ją uzyskać?

 1. Wyszukaj stronę rzetelnej i zaufanej firmy, w której chcesz ubiegać się o pożyczkę pozabankową.
 2. Większość przejrzyście skonstruowanych stron zawiera specjalny kalkulator, jak np. https://smartpozyczka.pl/  dzięki któremu stworzysz symulację swojej pożyczki.
 3. Za pomocą kalkulatora określ wysokość pożyczki, o jaką chcesz złożyć wniosek oraz termin w jakim zamierzasz spłacić zobowiązanie.
 4. Kalkulator od razu powinien wskazać Ci pełne koszty pożyczki, w tym RRSO.
 5. Jeżeli jesteś nowym klientem na stronie Pożyczkodawcy w kolejnym kroku zostaniesz poproszony o dokonanie rejestracji w serwisie. Niezbędne będzie na tym etapie podanie podanie podstawowych danych osobowych, które zostaną zawarte w Twoim wniosku o pożyczkę.
 6. Następnie należy zatwierdzić wniosek za pomocą szybkiej weryfikacji poprzez potwierdzenie konta bankowego na które zostanie przelana pożyczka w przypadku pozytywnej decyzji.
 7. Teraz tylko kilka chwil aby otrzymać decyzje i w przypadku akceptacji przelew środków na konto.

Jak widzisz uzyskanie pożyczki pozabankowej zajmie Ci zaledwie kilka chwil bez wychodzenia z domu!

 

Banki to instytucje finansowe, które do swojego funkcjonowania potrzebują zysków, podobnie jak każda inna firma działająca na wolnym rynku. Dlatego procedura uzyskania pożyczki w banku nie dość, że jest bardziej skomplikowana niż w przypadku pożyczki pozabankowej online, to jeszcze wcale nie musi być tańsza. Wybierz więc mądrze i złóż wniosek o uzyskanie pożyczki pozabankowej online bez wychodzenia z domu. Przeczytaj dokładnie wszystkie dokumenty i ciesz się dodatkową gotówką w zaledwie kilka chwil.

Kwota pożyczki
-
+
100015000
Okres pożyczki
-
+
5 dni30 dni
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład