Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Niska zdolność kredytowa, wpisy w rejestrach dłużników, czy odmowa kredytowania w banku, nie muszą być przeszkodą do zaciągnięcia pożyczki pozabankowej. Zdarza się, że pożyczkowe mogą udzielać finansowania osobom z gorszą zdolnością kredytową.

Poznaj zasady działania takich pożyczek i dowiedz się, gdzie jeszcze w sytuacji posiadania niewielkiej zdolności kredytowej, możesz szukać dodatkowego zastrzyku gotówki.

Co to jest zdolność kredytowa?

Zdolnością kredytową nazywamy możliwość spłaty zobowiązania finansowego. Ma na nią wpływ wiele czynników – nie tylko dochody, ale również m.in.:

 • historia wcześniejszych zobowiązań,
 • charakterystyka źródła zarobków,
 • sytuacja rodzinna.

Za każdym razem, kiedy wnioskujesz o pożyczkę lub kredyt, instytucja finansowa analizuje Twoją sytuację i wszystkie aspekty, które mogą mieć wpływ na to, czy będziesz w stanie terminowo spłacać swoje raty przez cały okres kredytowania. Jeśli takie badanie ryzyka wykaże, że w oczach banku czy firmy pożyczkowej wnioskujesz o zbyt wysoką kwotę, możesz otrzymać propozycję niższego kredytu/pożyczki lub odmowę udzielenia jakiegokolwiek świadczenia.

Czy można dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Jeżeli bank oceni Twoją zdolność kredytową na zerową, nie zawrze z Tobą umowy kredytowej nawet na niewielką kwotę. Negatywna opinia dotycząca zdolności do spłaty zobowiązania będzie równoznaczna z odrzuceniem Twojego wniosku o kredyt.

Ze względu na prawo bankowe, instytucje te, muszą kierować się dość surowymi kryteriami oceny i biorą pod uwagę wyłącznie klientów o nienagannej historii spłaty wcześniejszych zobowiązań. Wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) świadczące o wcześniejszych opóźnieniach w regulowaniu rat, zasadniczo dyskwalifikują daną osobę z możliwości współpracy z bankiem.

Jak działają pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?

Pozabankowe instytucje finansowe udzielające pożyczek również są zobligowane do weryfikacji zdolności kredytowej, jednak oceniają ją na innych zasadach niż banki. Ich analiza jest z reguły łagodniejsza.

Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że sektor pozabankowy jest pod tym względem bardzo zróżnicowany i znajdują się w nim przedsiębiorstwa, które mają wysoki współczynnik przyznawalności oraz przedsiębiorstwa, które — podobnie jak banki — w regulaminie zastrzegają, że współpracują wyłącznie z osobami, które nie widnieją w bazach dłużników typu BIK, BIG czy KRD.

Warto pamiętać, że istotnym czynnikiem na decyzję o udzieleniu pożyczki są dochody. Praktycznie żadne firma nie oferuje pożyczek dla bezrobotnych.

Jak działa szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej?

Aby pożyczkę można było nazwać szybką, wybrane finansowanie powinno:

 • być dostępne w 100% przez internet,
 • działać 24/7,
 • umożliwiać błyskawiczną weryfikację tożsamości (np. przelewem natychmiastowym lub specjalną aplikacją typu Kontomatik),
 • zostać wypłacone (po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej) przelewem natychmiastowym lub bramką płatniczą, by niezależnie od tego, w jakim banku posiadasz konto, pieniądze znalazły się na nim w kilka-kilkanaście minut.

Warty podkreślenia jest jednak fakt, że każda legalnie działająca firma pożyczkowa zweryfikuje Twoją zdolność kredytową. Zrobi to inaczej niż bank, czasem zaakceptuje nawet wysoki poziom zadłużenia, czasem przeanalizuje wpisy wyłącznie w jednej bazie dłużników, ale bez wątpienia przeprowadzi taką ocenę w odpowiedzi na każdy Twój wniosek.

Czy istnieją pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet?

Choć pożyczki dla zadłużonych online są błyskawiczne — akceptacja lub odrzucenie aplikacji mogą być przesłane do wnioskującego nawet w zaledwie kilka minut — nie oznacza to, że dana firma pożyczkowa nie składa zapytania w BIK, KRD czy jakimkolwiek innym rejestrze. Ze względu na polskie przepisy prawne i rekomendacje instytucji nadzorujących zarówno banki, jak i podmioty pozabankowe – niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo działa w sieci, czy offline – musi dokonać weryfikacji zdolności kredytowej i negatywnych wpisów konsumentów, którzy złożyli formularz pożyczkowy.

„Pożyczki bez zdolności kredytowej” to wyrażenie funkcjonujące wyłącznie jako potoczne określenie produktów kredytowych, dedykowanych osobom zadłużonym i/lub posiadającym przejściowe problemy związane z brakiem stabilnej sytuacji finansowej.

Jak znaleźć wiarygodne pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online?

Pożyczek lub chwilówki które są idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, możesz szukać w sposób tradycyjny. Wprowadzić w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło i przeczesywać – strona po stronie – serwisy pożyczkodawców, wczytując się w regulamin i formularz informacyjny. To jednak bardzo czasochłonne.

Firmy pożyczkowe, które współpracują z osobami o niskiej zdolności kredytowej czy zadłużonymi, można w prosty sposób odfiltrować z internetowych rankingów pożyczek pozabankowych. Porównywarki tego typu przetwarzają wszystkie informacje o rynku pozabankowym w czasie rzeczywistym, dzięki czemu posiadają zawsze aktualne, sprawdzone i tylko w pełni legalne oferty.

Niektóre rankingi pozwalają także poznać opinie użytkowników o produktach. Komentarze konsumentów, którzy skorzystali już z danego finansowania, mogą być dobrym źródłem wiedzy o tym, czego można spodziewać się po danej firmie pożyczkowej i dodatkowym potwierdzeniem jej wiarygodności. Pewność, że korzystasz z bezpiecznej oferty, jest bardzo ważna!

Jak unikać pułapek i niebezpieczeństw związanych z pożyczkami dla zadłużonych?

W podobny sposób, w jaki firmy pożyczkowe weryfikują Ciebie – Ty także powinieneś weryfikować wypłacalność i legalność działań firm pożyczkowych.

Możesz to zrobić:

 • w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS);
 • w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF);
 • czytając opinie klientów;
 • sprawdzając wykaz ostrzeżeń ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK);
 • sprawdzając członkostwo w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych.

Oczywiście nawet jeśli zaciągniesz pożyczkę w renomowanym przedsiębiorstwie, nieumiejętne korzystanie ze świadczenia również może się skończyć kłopotami finansowymi.

Korzystając z pożyczek pozabankowych, pamiętaj, by:

 • uważnie przeczytać umowę i warunki finansowania;
 • mieć realistyczny plan na spłatę i pożyczyć tylko taką kwotę, jakiej faktycznie wymaga sytuacja;
 • nie zaciągać nowego zobowiązania na spłatę poprzedniego – może to prowadzić do spirali zadłużenia.

Jeśli skorzystanie ze świadczenia planowałeś przeznaczyć na uregulowanie zaległych należności, lepszym pomysłem będzie zastanowienie się nad innymi rozwiązaniami.

Co zamiast pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?

Aktywne lub przeterminowane zobowiązania, których spłata nastręcza trudności to nie lada problem, jednak, zamiast zaciągania pożyczki przez Internet, warto rozważyć:

 1. Konsolidacją długów – konsolidacja oznacza połączenie wszystkich zobowiązań w jedno i wydłużenie okresu spłaty, by miesięczne raty były mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu;
 2. Pożyczką od bliskiej osoby – dzięki takiemu wyjściu z sytuacji, nie narazisz się na dodatkowe odsetki i prowizję;
 3. Programami i instytucjami pomagającymi wyjść z długów – chodzi o kancelarie prawne, doradców finansowych, firmy oddłużeniowe czy fundacje specjalizujące się we wspieraniu zadłużonych.

Zalety pożyczek bez zdolności kredytowej

Największymi zaletami pożyczek dla osób zadłużonych, czy też z niską zdolnością kredytową są:

 • Niewielkie wymagania, konieczne by otrzymać finansowanie;
 • Wygodna aplikacja o dodatkowy zastrzyk gotówki, w pełni online i bez wychodzenia z domu;
 • Poprawienie wyniku zdolności kredytowej klientów w sytuacji terminowej spłaty.
 • Niski minimalny wiek – pożyczki dostępne są od 18 lat
 • oferty bez sprawdzania niektórych baz dłużników – część firm oferuje pożyczki bez BIK

Pożyczki bez zdolności kredytowej mogą stanowić pomocne narzędzie w sytuacjach nagłych lub trudnych, ale przed skorzystaniem z nich, należy mądrze przeanalizować swoją sytuację finansową. Każda osoba rozważająca to rozwiązanie, powinna zrozumieć ryzyko i korzyści związane z taką pożyczką oraz podjąć decyzję opartą na pełnej wiedzy na ich temat.