Pożyczka bez sprawdzania baz

Pożyczki bez sprawdzania baz to produkt finansowy, który powstał z myślą przede wszystkim o osobach z zaległościami w spłacie zobowiązań. Do tego typu rozwiązania należy jednak podchodzić z jeszcze większą rozwagą, ponieważ może to być pierwszy krok do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Osoby, które mają zajęcia komornicze, powinny przede wszystkim skupić się na spłacie swoich długów. Regulowanie jednej pożyczki drugą nie zawsze jest najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji. Czy warto skorzystać z oferty „udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania”? Sprawdźmy.

Czym są pożyczki bez sprawdzania baz?

Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz z komornikiem online to rozwiązanie, które powstało z myślą o osobach zadłużonych. Nie zawsze jednak tego typu produkt finansowy jest tym, na co warto zwrócić uwagę. W większości przypadków zdecydowanie lepszą propozycją od pożyczek prywatnych są pożyczki pozabankowe. Wiążą się one z większym bezpieczeństwem, ponieważ firmy, które je udzielają, muszą stosować się do zapisów tzw. ustawy antylichwiarskiej. Przepisy te nie obowiązują osób fizycznych.

Zarówno pożyczki pozabankowe, jak i pożyczki prywatne bez sprawdzania baz są alternatywą dla kredytów bankowych. Ich niewątpliwym atutem jest to, że można je łatwiej otrzymać niż kredyty bankowe. Podmioty bankowe szczegółowo sprawdzają zdolność kredytową potencjalnych klientów. Dokładnie weryfikują informacje zawarte w rejestrach dłużników.

Pożyczki bez sprawdzania baz przyznawane są na podobnych zasadach, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych pożyczek pozabankowych. Potencjalny pożyczkobiorca musi wypełnić wniosek oraz potwierdzić swoją tożsamość (np. za pomocą przelewu groszowego). Gdy uzyska pozytywną decyzję, środki zostaną przekazane bezpośrednio na jego konto bankowe. Pożyczkodawca nie weryfikuje klienta w bazach dłużników lub też sprawdza jedynie niektóre z nich.

Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz – zalety i wady

Z pewnością większość osób kiedykolwiek w życiu spotkała się z ogłoszeniem typu: „udzielę pożyczki prywatnej szybko bez sprawdzania”. W przypadku takich prywatnych ofert należy zachować dużą dozę ostrożności. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom pożyczek pozabankowych bez weryfikacji.

Pożyczki bez sprawdzania baz – zalety:

 • rozwiązanie dla osób z negatywną historią kredytową lub bez zdolności,
 • brak konieczności opuszczania domu – wszystkie procedury dopełniane są w całości online,
 • formalności ograniczone do minimum.

Pożyczka na już bez sprawdzania baz – wady:

 • wyższe koszty uzyskania niż w przypadku klasycznych pożyczek pozabankowych,
 • rygorystyczne zasady dotyczące spłaty zobowiązania – nawet niewielkie opóźnienie może grozić naliczeniem wysokich kar umownych,
 • niektóre firmy pożyczkowe udzielające pożyczek bez baz wymagają zaświadczenia o dochodach,
 • konieczny może okazać się poręczyciel, gwarant lub inna forma zabezpieczenia pożyczki (np. zastaw).

Czy warto wybrać pożyczki prywatne online bez weryfikacji?

Pożyczki bez sprawdzania baz to z pewnością produkty finansowe, które budzą dużą ciekawość. Takie rozwiązanie rozważają osoby, które z jakichś względów „dorobiły się” negatywnej historii kredytowej. Warto jednak zastanowić się, co było przyczyną takiego stanu rzeczy. Być może jednak nieodpowiedzialna decyzja pociągnęła za sobą kolejne, co skutkowało spłacaniem jednego zobowiązania drugim.

Pożyczki prywatne bez sprawdzania baz od lokalnych firm bez żadnych opinii mogą być dość ryzykowne. Zdarza się, że ogłoszenia spotkane na słupach ogłoszeniowych czy też na lokalnych serwisach to nie oferta pożyczenia pieniędzy, a tak naprawdę próba wyłudzenia danych.

Pożyczka na już bez sprawdzania baz – jakie dochody są akceptowane?

„Udzielę pożyczki prywatnej szybko i bez sprawdzania” wydaje się propozycją idealną dla osób, które nie mają stałego źródła dochodu. Tak naprawdę jednak firmy pożyczkowe również przyznają wsparcie finansowe klientom uzyskującym pieniądze z różnych form zatrudnienia i nie tylko.

Co może być uznane za dochód przez pożyczkodawcę? Przychody z tytułu:

 • umowy o pracę (na czas określony i nieokreślony),
 • umowy o dzieło,
 • umowy zlecenie,
 • emerytury,
 • renty,
 • świadczeń socjalnych,
 • zasiłku dla bezrobotnych,
 • stypendium,
 • alimentów.

Dochodem natomiast nie będą pieniądze przyznane w ramach innej pożyczki lub kredytu. Zaciągnięcie kolejnego zobowiązania nie wpływa pozytywnie na zdolność kredytową. Nie zwiększa również wiarygodności potencjalnego klienta w oczach pożyczkodawcy. Bez względu na to, czy będą to pożyczki prywatne bez sprawdzania baz z komornikiem online, czy też tradycyjne chwilówki – każda decyzja o pożyczeniu pieniędzy powinna być przemyślana.

Pożyczki prywatne online bez weryfikacji oraz pożyczki bez baz udzielane przez firmy pożyczkowe to rozwiązania, z których nie należy korzystać zbyt pochopnie. Do tego typu produktów finansowych należy podchodzić odpowiedzialnie. Jedna nieprzemyślana decyzja może być pierwszym krokiem do spirali zadłużenia. Polecamy pożyczać od sprawdzonych pożyczkodawców, z którymi można budować pozytywną historię kredytową.