Pożyczka na dowód

Niespodziewane wydatki mogą sprawić, że dopięcie domowego budżetu w bieżącym miesiącu okaże się niemożliwe. Naprawa auta, zakup leków czy usunięcie usterki w mieszkaniu – takie sytuacje mogą pokrzyżować plany finansowe gospodarstwa domowego. Pomocna może okazać się wówczas pożyczka na dowód. To szybki sposób na uzyskanie wsparcia finansowego. Co warto wiedzieć o tym produkcie finansowym? Czy faktycznie jedynym dokumentem niezbędnym do otrzymania pieniędzy jest dowód osobisty?

Co to jest pożyczka na dowód osobisty?

Szybka pożyczka na dowód to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych dostępnych na rynku. Wyróżnia się nie tylko natychmiastową decyzją kredytową, ale także minimum formalności.  Czasami można się spotkać z innym nazewnictwem – kredyt na dowód. To, co charakteryzuje pożyczkę to brak skomplikowanych procedur towarzyszących składaniu wniosku. W porównaniu do kredytu bankowego jest ona łatwiej dostępna dla potencjalnych pożyczkobiorców. Kwota takiego zobowiązania wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Pożyczka online na dowód udzielana jest przez firmy pozabankowe. Aby pożyczyć pieniądze, nie trzeba udawać się do placówki. Złożenie wniosku odbywa się przez Internet. Firma pożyczkowa weryfikuje tożsamość osoby starającej się o wsparcie finansowe np. za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Nowe pożyczki na dowód z reguły choć nie zawsze są bezpłatne. W ten sposób podmiot nie tylko zachęca do skorzystania z jego usług, ale również daje możliwość zapoznania się ze sposobem działania – jak wziąć pożyczkę, w jaki sposób ją spłacić itd.

Czy warto brać pożyczki na dowód bez zaświadczeń?

Pożyczka na dowód online to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy chcemy dopiąć domowy budżet w obliczu nieoczekiwanych wydatków. Sprawdzi się w przypadku osób, którym bank odmówił przyznania kredytu lub też z jakichś względów nie chcą przechodzić długiej procedury starania się o tego typu produkt finansowy. Szybka pożyczka na dowód do ręki trafia bezpośrednio na konto osobiste osoby składającej wniosek. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji pieniądze mogą być na koncie nawet w ciągu kilku-kilkunastu minut. Czas oczekiwania na przelew uzależniony jest od m.in. sesji banków obu stron.

Atutem jest także możliwość przeznaczenia środków pieniężnych na dowolny cel. Firma pozabankowa nie docieka, na co potrzebne są pieniądze. Osoby, które chcą skorzystać z pożyczki na dowód bez zaświadczeń, ale mają jakiekolwiek wątpliwości, mogą zadzwonić na infolinię pożyczkobiorcy. Rzetelna firma zawsze udostępnia na swojej stronie internetowej numer telefonu do kontaktu. Niektóre podmioty dodatkowo oferują możliwość czatu online z konsultantem. W razie pojawienia się pytań pracownik pożyczkodawcy udzieli na nie wyczerpującej odpowiedzi.

Pożyczka na dowód online – jak ją wziąć?

Czy to pożyczka na dowód na raty, czy to chwilówka – obecnie tego typu produkty finansowe udzielane są w pełni online. Dzięki temu wnioskować o pieniądze można bez wychodzenia z domu, całkowicie przez Internet. Takie rozwiązanie nie tylko jest wygodne i oszczędza czas, ale przede wszystkim ogranicza formalności do minimum. Pożyczkobiorca weryfikowany jest na podstawie danych z dowodu osobistego (numer i seria dokumentu, numer PESEL). Potwierdzenie prawidłowości podanych informacji jest możliwe dzięki wykonaniu tzw. groszowego przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka na dowód wymaga wypełnienia formularza. Konieczne jest podanie danych z dowodu osobistego, określenie kwoty i okresu kredytowania oraz wypełnienie innych wymaganych pól. Przejście przez cały proces jest intuicyjne. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredyt na dowód trafia bezpośrednio na konto bankowe.

Dla kogo pożyczka od zaraz na dowód?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, szybka pożyczka na dowód to rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu osobom, które stanęły przed niespodziewanymi wydatkami. Z uwagi na to, że ten typ produktu finansowego udzielany jest przez firmy pożyczkowe, a nie banki, nie mamy tutaj do czynienia z koniecznością spełnienia wielu rygorystycznych formalności.

Pożyczka od zaraz na dowód przeznaczona jest dla osób pełnoletnich (między 18. a 73. rokiem życia). Wystarczy posiadać dowód osobisty oraz osobiste konto bankowe. Co z zatrudnieniem? Z tej formy wsparcia mogą skorzystać osoby:

 • zatrudnione na umowę o pracę,
 • zatrudnione na umowę cywilno-prawną (zlecenie lub o dzieło),
 • otrzymujące emeryturę lub rentę,
 • pobierające stypendium,
 • uzyskujące przychód z wynajmu mieszkania,
 • posiadające inne źródła dochodu.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń nie wymagają dostarczania dokumentów o wysokości dochodów czy też o zatrudnieniu. Z tego też względu może z nich skorzystać naprawdę szeroka grupa odbiorców. Wystarczy posiadanie zdolności kredytowej, która pozwoli na terminową spłatę zobowiązania.

Pożyczka na dowód to produkt finansowy, który zyskuje na popularności. Z jej pomocą można uzyskać szybkie wsparcie na pokrycie bieżących wydatków i nie tylko. Atutem jest brak konieczności dopełnienia szeregu formalności – wystarczy dowód osobisty, konto bankowe i dostęp do Internetu.

Kwota pożyczki
-
+
100015000
Okres pożyczki
dni
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
 • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład