Pożyczka na wymianę pieca

Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

Czym jest dofinansowanie do wymiany pieca?  

W 2022 roku gospodarstwa domowe zainteresowane wymianą starego kotła na nowy mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach ogólnopolskich oraz regionalnych programów dotacji. Najważniejsze dwa ogólnopolskie programy to „Czyste Powietrze” oraz „Stop Smog”.  

„Czyste Powietrze” funkcjonuje w Polsce od 2018 roku. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery przez jednorodzinne budynki mieszkalne. Ta forma dopłaty obejmuje ok. 3 mln gospodarstw domowych.  

W ramach „Czystego Powietrza” można skorzystać z jednego z trzech poziomów wsparcia: 

 • pierwszy podstawowy poziom dofinansowania do 30 tys. złotych – dla osób z rocznym dochodem do 100 tys. złotych,  
 • drugi podwyższony poziom dofinansowania do 37 tys. złotych – przeciętny miesięczny dochód na osobę nie może być wyższy niż 1564 złote w gospodarstwach wieloosobowych oraz do 2189 złotych w gospodarstwie jednoosobowym,  
 • trzeci poziom dofinansowania do 69 tys. złotych skierowany do mniej zamożnych Polaków.  

W przypadku programu „Stop Smog” beneficjentami są najmniej zamożni obywatele, którzy mieszkają w budynkach jednorodzinnych. Pieniądze pozyskane w ten sposób można przeznaczyć na m.in. wymianę pieca. Kto może otrzymać wsparcie? Gospodarstwa domowe, których dochody w przeliczeniu na jedną osobę nie przekraczają 175% wysokości najniższej emerytury dla gospodarstw jednorodzinnych oraz 125% dla gospodarstw wieloosobowych. Dotacja ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów może wynieść do 70% kosztów realizacji porozumienia. 

Czy pożyczka na wymianę pieca się opłaca?  

Wymiana pieca jest dość kosztownym przedsięwzięciem – bez względu na to, czy jest realizowana wyłącznie z własnych środków, czy też za pomocą dofinansowania. Koszt takiej realizacji zależny jest m.in. od rodzaju wybranej instalacji, warunków lokalowych, stanu budynku, metrażu mieszkania oraz oferty wykonawcy. Trudno jest jednoznacznie określić, jaka forma ogrzewania będzie teraz najkorzystniejsza, ponieważ wszystkie rodzaje opałów drożeją. Coraz więcej osób skłania się ku pompie ciepła. Jej ceny zaczynają się jednak od 20 tys. złotych.  

Czy pożyczka na wymianę pieca ma sens? Dodatkowe środki na nowy kocioł często pozwalają „dopiąć” realizację. Zwłaszcza gdy już rozpocznie się sezon grzewczy. Wówczas zależy nam, aby jak najszybciej ogrzewać dom. Dobrym rozwiązaniem jest też pożyczka na opał, gdy ceny w składach węgla, ekogroszku czy pelletu osiągną jeszcze wyższe ceny. W SMART Pożyczka mamy atrakcyjną ofertę – zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów.  

Pożyczka na wymianę pieca to rozwiązanie, które pomaga „dopiąć” inwestycję. Dzięki niej można pozyskać brakujące środki, które potrzebne są na „już”.  

Podobne artykuły

 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Każda praca wymaga poniesienia kosztów. Aby móc wypracować zysk, konieczne są pewne nakłady – nie tylko pieniędzy, ale i pracy. Czym właściwie są koszty uzyskania przychodu dla osób fizycznych i firm?

  26.07.2022Pokaż więcej
 • Wakacyjny wyjazd to idealny czas na odpoczynek i zmianę otoczenia. Większość Polaków spędza lato w kraju – nad Bałtykiem oraz w Tatrach. Są jednak i inne kierunki, które warto odwiedzić w Polsce. Gdzie warto pojechać na wakacje? Co warto zobaczyć?

  20.07.2022Pokaż więcej
 • Obligacje skarbowe to jedna z popularniejszych w ostatnim czasie fraz wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nic dziwnego, szumnie zapowiadane są jako „ochrona przed inflacją”. Co warto wiedzieć o obligacjach skarbowych?

  12.07.2022Pokaż więcej
 • Firmy pozabankowe zaczęły powstawać w odpowiedzi na potrzeby osób, których nie było stać na kredyt w tradycyjnym banku. Jeszcze kilka lat temu rynek ten nie był mocno rozbudowany. Aktualnie jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Pożyczki pozabankowe podlegają regulacjom prawnym, co wiąże się z tym, że są produktami w pełni bezpiecznymi dla pożyczkobiorcy. Czym […]

  27.06.2022Pokaż więcej
 • Budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem to ważna część rodzinnego świata. Początkowo to rodzice starają się wyrobić w swojej pociesze przekonanie, że może zawsze na nich liczyć. Z czasem jednak również dzieci powinny zadbać o więź z rodzicami. Idealnym czasem na wspólne spędzenie kilku wspólnych chwil jest Dzień Ojca. Podpowiadamy, gdzie warto zabrać tatę z […]

  20.06.2022Pokaż więcej
 • Zadłużenie osoby prywatnej najczęściej sprawdzane jest przed udzieleniem pożyczki czy kredytu. Zdarza się również, że kontrahenci weryfikują w bazach potencjalnego przyszłego wspólnika w interesach. Dzięki temu możliwe jest określenie, czy dana osoba jest wypłacalna. W jaki sposób można sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej?

  14.06.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły