Pożyczki prywatne

Dla każdego z nas może przydarzyć się sytuacja, w której potrzebujemy zastrzyku pieniędzy. Najczęściej zwracamy się o pomoc w tej sprawie do najbliższych i najbardziej zaufanych osób - rodziców, rodzeństwa i znajomych, którzy w miarę swoich możliwości nigdy nie odmówią nam wsparcia. Jednak pożyczanie pieniędzy od znajomych lub rodziny wiąże się z pewnymi problemami i konsekwencjami. Czy warto więc poprosić bliską osobę o prywatną pożyczkę, a jeśli nie, to gdzie szukać pomocy w tym zakresie?

Jakie problemy mogą wynikać z pożyczki prywatnej?

Kiedy nie brakuje nam pieniędzy, otrzymujemy kolejną wypłatę i pod koniec miesiąca obliczamy wydatki, zazwyczaj wtedy wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak zdecydowanie najgorszym scenariuszem jest sytuacja, w której brakuje pieniędzy na opłacenie rachunków, zakup żywności lub opłacenie czynszu. W takich przypadkach pierwszą myślą, jaka często przychodzi do głowy, jest znalezienie sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy, aby zaspokoić najpilniejsze potrzeby.

Jednak najłatwiejszą metodą na zdobycie dodatkowych pieniędzy jest znalezienie takiej osoby, której w pełni ufasz. Rodzice, rodzeństwo czy przyjaciele na pewno nie zostawią nas samych i pomogą nam podczas kryzysu finansowego. Jednak poproszenie ich o pomoc finansową wiąże się z koniecznością podzielenia się swoim problemem, na co nie każdy świadomie się decyduje. Nie chcemy przecież, aby ci najbliżsi martwili się naszymi problemami z przeszłości lub byli świadkami naszej finansowej porażki. Nie chcemy też stawiać ich w niezręcznej sytuacji, gdy muszą odmówić, ponieważ np. ich sytuacja finansowa również nie pozwala nam pomóc.

Jak udzielić prywatną pożyczkę w sposób legalny?

Pożyczka od osoby prywatnej musi być udzielona na warunkach zgodnych z obowiązującym w Polsce prawem. Uczciwe pożyczki nie mogą przekroczyć 100% pożyczonej kwoty, a więc np. pożyczka o wartości 1000 złotych nie może pokryć kosztów poniesionych przez osobę w kwocie większej niż 2000 zł. Pożyczki prywatna jest legalna, jeśli koszt ich udzielenia nie przekracza 25% kwoty zobowiązania finansowego. Nieoprocentowany koszt pożyczki nie może przekroczyć 30% zobowiązania w skali roku. Oprocentowanie ustawowe powinno być czterokrotnością stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego.

Pożyczka prywatna – zasady, jak powinna wyglądać?

Pożyczki prywatne zawsze mają określone koszty i zobowiązania. Przed jej podpisaniem należy uważnie przeczytać szczegóły umowy. Czynnikami, które mogą mieć wpływ na ostateczny koszt, jest przede wszystkim oprocentowanie kredytu, prowizja przyznania, a także ubezpieczenie czy wynagrodzenie pożyczkodawcy. Jeśli zastanawiasz się, jaką ofertę pożyczki prywatnej wybrać, to powinieneś na początek sprawdzić RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO jest wyrażony jako procent wszystkich kosztów odpowiedzialności. Obejmuje on odsetki, prowizje i wszelkie dodatkowe koszty. Dzięki temu łatwo i szybko porównasz oferty. Warto pamiętać, że im wyższe RRSO, tym droższa oferta.

Skąd pożyczyć pieniądze na nagłe wydatki?

Na szczęście rodzina i przyjaciele nie są jedynymi osobami, do których możemy się zwrócić o potrzebne dla nas wsparcie finansowe. Czasami wydaje się, że o wiele lepiej i łatwiej jest pożyczyć pieniądze od zupełnie obcej osoby, która na przykład nie będzie oceniać naszych wyborów. Anonimowy pożyczkodawca to dobra opcja tylko w sytuacji, gdy potrzebujemy więcej pieniędzy na przykład na podarowanie wyjątkowego prezentu bliskiej osobie, przy czym chcemy mieć absolutną pewność, że nasz sekret nie będzie widoczny.

Natomiast najlepszą opcją na szybki dostęp do dodatkowych funduszy, jaką zapewniają pożyczki online są udzielane przez Smart Pożyczka. Dzięki niej klienci mogą dyskretnie i szybko uzyskać niezbędne wsparcie finansowe bez konieczności szukania osoby na pożyczkę prywatną. Dodatkowo pożyczka do 3000 zł jest zupełnie bez dodatkowych kosztów. Teraz możesz całkowicie naprawić swój status finansowy, uregulować zaległe długi lub zadowolić bliską osobę.

Kwota pożyczki
-
+
100015000
Okres pożyczki
-
+
5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
    01.01.2021
    0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład