Pożyczki z komornikiem i złym bikiem

Zła sytuacja finansowa może dotknąć każdego. Jedna zła decyzja może pociągnąć za sobą kolejne. Osoby z zajęciem komorniczym zmagają się nie tylko z koniecznością spłacenia swojego zadłużenia, ale również innymi zdarzeniami, które wymagają od nich działania. Pożyczki z komornikiem i złym BIKiem powstały z myślą o klientach, którzy w przeszłości mieli problem z terminową spłatą swoich zobowiązań, a teraz potrzebują wsparcia finansowego. Co warto o nich wiedzieć?

Jak działają pożyczki z komornikiem i złym BIKiem?

Pożyczka z komornikiem od ręki z zamysłu miała być rozwiązaniem, dzięki któremu klienci unikną zajęcia komorniczego pieniędzy z pożyczki. Po ten produkt finansowy przede wszystkim sięgają osoby, które mają na swoim koncie problem z niespłaconymi zobowiązaniami. Pożyczkodawca będzie jednak musiał zweryfikować, czy konsument jest w stanie spłacić pożyczkę na czas.

Podmioty oferujące pożyczki z komornikiem, działają na nieco innych zasadach. Z racji tego, że są to usługi podwyższonego ryzyka, tak też do sprawy podchodzą pożyczkodawcy. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że zobowiązanie nie zostanie spłacone na czas. Dlatego też pożyczka dla zadłużonych z komornikiem może być udzielona z zabezpieczeniem. Jakie środki ostrożności stosują firmy pożyczkowe?

  • zaświadczenie o dochodach,
  • zastaw (np. w postaci samochodu),
  • gwarant (czyli osoba, która zadeklaruje, że będzie spłacać pożyczkę, gdy pożyczkobiorca nie będzie w stanie terminowo regulować rat),
  • weksel.

Od 2017 roku pożyczek pod zastaw nieruchomości mogą udzielać wyłącznie banki oraz SKOKi. Zgodnie z obowiązującym prawem tego typu usług nie mogą oferować firmy pożyczkowe.

Czym się charakteryzuje pożyczka z komornikiem?

Osoby z zadłużeniem, które chcą pożyczyć pieniądze, mogą mieć zadanie bardzo trudne. Pożyczki z komornikiem to rozwiązanie dla osób z niską zdolnością kredytową, negatywnymi wpisami w rejestrach dłużników oraz zadłużeniami.

Firmy pożyczkowe, zanim udzielą wsparcia, zazwyczaj sprawdzają potencjalnych klientów w rejestrach dłużników (m.in. BIK, KRD, ERIF, CRIF). Zawarte w bazach informacje służą jako pomoc w podjęciu decyzji, czy potencjalny pożyczkobiorca jest wypłacalny. Nie wszyscy pożyczkodawcy jednak rygorystycznie podchodzą do danych umieszczonych w rejestrach. Dlatego też pożyczka dla osób z komornikiem jest możliwa do otrzymania.

Pożyczka z komornikiem od ręki z reguły ma wyższe oprocentowanie niż standardowa pożyczka online. Jest to związane z wyższym ryzykiem udzielania tego rodzaju wsparcia. Osoby, które miały w przeszłości problem z regularną spłatą swoich zobowiązań, powinny dobrze się zastanowić, czy dadzą radę zwrócić pożyczkę w terminie. Nawet kilkudniowa zwłoka może grozić naprawdę wysokimi odsetkami.

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem to pomoc, którą należy traktować jako ostateczność. Spłacanie jednego zobowiązania drugim nigdy nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Każda decyzja o zaciągnięciu pożyczki powinna być przemyślana – warto rozważyć wszystkie za i przeciw.  

Pożyczki z komornikiem – czy mogą zostać zajęte?

To, że pożyczka z komornikiem wpłynie na konto bankowe, jest niemal równoznaczne z tym, że zostanie zajęta. Komornik chce jak najszybciej odzyskać zaległości, dlatego też stara się w każdy możliwy sposób uzyskać pieniądze od dłużnika. Jeżeli rachunek bankowy jest zajęty przez organ egzekucyjny, środki pieniężne trafią na konto kancelarii komorniczej.

Niektórzy starają się uciec przed tym, zakładając nowy rachunek. Nie jest to jednak rozwiązanie najlepsze, ponieważ komornik ma dostęp do informacji o wszystkich kontach bankowych. W każdej chwili może więc sprawdzić, czy dłużnik nie założył nowego rachunku. Jest to więc zagadnienie bardzo trudne. Pożyczki z komornikiem mogą być także udzielane w domu, jednak takie rozwiązanie wiąże się ze zdecydowanie wyższymi kosztami. Ponadto niewiele firm pożyczkowych ma taką opcję w swojej ofercie.

Komornik jednak nie może zająć wszystkich środków wpływających na konto bankowe. Zwolnione z zajęcia są m.in.:

  • świadczenie „500+”,
  • zasiłki rodzinne,
  • alimenty,
  • dodatek opiekuńczy, pielęgnacyjny itp.

Czy warto wybrać kredyt dla zadłużonych z komornikiem?

Pożyczki z komornikiem i złym BIKiem to z pewnością nie jest rozwiązanie, po które powinno się systematycznie sięgać. Osoby, które mają zajęcie komornicze, powinny przede wszystkim poszukać sposobu, aby jak najszybciej spłacić zaległe zobowiązania i cieszyć się życiem bez długów. Po potrąceniach komorniczych pieniędzy w domowym budżecie jest mniej. Gdy brakuje gotówki, wiele osób nie zastanawia się, jak wybrnąć z opresji, lecz korzysta z możliwych środków. W tym z pożyczki z komornikiem.

Pożyczka z komornikiem od ręki to zobowiązanie, które może kosztować naprawdę dużo. Ze względu na wyższe ryzyko udzielania tego typu wsparcia firmy pożyczkowe windują oprocentowanie. Zanim klient zdecyduje się skorzystać z tej opcji, powinien wypróbować wszystkie inne sposoby zoptymalizowania wydatków w domowym budżecie.