Pożyczki w domu klienta

Chociaż w dzisiejszych czasach może to wydać się nieco dziwne, nie każda osoba posiada konto bankowe. Większość firm pozabankowych preferuje wykonywanie przelewu. Są jednak klienci, którzy z jakichś względów nie chcą korzystać z rachunku bankowego. W ich obszarze zainteresowania znajdują się ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta. Co warto o nich wiedzieć? Jakie mają zalety i wady?

Na czym polegają ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta?

Produkty finansowe, o których będzie mowa z pewnością nie można określić jako nowe. Pożyczki z dojazdem do klienta są doskonale znane od wielu lat. Szczególnie rozpowszechnione były w czasach, gdy konto bankowe nie było standardem i nie każdy miał osobisty rachunek bankowy.

Czym właściwie są pożyczki w domu? Umowy zawierane są – jak sama nazwa wskazuje – w domu pożyczkobiorcy. Również przekazanie gotówki oraz spłata zobowiązania odbywa się w mieszkaniu klienta. Wniosek pożyczkowy zazwyczaj składa się jednak online na stronie lub też dzwoniąc na infolinię firmy pożyczkowej. Wówczas też należy zadeklarować kwotę pożyczki. Nie wszyscy pożyczkodawcy mają w swojej ofercie pożyczki z komornikiem w domu klienta.

Nie da się jednak ukryć, że nie jest to żadna nowość. Pożyczki do domu powstały z myślą o osobach, które nie posiadają konta bankowego lub z jakichś względów nie chcą z niego korzystać. Często za tego typu rozwiązaniem rozglądają się klienci, którzy mają zajęcia komornicze i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że każdy przelew na ich konto skończy się „konfiskatą” pieniędzy przez komornika.

Zatem główną cechą charakterystyczną pożyczki w domu klienta jest to, że pożyczkobiorcę odwiedza agent. To przy nim podpisywana jest umowa, po czym pożyczkobiorcy wręczone zostają pieniądze w kwocie zgodnej z zapisami umowy. Na rynku można spotkać także pożyczki tygodniowe do domu – wówczas należy liczyć się z cotygodniowymi wizytami przedstawiciela firmy pożyczkowej.

Jakie zalety mają pożyczki w domu klienta?

Doskonale znane czy nowe pożyczki w domu klienta? To bez różnicy. Jest to produkt finansowy, który pomimo upływu lat nadal odznacza się podobnymi korzyściami. Wśród zalet pożyczki w domu klienta można wymienić:

 • pieniądze trafiają bezpośrednio „do ręki” pożyczkobiorcy, nie wpływają na jego konto bankowe, co w niektórych sytuacjach może okazać się dużym plusem (np. w przypadku zajęcia komorniczego lub braku rachunku bankowego),
 • często jest to oferta dla osób zadłużonych i ze wpisami do BIK,
 • mniejsze wymagania dotyczące zdolności kredytowej klientów,
 • brak konieczności wychodzenia z domu – wszelkie formalności są dopełniane w mieszkaniu pożyczkobiorcy,
 • pożyczka na telefon do domu – niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają telefoniczne wnioskowanie o wsparcie finansowe.

Jakie wady mają pożyczki do domu?

Ekspresowe pożyczki gotówkowe w domu klienta mają pewne wady, które należy wziąć pod uwagę, rozważając skorzystanie z tej formy wsparcia. Są to głównie:

 • wyższe koszty obsługi w związku z koniecznością wizyty agenta pożyczkodawcy w domu osoby ubiegającej się o pożyczkę,
 • koszty usługi wzrastają również w sytuacji, gdy pracownik firmy pożyczkowej nie zastanie klienta w domu w umówionym terminie,
 • spłata zobowiązania wymaga ponownej wizyty doradcy firmy pożyczkowej – jeżeli zobowiązanie będzie zwracane w ratach, takich spotkań będzie kilka (to także przekłada się na koszt usługi),
 • umowy tego typu pożyczek mogą być mało przejrzyste, a klient może mieć niewiele czasu, aby się z nimi zapoznać (podczas wizyty doradcy pożyczkodawcy w domu),
 • firmy udzielające pożyczek w domu najczęściej działają lokalnie, ich dostępność jest więc ograniczona, trudniej też znaleźć o nich opinie,
 • pożyczki prywatne z podpisaniem umowy w domu nie są dyskretne, ponieważ wymagają kilkukrotnych wizyt agenta pożyczkodawcy w mieszkaniu klienta,
 • brak pierwszej darmowej pożyczki – bezpłatne wsparcie jest często spotykane w przypadku pożyczek online,
 • pożyczki z komornikiem w domu klienta mogą być początkiem dużych kłopotów, ponieważ nieodpowiednio zagospodarowane pieniądze powiększają długi i wpędzają w spiralę zadłużenia.

Na co uważać, decydując się na pożyczki prywatne z podpisaniem umowy w domu?

Bez względu na to, czy będą to doskonale znane, czy nowe pożyczki z dojazdem do klienta – zawsze trzeba dokładnie przeanalizować i sprawdzić ofertę. Po tego typu rozwiązanie często sięgają osoby, które nie mają już żadnego innego wyjścia i chcą uniknąć np. zajęcia komorniczego. Jakie są najczęstsze zagrożenia towarzyszące pożyczkom domowym?

 • Wyłudzenia danych osobowych – ogłoszenia na słupach czy w lokalnych gazetach należy traktować z dużą dozą ostrożności. Zdarzały się przypadki, że po wysłaniu danych osobowych kontakt się urywał.
 • To nie nowość – pożyczki do domu nie powinny zawierać żadnej opłaty przedwstępnej. Zdarza się, że oszuści chcą, aby klient pokrył koszty dojazdu i przygotowania umowy, prosząc o wpłatę na ich konto. Na taką zagrywkę nie powinniśmy się nabierać.
 • Legalnie działające firmy pozabankowe muszą stosować się do przepisów tzw. ustawy antylichwiarskiej. Określa ona m.in. limit kosztów zobowiązania. Pożyczki do domu udzielane przez niezweryfikowane podmioty można znacznie zawyżać tego typu koszty.

Świetnie znane czy też nowe pożyczki w domu klienta to rozwiązanie, po które zazwyczaj sięgają osoby z zadłużeniem i zajęciem komorniczym. Dlatego też każdorazowo przed skorzystaniem z usług firmy pożyczkowej należy sprawdzić jej wiarygodność w Internecie. Niestety, zdarza się, że firmy ogłaszające się na słupach lub też lokalnych portalach z ogłoszeniami to oszuści.