Przelew pożyczki na czyjeś konto

Przelew pożyczki na czyjeś konto — czy to możliwe?

Planujesz skorzystać z pozabankowej pożyczki, ale nie możesz lub nie chcesz podawać swojego numeru konta?

Na pewno przemknęło Ci więc przez myśl pytanie, czy możliwy jest przelew pożyczki na czyjeś konto. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego nie możesz tego zrobić, nawet jeśli to konto współmałżonka.

W jaki sposób działają firmy pożyczkowe?

Firmy udzielające pożyczek to podmioty tworzące najbezpieczniejszą odnogę pozabankowego sektora finansowego. Oprócz bezpieczeństwa ich zaletą jest także możliwość bardzo szybkiego uzyskania środków. I to w pełni zdalnie.

By zaciągnąć zobowiązanie bez wychodzenia z domu, należy wybrać pożyczkodawcę działającego w pełni online. Oznacza to jednak konieczność podania swojego numeru konta.

Obok takich instytucji funkcjonują także stacjonarne firmy „offline”, gdzie pożyczona gotówka może trafić bezpośrednio do ręki klienta, jednak proces zaciągania zobowiązania wymagający osobistego spotkania z pracownikiem firmy nie jest tak błyskawiczny, jak ten, odbywający się zdalnie.

Dlaczego firma pożyczkowa potrzebuje Twojego numeru konta?

Firmy udzielające pożyczek online wymagają podania danych osobistego rachunku klienta, aby zweryfikować jego tożsamość i zminimalizować ryzyko wzięcia udziału w przestępstwie finansowym – wyłudzeniu pieniędzy przez oszusta, który posługuje się cudzą tożsamością.

Dokonanie symbolicznego przelewu weryfikacyjnego lub połączenie się poprzez specjalną aplikację z bankowością internetową, jest najskuteczniejszym sposobem na potwierdzenie podanych informacji osobowych na odległość.

Numer konta klienta jest również niezbędny do realizacji umowy, której jeden z zapisów mówi o przekazaniu określonej kwoty pożyczkobiorcy, a nie osobie trzeciej działającej w imieniu pożyczkobiorcy.

Innymi słowy, podanie przez klienta numeru jego własnego rachunku, jest podczas udzielania pożyczki bardzo ważną kwestią dotyczącą bezpieczeństwa całej procedury.

Przelew pożyczki na czyjeś konto a bezpieczeństwo

Firmy pożyczkowe słyną z wychodzenia ze swoimi usługami naprzeciw potrzebom klientów, stąd dostępność finansowania z niewygórowanymi wymaganiami i minimum formalności.

Potwierdzenie danych osobowych przy pomocy dokumentu tożsamości i konta bankowego jest jednak niezbędne, by utrudnić przestępcom możliwość dokonania oszustwa finansowego.

Przelew pożyczki na czyjeś konto uniemożliwiłby tę dodatkową weryfikację, dlatego nie jest praktykowany w żadnej instytucji pożyczkowej.

Czy pożyczka może być przelana na czyjeś konto?

Pieniądze, o które wnioskujesz w firmie pożyczkowej, mogą zostać przelane wyłącznie na rachunek bankowy należący do Ciebie.

Jeśli mimo wszystko we wniosku podasz nieprawdziwe informacje, w tym – cudzy numer konta, złożony przez Ciebie dokument zostanie odrzucony, a decyzja kredytowa będzie negatywna.

Niedozwolone jest nawet podawanie numeru konta najbliższych członków rodziny – rodziców, dzieci czy małżonka. Wpisany do formularza numer ROR musi być tożsamy z tym, z którego wyjdzie do pożyczkodawcy przelew weryfikacyjny, a dane osobowe z konta i wniosku muszą się pokrywać.

Przelew pożyczki na czyjeś konto — skąd ten pomysł?

Przyczyny, dla których potencjalni klienci chcą posłużyć się cudzym rachunkiem bankowym to m.in.:

 • brak własnego konta lub dostępu do bankowości internetowej – najczęściej chodzi o osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia lub seniorów;
 • brak możliwości pełnego dysponowania środkami na koncie – mowa o konsumentach, którzy posiadają na ROR zajęcie komornicze uniemożliwiające przeznaczenie dodatkowego zastrzyku gotówki na dowolny cel;
 • nie najlepszy status materialny, którego odzwierciedleniem jest stan konta – wnioskujący martwią się, że dane z rachunku mogą wpłynąć na odrzucenie aplikacji o pożyczkę.

Rozwiązaniem niektórych sytuacji tego typu może być wypłata świadczenia w gotówce lub na czek GIRO (czyli w kasie placówki pocztowej).

Czy można spłacić pożyczkę z czyjegoś konta?

W przeciwieństwie do wypłaty pieniędzy ze zobowiązania zaciągniętego online, uregulowanie należności z tytułu takiej pożyczki może zostać dokonane:

 • przy pomocy cudzego konta,
 • przez osobę trzecią,
 • w kasie poczty.

Podobne artykuły

 • Jakie działania są konieczne, jeżeli istnieją przesłanki, że ktoś dokonał kradzieży Twojej tożsamości? Przede wszystkim — szybkie! Jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie, zminimalizujesz potencjalne, często tragiczne w skutkach, konsekwencje złamania prawa związanego z kradzieżą Twoich danych osobowych. Co zrobić w takiej sytuacji — krok, po kroku i do kogo udać się po pomoc? Wszystkie najważniejsze informacje […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Podczas wypełniania formularza dyspozycji przelewu, wystarczy drobna pomyłka w numerze konta, by pieniądze trafiły do niewłaściwego adresata – warto dokładnie weryfikować poprawność wpisywanego ciągu liczb. To właśnie od niego zależy, gdzie trafi nasza gotówka. Błędy mogą jednak zdarzyć się każdemu. Co wtedy zrobić i jak można cofnąć przelew? Wszystko dokładnie wyjaśniamy poniżej. Czy bank musi […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • przedpłata

  Robiąc zakupy czy zawierając różnego rodzaju umowy, na pewno spotkałeś się z pojęciem “przedpła”. Musisz wiedzieć, że może ona przybierać różne formy – poznaj je, by mieć pewność, kiedy możesz wycofać się z umowy bez ponoszenia żadnych kosztów, a kiedy nie otrzymasz zwrotu uregulowanej z góry części zapłaty za produkt czy usługę. Wszystkie potrzebne informacje […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • ile można wypłacić z bankomatu

  Choć gotówka w portfelu jest nam potrzebna coraz rzadziej, wciąż zdarzają się sytuacje, w których wolimy, lub jesteśmy zmuszeni zapłacić pieniędzmi w fizycznej formie. Jeśli jest to niewielka kwota – żaden problem. Jeżeli jednak potrzebujemy wypłacić ze swojego konta większą sumę, musimy wiedzieć jakie możliwości daje nam bankomat, a kiedy konieczna jest wizyta w oddziale […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

  28.09.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Każda praca wymaga poniesienia kosztów. Aby móc wypracować zysk, konieczne są pewne nakłady – nie tylko pieniędzy, ale i pracy. Czym właściwie są koszty uzyskania przychodu dla osób fizycznych i firm?

  26.07.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły