Pożyczki na czek GIRO do odebrania na poczcie
Czek GIRO to dokument, który upoważnia wskazaną na nim osobę do wypłacenia określonej kwoty w ramach umowy pożyczki. Chwilówki na czek GIRO są wybierane przez konsumentów zdecydowanie rzadziej niż standardowe pożyczki online, jednak mają swoich zwolenników wśród osób, które nie chcą lub nie mogą przejść procesu weryfikacji konta bankowego. Więcej szczegółów dotyczących pożyczek do odbioru na poczcie znajdziesz poniżej.
Co to jest pożyczka na czek GIRO?
Pożyczki na czek GIRO to świadczenia gotówkowe, które wypłacane są na poczcie. Od pozostałych zobowiązań finansowych tego typu odróżnia je przede wszystkim to, że w procesie ubiegania się o dodatkowy zastrzyk gotówki, nie trzeba podawać danych rachunku bankowego i potwierdzać informacji na swój temat przy pomocy przelewu z konta osobistego.
W odpowiedzi na prosty wniosek pożyczkowy, aplikujący otrzymuje pozytywną lub negatywną decyzję kredytową. W przypadku tej pierwszej, do rąk pożyczkobiorcy trafia czek GIRO – w wersji elektronicznej lub papierowej.
Jak wygląda taki dokument?
Papierowa wersja posiada z reguły kilka stałych elementów:
- Dane pożyczkodawcy,
- Kwotę pożyczki do wypłaty,
- Dane osoby upoważnionej do wypłacenia gotówki (jej imię i nazwisko, adres oraz seria i numer dowodu tożsamości),
- Unikalny kod,
- Numer autoryzacyjny.
Pieniądze z pożyczki na czek GIRO są do dyspozycji świadczeniobiorcy od razu po realizacji transakcji na poczcie.
Gdzie można zrealizować czek GIRO?
Realizacja czeku GIRO odbywa się w placówce pocztowej. Mowa zarówno o oddziałach Poczty Polskiej, jak i oddziałach Banku Pocztowego.
Gotówkę otrzymuje się od ręki, po okazaniu:
- Czeku GIRO w formie papierowej, e-mailowej lub przesłanego w wiadomości SMS;
- Ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
Pracownik poczty lub banku potwierdza dane osobowe pożyczkobiorcy oraz datę ważności czeku i jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń – wymienia dokument na odpowiednią ilość gotówki.
Pamiętaj, że czeki GIRO zazwyczaj są ważne około jednego tygodnia – po tym czasie realizacja co prawda nadal jest możliwa, ale wymaga wielu dodatkowych, skomplikowanych formalności. Konsumentom, którzy korzystają z pożyczek pozabankowych, z reguły zależy jednak na czasie i z wypłatą pieniędzy nie czekają zbyt długo.
Dlaczego klienci poszukują pożyczek na czek GIRO?
Firmy pożyczkowe najczęściej wypłacają pieniądze bezpośrednio na konta swoich klientów. Dlaczego więc niektórzy pożyczkobiorcy szukają świadczeń z koniecznością wykonania dodatkowych działań, by otrzymać gotówkę? W końcu dużo wygodniej poczekać na pożyczkę w domu niż stać w kolejce do okienka pocztowego.
Okazuje się, że pożyczka na czek GIRO ma dla niektórych konsumentów bardzo istotne zalety:
- Nie wymaga posiadania konta bankowego;
- Nie wymaga posiadania na koncie żadnych środków (nawet symbolicznego 1 gr potrzebnego do weryfikacji w przypadku standardowo wypłacanych pożyczek);
- Można z niej skorzystać, mając wspólne konto z małżonkiem;
- Nie zostawia żadnego śladu na koncie bankowym;
- W teorii może zostać zrealizowana przez dłużnika, z zajęciem komorniczym na rachunku bankowym.
Czy otrzymam pożyczkę na czek GIRO, mając komornika?
W praktyce ominięcie komornika poprzez pożyczkę na czek GIRO nie jest proste. Choć pieniądze faktycznie w przypadku takich pożyczek nie trafiają na konto bankowe, tylko bezpośrednio do rąk konsumenta, pożyczkodawca przed zawarciem umowy, na pewno sprawdzi historię kredytową wnioskującego i w większości przypadków oceni jego zdolność do zaciągnięcia nowego zobowiązania negatywnie, kiedy tylko dowie się o istniejącej egzekucji komorniczej jakiegoś niespłaconego długu.
Osoby posiadające komornika mogą próbować odszukać w rankingach pożyczek pozabankowych oferty dedykowane zadłużonym i podmioty o najwyższym współczynniku zaakceptowanych wniosków, jednak naprawdę niewiele z nich będzie udostępniało swoje pożyczki czekiem GIRO.
Dużo większe szanse na otrzymanie finansowania ma dłużnik widniejący w rejestrze zadłużonych, ale bez toczącej się egzekucji wierzytelności.
Czy istnieją pożyczki bez BIK i KRD do odebrania na poczcie?
Przeczesując internetowe zestawienia pożyczek pozabankowych, na pewno wielokrotnie natkniesz się na oferty z czekiem GIRO w przedsiębiorstwach, które nie sprawdzają wszystkich możliwych baz dłużników lub akceptują pewien poziom zadłużenia, jeśli tylko dochody aplikującego są wystarczające.
To oznacza, że jeśli masz jakieś niespłacone terminowo zobowiązania, a wierzyciel zgłosił Cię do Biura Informacji Kredytowej czy Krajowego Rejestru Długów, wciąż istnieje szansa, że otrzymasz dodatkowe środki i wypłacisz je na poczcie.
To o czym musi pamiętać każdy konsument (nie tylko dłużnik), to fakt, że każda firma pożyczkowa posiada regulaminowe wymagania. Bez spełnienia ich, zawarcie umowy nie będzie możliwe.
Warunki skorzystania z usługi
Aby zaciągnąć pożyczkę z wypłatą na poczcie, należy:
- Mieć ukończone 18 lat i polski adres zamieszkania;
- Dysponować aktualnym dowodem osobistym;
- Uzyskiwać stałe, miesięczne dochody;
- Posiadać dostęp do internetu, adres e-mail i telefon komórkowy;
- Pozytywnie przejść ocenę zdolności kredytowej.
To podstawowe wymagania. Niektóre firmy pożyczkowe mogą jednak stosować dodatkowe kryteria (np. wymagać ukończenia 21 lat lub polskiego obywatelstwa).
Co zamiast pożyczki z odbiorem na poczcie?
Parametry pożyczki i jej rodzaj zawsze powinny być dobrane do potrzeb i preferencji zaciągającego.
Co zamiast pożyczki na czek GIRO, jeśli nie masz konta bankowego?
Możesz rozważyć pożyczkę z dojazdem do domu.
Co zamiast pożyczki na czek GIRO, jeśli nie masz na koncie żadnych środków?
Wybierz firmę pożyczkową, która umożliwia weryfikację tożsamości poprzez specjalną aplikację – Kontomatik – np. Smart Pożyczka.