Coraz częściej interesujemy się ciekawymi gadżetami, a do nich niewątpliwie należy hulajnoga elektryczna. Ta niewątpliwie coraz bardziej zyskuje na popularności, ale czy rzeczywiście warto się nią zainteresować? Ile kosztuje hulajnoga elektryczna? Czy to w ogóle bezpieczne urządzenie?
Hulajnoga elektryczna jest nie tylko ciekawym gadżetem, który służy naszej zabawie. To również środek lokomocji, który jest coraz częściej wybierany. Świadczy o tym chociażby fakt, że w większych miastach Polski z powodzeniem funkcjonują wypożyczalnie tych urządzeń. To dobry sposób, żeby się przekonać, czy podoba się nam taki styl lokomocji. Jednak nie zawsze mamy możliwość skorzystania z wypożyczonej hulajnogi elektrycznej – jest ich bardzo ograniczona ilość. Czy wobec tego warto zakupić taki sprzęt na własność? Z jakimi kosztami się wiąże? Jaki model wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.
Ile kosztuje hulajnoga elektryczna?
Koszt hulajnogi elektrycznej to temat rzeka. Z prostego powodu – na rynku możemy znaleźć zarówno modele kosztujące 700 złotych, jak i opcje czterokrotnie droższe. To, jaki model spełni nasze oczekiwania powinniśmy dokładnie rozważyć, bowiem nie zawsze najdroższa hulajnoga będzie strzałem w dziesiątkę. Czasami nie warto jest przepłacać. Jeśli z kolei marzy się nam hulajnoga elektryczna, ale nie możemy sobie na nią pozwolić ze względu na stan naszego konta, to nie warto od razu rezygnować z tego marzenia. Pomocnym rozwiązaniem może być zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej – już nowi Klienci mogą pożyczyć w ten sposób nawet 3000 złotych, co w zupełności wystarczy na zakup wypasionej hulajnogi elektrycznej. To doskonałe rozwiązanie – hulajnogą będziemy mogli cieszyć się już teraz, a pieniądze oddamy po wypłacie. Warto też wiedzieć, że w razie trudności z terminową spłatą jej termin możemy przesunąć, korzystając z opcji pożyczki refinansującej.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że zakup hulajnogi nie jest jedynym kosztem, z jakim się wiąże ten środek transportu. Bowiem hulajnoga jest elektryczna, a to oznacza, że do prawidłowego działania potrzebuje prądu. Jeżeli nie będziemy ładować hulajnogi, to o jej elektrycznych właściwościach możemy zapomnieć – wówczas będziemy mieli po prostu zwykłą hulajnogę. To, jak często należy ją ładować zależy od intensywności użytkowania. Można uśrednić w ten sposób, że za prąd na pokonanie trasy około 100 km zapłacimy około złotówki, więc to zdecydowanie tania opcja poruszania się na przykład po mieście.
Jaką hulajnogę wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?
Dobra hulajnoga elektryczna powinna posiadać kilka podstawowych cech. Przede wszystkim powinna być stosunkowo lekka (za konkretną wartość przyjmijmy tu wagę około 10 kg), a jednocześnie solidna. Łatwo się więc domyślić, że chodzi tu o materiały, z jakich została wykonana. Warto również wybierać takie modele, które są składane – to znacznie ułatwi ich transport. Oprócz tego musimy również zwrócić uwagę na możliwości – dobry sprzęt powinien bez problemu rozwijać prędkość około 20 km na godzinę i przejechać około 20 kilometrów na jednym ładowaniu. Warto również zwrócić uwagę również na wielkość kół. Im są one większe, tym hulajnoga lepiej sobie radzi z wszelkimi nierównościami na drodze. Przydatnym dodatkiem jest również hamulec ręczny i oświetlenie z przodu i z tyłu pojazdu. To zapewni nam bezpieczną jazdę po zmroku.
Czy hulajnoga elektryczna jest bezpieczna?
Ostatnio coraz częściej jest podnoszony temat bezpieczeństwa podróżowania hulajnogą elektryczną. Bowiem żadne przepisy dotychczas nie regulowały tego, po jakiej drodze możemy się poruszać tym urządzeniem, więc hulajnogi mogliśmy spotkać zarówno na chodnikach, na jezdniach, jak i ścieżkach rowerowych. Ostatnio jednak hulajnogi doczekały się swoich własnych przepisów. Zgodnie z nimi hulajnoga, która nie osiąga prędkości większej niż 25 km/h może powinna się poruszać po ścieżce rowerowej. Jeżeli jej nie ma, to powinniśmy się poruszać po chodniku. W przypadku braku ścieżki rowerowej będzie się można również poruszać po jezdni, o ile obowiązuje na niej ograniczenie do maksymalnie 30 km/h.