W jaki sposób można dokonywać płatności telefonem?

Telefon komórkowy, a raczej smartfon, już dawno przestał pełnić wyłącznie swoją pierwotną funkcję. Oprócz wykonywania połączeń i pisania SMS-ów, wykorzystujemy go także do wielu innych celów. Jednym z nich jest płatność telefonem, którą oferuje większość dostępnych na rynku smartfonów. Osoby, które do tej pory nie korzystały z tej możliwości, zadają sobie pytanie, jak płacić telefonem i co należy zrobić, aby było to w ogóle możliwe. O płatnościach telefonem postaramy się przybliżyć w tym artykule!

Na czym polega płacenie telefonem?

Telefony komórkowe to nowoczesne, zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia osobiste, które oferują szerokie możliwości. Jedną z nich jest płatność telefonem. Pozwala ona na robienie zakupów bez konieczności posiadania przy sobie plastikowej karty płatniczej. To spore udogodnienie, które przydaje się w naprawdę wielu codziennych sytuacjach. W jaki sposób działają płatności telefonem?

Warunkiem płatność telefonem jest posiadanie smartfona pozwalającego na uruchomienie tej możliwości oraz rachunku płatniczego w wybranym banku. Praktycznie każdy dostępny na rynku smartfon pozwala na skorzystanie z wybranych rodzajów płatności telefonem. Należą do nich m. in. wykonywanie przelewów i operacji na koncie bankowym za pomocą aplikacji mobilnej banku, przelewy gotówki na numer telefonu (BLIK), płatności zbliżeniowe (smartfon zastępuje plastikową kartę płatniczą), wypłaty gotówki z bankomatu i inne.

Niemal każdy bank oferuje możliwość podpięcia karty pod telefon. Warunkiem jest oczywiście posiadanie konta bankowego w danej instytucji. Płatność telefonem w bankach jest usługą bezpłatną, z której skorzystać może każdy klient zainteresowany zwiększeniem możliwości użytkowych swojego telefonu.

Jak płacić telefonem w banku?

Płatności telefonem oferują wiele korzyści. Są szybkie, intuicyjne oraz pozwalają robić zakupy czy opłacić taksówkę w sytuacji, kiedy nie mamy przy sobie gotówki i karty. Dzięki nim możemy także w wygodny i bezpieczny sposób dokonywać płatności przez internet i tym samym uniknąć konieczności osobistej wizyty w placówce banku.

W większości banków, aby uruchomić tę funkcję, wystarczy aktywować w telefonie płatności Apple Pay lub Google Pay – do płatności telefonem można przypisać wszystkie posiadane karty płatnicze. Obecnie takie możliwości oferują obecnie praktycznie wszystkie banki na podobnych zasadach.

Warto mieć jednak świadomość, że płacenie telefonem działa pod warunkiem posiadania na koncie środków. Telefon w tym przypadku funkcjonuje bowiem jak karta płatnicza, która pobiera pieniądze z naszego konta. W związku z tym osoby, które chciałyby zwiększyć stan swojego konta, mogą skorzystać z oferty Smart Pożyczka. Oferujemy szybkie pożyczki gotówkowe w wysokości od 200 do 15 000 zł, z których pieniądze po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej od razu trafiają na konto klienta, skąd mogą zostać bezpośrednio wykorzystane w płatnościach telefonem.

Podobne artykuły

 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

  28.09.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Każda praca wymaga poniesienia kosztów. Aby móc wypracować zysk, konieczne są pewne nakłady – nie tylko pieniędzy, ale i pracy. Czym właściwie są koszty uzyskania przychodu dla osób fizycznych i firm?

  26.07.2022Pokaż więcej
 • Wakacyjny wyjazd to idealny czas na odpoczynek i zmianę otoczenia. Większość Polaków spędza lato w kraju – nad Bałtykiem oraz w Tatrach. Są jednak i inne kierunki, które warto odwiedzić w Polsce. Gdzie warto pojechać na wakacje? Co warto zobaczyć?

  20.07.2022Pokaż więcej
 • Obligacje skarbowe to jedna z popularniejszych w ostatnim czasie fraz wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nic dziwnego, szumnie zapowiadane są jako „ochrona przed inflacją”. Co warto wiedzieć o obligacjach skarbowych?

  12.07.2022Pokaż więcej
 • Firmy pozabankowe zaczęły powstawać w odpowiedzi na potrzeby osób, których nie było stać na kredyt w tradycyjnym banku. Jeszcze kilka lat temu rynek ten nie był mocno rozbudowany. Aktualnie jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Pożyczki pozabankowe podlegają regulacjom prawnym, co wiąże się z tym, że są produktami w pełni bezpiecznymi dla pożyczkobiorcy. Czym są chwilówki? Co warto o nich wiedzieć? Poznaj najważniejsze fakty.

  27.06.2022Pokaż więcej
 • Budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem to ważna część rodzinnego świata. Początkowo to rodzice starają się wyrobić w swojej pociesze przekonanie, że może zawsze na nich liczyć. Z czasem jednak również dzieci powinny zadbać o więź z rodzicami. Idealnym czasem na wspólne spędzenie kilku wspólnych chwil jest Dzień Ojca. Podpowiadamy, gdzie warto zabrać tatę z okazji jego święta.

  20.06.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły