W jaki sposób można dokonywać płatności telefonem?

Telefon komórkowy, a raczej smartfon, już dawno przestał pełnić wyłącznie swoją pierwotną funkcję. Oprócz wykonywania połączeń i pisania SMS-ów, wykorzystujemy go także do wielu innych celów. Jednym z nich jest płatność telefonem, którą oferuje większość dostępnych na rynku smartfonów. Osoby, które do tej pory nie korzystały z tej możliwości, zadają sobie pytanie, jak płacić telefonem i co należy zrobić, aby było to w ogóle możliwe. O płatnościach telefonem postaramy się przybliżyć w tym artykule!

Na czym polega płacenie telefonem?

Telefony komórkowe to nowoczesne, zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia osobiste, które oferują szerokie możliwości. Jedną z nich jest płatność telefonem. Pozwala ona na robienie zakupów bez konieczności posiadania przy sobie plastikowej karty płatniczej. To spore udogodnienie, które przydaje się w naprawdę wielu codziennych sytuacjach. W jaki sposób działają płatności telefonem?

Warunkiem płatność telefonem jest posiadanie smartfona pozwalającego na uruchomienie tej możliwości oraz rachunku płatniczego w wybranym banku. Praktycznie każdy dostępny na rynku smartfon pozwala na skorzystanie z wybranych rodzajów płatności telefonem. Należą do nich m. in. wykonywanie przelewów i operacji na koncie bankowym za pomocą aplikacji mobilnej banku, przelewy gotówki na numer telefonu (BLIK), płatności zbliżeniowe (smartfon zastępuje plastikową kartę płatniczą), wypłaty gotówki z bankomatu i inne.

Niemal każdy bank oferuje możliwość podpięcia karty pod telefon. Warunkiem jest oczywiście posiadanie konta bankowego w danej instytucji. Płatność telefonem w bankach jest usługą bezpłatną, z której skorzystać może każdy klient zainteresowany zwiększeniem możliwości użytkowych swojego telefonu.

Jak płacić telefonem w banku?

Płatności telefonem oferują wiele korzyści. Są szybkie, intuicyjne oraz pozwalają robić zakupy czy opłacić taksówkę w sytuacji, kiedy nie mamy przy sobie gotówki i karty. Dzięki nim możemy także w wygodny i bezpieczny sposób dokonywać płatności przez internet i tym samym uniknąć konieczności osobistej wizyty w placówce banku.

W większości banków, aby uruchomić tę funkcję, wystarczy aktywować w telefonie płatności Apple Pay lub Google Pay – do płatności telefonem można przypisać wszystkie posiadane karty płatnicze. Obecnie takie możliwości oferują obecnie praktycznie wszystkie banki na podobnych zasadach.

Warto mieć jednak świadomość, że płacenie telefonem działa pod warunkiem posiadania na koncie środków. Telefon w tym przypadku funkcjonuje bowiem jak karta płatnicza, która pobiera pieniądze z naszego konta. W związku z tym osoby, które chciałyby zwiększyć stan swojego konta, mogą skorzystać z oferty Smart Pożyczka. Oferujemy szybkie pożyczki gotówkowe w wysokości od 200 do 15 000 zł, z których pieniądze po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej od razu trafiają na konto klienta, skąd mogą zostać bezpośrednio wykorzystane w płatnościach telefonem.

Podobne artykuły

 • Jakie działania są konieczne, jeżeli istnieją przesłanki, że ktoś dokonał kradzieży Twojej tożsamości? Przede wszystkim — szybkie! Jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie, zminimalizujesz potencjalne, często tragiczne w skutkach, konsekwencje złamania prawa związanego z kradzieżą Twoich danych osobowych. Co zrobić w takiej sytuacji — krok, po kroku i do kogo udać się po pomoc? Wszystkie najważniejsze informacje […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Podczas wypełniania formularza dyspozycji przelewu, wystarczy drobna pomyłka w numerze konta, by pieniądze trafiły do niewłaściwego adresata – warto dokładnie weryfikować poprawność wpisywanego ciągu liczb. To właśnie od niego zależy, gdzie trafi nasza gotówka. Błędy mogą jednak zdarzyć się każdemu. Co wtedy zrobić i jak można cofnąć przelew? Wszystko dokładnie wyjaśniamy poniżej. Czy bank musi […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Przelew pożyczki na czyjeś konto

  Planujesz skorzystać z pozabankowej pożyczki, ale nie możesz lub nie chcesz podawać swojego numeru konta? Na pewno przemknęło Ci więc przez myśl pytanie, czy możliwy jest przelew pożyczki na czyjeś konto. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego nie możesz tego zrobić, nawet jeśli to konto współmałżonka. W jaki sposób działają firmy pożyczkowe? Firmy udzielające pożyczek to podmioty tworzące […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • przedpłata

  Robiąc zakupy czy zawierając różnego rodzaju umowy, na pewno spotkałeś się z pojęciem “przedpła”. Musisz wiedzieć, że może ona przybierać różne formy – poznaj je, by mieć pewność, kiedy możesz wycofać się z umowy bez ponoszenia żadnych kosztów, a kiedy nie otrzymasz zwrotu uregulowanej z góry części zapłaty za produkt czy usługę. Wszystkie potrzebne informacje […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • ile można wypłacić z bankomatu

  Choć gotówka w portfelu jest nam potrzebna coraz rzadziej, wciąż zdarzają się sytuacje, w których wolimy, lub jesteśmy zmuszeni zapłacić pieniędzmi w fizycznej formie. Jeśli jest to niewielka kwota – żaden problem. Jeżeli jednak potrzebujemy wypłacić ze swojego konta większą sumę, musimy wiedzieć jakie możliwości daje nam bankomat, a kiedy konieczna jest wizyta w oddziale […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

  28.09.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły