Jak uczcić nadejście wiosny? Kilka propozycji na spędzenie czasu z bliskimi

Pierwszy dzień wiosny to czas, który kojarzy się z wagarami w szkole, topieniem Marzanny oraz podziwianiem przyrody, która stopniowo budzi się do życia. Dla wielu osób dzień 21 marca niewiele różni się od pozostałych. Jest to jednak doskonała okazja i pretekst na zerwanie z codzienną rutyną i zaplanowanie na ten wyjątkowy czas w roku czegoś wyjątkowego. Oto, kilka SMART pomysłów na ciekawe powitanie pierwszego dnia wiosny z najbliższymi.

Wyprawa na łono natury i podziwianie przyrodniczych ciekawostek

Wyjazd na kilka godzin za miasto to świetny pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Dzieci są niezwykle ciekawe świata, chętnie obserwują przyrodę oraz zgłębiają tajniki natury. W mieście niestety mamy zwykle niewiele możliwości, aby zapewnić im bliski kontakt z naturą. 21 marca warto więc wybrać się na wspólną wycieczkę na wieś, nad jezioro czy do lasu i tam sprawdzić, czy przyroda zaczęła się już przygotowywać do wiosny.

Wyjazd na łono natury to także doskonała okazja dla dorosłych na odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku, możliwość oddychania pełną piersią oraz zaszczepienia w najmłodszych zainteresowania przyrodą. Pobyt za miastem stwarza także wiele okazji do wspólnych zabaw w plenerze, które będą stanowiły doskonały wstęp do poprawy kondycji całej rodziny po długiej zimie.

Dzień wagarowicza nie tylko dla najmłodszych

W 2022 r. pierwszy dzień wiosny wypada w poniedziałek. Większość z nas dobrze pamięta, że nieodłącznym elementem jego świętowania w czasach szkolnych było wspólne „zrywanie się” z lekcji. Dorosłość pozwala w dalszym ciągu kontynuować tę tradycję, tym razem jednak w bardziej oficjalny sposób.

Wystarczy, że 21 marca weźmiemy jeden dzień urlopu i tym prostym sposobem zyskamy aż 3 dni weekendu, które będziemy mogli przeznaczyć np. na wiosenny wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi. Ta wyprawa pozwoli natomiast przypomnieć sobie czasy młodości oraz sprawi, że dzień wagarowicza nabierze zupełnie nowego znaczenia!

Pierwszy wiosenny wyjazd

Jeśli już mowa o wyjazdach, pierwszy dzień wiosny to doskonała okazja, aby po długiej zimie wybrać się na pierwszy wiosenny wyjazd w gronie najbliższych. Jako destynację szczególnie warto wybrać miejsce, które kojarzy się z wiosną – np. wynająć na weekend domek nad jeziorem, zarezerwować pokój w SPA na Mazurach czy wybrać się nad Bałtyk do hotelu położonego tuż nad morzem. To fantastyczny sposób, aby oderwać się od codziennej rutyny, odpocząć oraz przywitać wiosnę w zupełnie nowym otoczeniu.

Planowanie pierwszego dnia wiosny, zwłaszcza jeśli chcemy go spędzić poza domem, wymaga zwykle dodatkowych nakładów finansowych. W związku z tym, Smart Pożyczka przygotowała swoją wiosenną ofertę, dzięki której realizacja wszystkich planów znajdzie się w zasięgu ręki. Już teraz każdy nowy klient może za darmo pożyczyć do 3000 zł lub do 5000 zł z 50% rabatem i wykorzystać te pieniądze na dowolny cel. Udzielamy szybkich pożyczek gotówkowych na dowód w wysokości od 200 do 15 000 zł, o które można wygodnie wnioskować online, bez wychodzenia z domu.

Podobne artykuły

 • Jakie działania są konieczne, jeżeli istnieją przesłanki, że ktoś dokonał kradzieży Twojej tożsamości? Przede wszystkim — szybkie! Jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie, zminimalizujesz potencjalne, często tragiczne w skutkach, konsekwencje złamania prawa związanego z kradzieżą Twoich danych osobowych. Co zrobić w takiej sytuacji — krok, po kroku i do kogo udać się po pomoc? Wszystkie najważniejsze informacje […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Podczas wypełniania formularza dyspozycji przelewu, wystarczy drobna pomyłka w numerze konta, by pieniądze trafiły do niewłaściwego adresata – warto dokładnie weryfikować poprawność wpisywanego ciągu liczb. To właśnie od niego zależy, gdzie trafi nasza gotówka. Błędy mogą jednak zdarzyć się każdemu. Co wtedy zrobić i jak można cofnąć przelew? Wszystko dokładnie wyjaśniamy poniżej. Czy bank musi […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Przelew pożyczki na czyjeś konto

  Planujesz skorzystać z pozabankowej pożyczki, ale nie możesz lub nie chcesz podawać swojego numeru konta? Na pewno przemknęło Ci więc przez myśl pytanie, czy możliwy jest przelew pożyczki na czyjeś konto. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego nie możesz tego zrobić, nawet jeśli to konto współmałżonka. W jaki sposób działają firmy pożyczkowe? Firmy udzielające pożyczek to podmioty tworzące […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • przedpłata

  Robiąc zakupy czy zawierając różnego rodzaju umowy, na pewno spotkałeś się z pojęciem “przedpła”. Musisz wiedzieć, że może ona przybierać różne formy – poznaj je, by mieć pewność, kiedy możesz wycofać się z umowy bez ponoszenia żadnych kosztów, a kiedy nie otrzymasz zwrotu uregulowanej z góry części zapłaty za produkt czy usługę. Wszystkie potrzebne informacje […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • ile można wypłacić z bankomatu

  Choć gotówka w portfelu jest nam potrzebna coraz rzadziej, wciąż zdarzają się sytuacje, w których wolimy, lub jesteśmy zmuszeni zapłacić pieniędzmi w fizycznej formie. Jeśli jest to niewielka kwota – żaden problem. Jeżeli jednak potrzebujemy wypłacić ze swojego konta większą sumę, musimy wiedzieć jakie możliwości daje nam bankomat, a kiedy konieczna jest wizyta w oddziale […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

  28.09.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły