jak efektywnie pracować zdalnie

Nauka zdalna i szkolenia online – edukacja w domu

Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

Jak przygotować się do nauki zdalnej?

Doświadczenia wyniesione z nauki zdalnej wiosną tego roku sprawiły, że nie myślisz o niej pozytywnie, a jawi Ci się jako dodatkowy kłopot w tej i tak skomplikowanej sytuacji? Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie i stały harmonogram dnia znacznie mogą Ci to uprościć. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady na to, jak

Stwórz odpowiednie warunki do nauki

Kiedy pociecha jest w wieku przedszkolnym lub uczęszcza do podstawówki Twoje wsparcie jako rodzica jest niezbędne. Oprócz pomocy w rozwiązywaniu zadań, pamiętaj o stworzeniu odpowiednich warunków do nauki. Takie warunki przydadzą Ci się również w sytuacji, kiedy to Ty studiujesz zdalnie, lub w tym trybie odbywasz szkolenia lub kursy:

1. Zadbaj o stały rytm dnia. Wstawanie codziennie z rana do nauki pomoże zachować dyscyplinę i skupić się Tobie lub dziecku na zadaniach.

2. Zorganizuj miejsce do nauki. Biurko, wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie, a także komputer i dostęp do internetu. Przed nauką wywietrz pomieszczenie.

3. Podziel materiał na mniejsze partie. Metoda „krok po kroku” nie zniechęci dziecka, ani Ciebie. Pozwoli łatwiej przyswajać nawet bardziej skomplikowane tematy.

4. W czasie nauki nie pozwalaj na rozpraszacze: telefon na biurku, telewizor grający w tle. Warto jednak wspomagać się technologią. W internecie można znaleźć wiele pomocnych narzędzi do przyswajania wiedzy: aplikacje, wirtualne fiszki, quizy czy infografiki. Przypilnuj jednak by w czasie nauki dziecko nie korzystało z telefonu lub komputera do zabawy, sam też tego unikaj.

5. Bądź pozytywnie nastawiony. Dzieci przejmują nasze emocje. Dla nich to również stresujący czas, dlatego ważne jest żeby do nauki zdalnej podchodzić z cierpliwością i uśmiechem.

6. Młodsze dzieci potrzebują większego zaangażowania rodziców. Jednak również dla nastolatków jest ważne zapewnienie odpowiednich warunków do nauki. Wyznaczony czas na pracę, podczas której będą mogli się skupić, komputer i dostęp do internetu jest bardzo ważny. Sprawdź też aplikacje, które pomogą Ci w nauce zdalnej. 

Szkolenia i kursy online – czy warto?

nauka zdalna z dzieckiemWszystkie wyżej wymienione zasady przydadzą Ci się również podczas odbywania kursów i szkoleń online. Takie zajęcia co prawda różnią się formą od stacjonarnych, jednakże wiedza na nich przekazywana niczym się nie różni. Dlatego jeżeli ze względu na pracę w domu masz więcej wolnego czasu, to warto go wykorzystać właśnie na rozwój swoich własnych umiejętności i poszerzanie wiedzy. Zwłaszcza, jeżeli już od jakiegoś czasu i tak miałeś w planach zapisać się na konkretne szkolenie lub kurs.

Przygotuj swój portfel

Bez względu na to, czy nauka ma się odbywać zdalnie czy nie, musisz zadbać o odpowiednie sprzęty do nauki. Jeżeli aktualnie jesteś w trudnej sytuacji finansowej, rozejrzyj się za dodatkowymi środkami. Pożyczka Plus oferuje pierwszą pożyczkę do 600 zł za darmo lub do 3000 zł z obniżonym kosztem. Przy wydatkach na sprzęt i przybory do nauki przyda się każda dodatkowa kwota. Jeżeli to nie jest Twoja pierwsza pożyczka, to kwota, która jest dla Ciebie dostępna wynosi aż do 8000 złotych. Takie pieniądze z pewnością pozwolą na przygotowanie wygodnego miejsca do nauki i pracy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

Podobne artykuły

 • Wielkimi krokami zbliża się 21 i 22 stycznia. Są to dni, w których obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Babci i Dziadka. W związku z tym, wiele osób zastanawia się, co podarować seniorom z okazji ich święta. Zazwyczaj jako pierwsze na myśl przychodzą nam materialne podarki. W tym roku nie musimy jednak obdarowywać dziadków wyłącznie oklepanymi laurkami, słodkościami lub pamiątkowymi drobiazgami zwłaszcza, jeśli otrzymywali je już we wcześniejszych latach. Zamiast tego podarujmy im coś znacznie cenniejszego – wspólny czas!

  20.01.2022Pokaż więcej
 • Wszystkie pożyczki i kredyty mają jedną cechę wspólną – wszystkie należy uregulować w określonym w umowie terminie. Wymóg ten dotyczy zarówno klasycznych pożyczek gotówkowych, jak i popularnych w ostatnich latach chwilówek. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy wcześniejsza spłata pożyczki przyniesie im jakiekolwiek korzyści, czy jedynie pozwoli uregulować zobowiązanie. Okazuje się, że jak najbardziej!

  14.01.2022Pokaż więcej
 • Za oknami śniegu brak, ale w SMART ogłaszamy w styczniu ŚNIEŻNY SMART CZAS! 

  Jak Ty lubisz spędzać zimę? 

  07.01.2022Pokaż więcej
 • W dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej dokonujemy płatności przez internet. Pomimo możliwości płatności za zakupy kartą, wiele osób nadal stawia na tradycyjne rozwiązania i przelewa pieniądze bezpośrednio na konto sklepu lub osoby prywatnej. W takiej sytuacji, zawsze warto upewnić się, czy dane właściciela rachunku bankowego pokrywają się z danymi osoby, z którą przeprowadzamy transakcję. W związku z tym pojawia się pytanie, jak sprawdzić właściciela konta bankowego i czy jest to w ogóle możliwe. Odpowiedź na nie znajdziesz poniżej!

  28.12.2021Pokaż więcej
 • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To wyjątkowy czas w roku, który warto spędzić w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Jej stworzenie w dużej mierze jest uzależnione od zasobności naszego portfela – świąteczne menu, prezenty, ozdoby i dekoracje sporo kosztują, bez nich natomiast trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie z prawdziwego zdarzenia. Znakomitym sposobem na zrealizowanie wszystkich świątecznych planów jest Smart Pożyczka, którą można zaciągnąć praktycznie od ręki, bez wychodzenia z domu.

  22.12.2021Pokaż więcej
 • Święta LAST MINUTE? One również mogą być SMART!

  Święta za tydzień, a Ty wciąż nie masz prezentów?

  To żaden problem!

  17.12.2021Pokaż więcej
 • Mikołajki to święto, które obchodzimy co roku, 6 grudnia. Według tradycji, z tej okazji obdarowujemy bliskich drobnymi podarkami „od Mikołaja”, które mają stanowić swoiste preludium do właściwych prezentów wręczanych na Boże Narodzenie. Najwięcej radości Mikołajki przynoszą najmłodszych, nie brakuje jednak także dorosłych, którzy równie chętnie wręczają, co otrzymują prezenty z tej okazji. Sprawdziliśmy, jakie prezenty dla dużych i małych cieszą się w tym roku szczególnym zainteresowaniem!

  06.12.2021Pokaż więcej
 • Święta coraz bliżej! W tym roku SMART Pożyczka organizuje SMART ŚWIĘTA!

  Weź udział w naszym konkursie! To PROSTE! Możesz stać się posiadaczem lub posiadaczką jednej z 3 kart podarunkowych VISA o wartości 500 zł każda!

  03.12.2021Pokaż więcej
 • Długie jesienne wieczory to idealny czas na to, aby wybrać się do kina. Na zewnątrz robi się już chłodno, dzień staje się coraz krótszy, więc warto znaleźć sposób na to, aby nie nudzić się w domu. 

  Nowości w filmowych repertuarach kin nie brakuje, a zapowiedzi również wyglądają obiecująco. Masz ochotę na prawdziwą dawkę wrażeń? A może chcesz się zrelaksować i obejrzeć dobrą, zabawną komedię? W tym artykule zaprezentujemy propozycje kinowe, w których każdy znajdzie coś dla siebie. 

  29.10.2021Pokaż więcej
 • pożyczki - porady

  Mnogość ofert pożyczek pozabankowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Od lat ta forma pożyczania pieniędzy cieszy się sporą popularnością, warto jednak wiedzieć, że ważny jest nie tylko wybór najtańszej oferty.

  Na co więc warto zwrócić uwagę? Produkt finansowy powinien zaspokoić Twoje potrzeby, ale również zostać dopasowany do Twoich możliwości budżetowych.

  19.10.2021Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły