jak efektywnie pracować zdalnie

Nauka zdalna i szkolenia online – edukacja w domu

Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

Jak przygotować się do nauki zdalnej?

Doświadczenia wyniesione z nauki zdalnej wiosną tego roku sprawiły, że nie myślisz o niej pozytywnie, a jawi Ci się jako dodatkowy kłopot w tej i tak skomplikowanej sytuacji? Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie i stały harmonogram dnia znacznie mogą Ci to uprościć. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady na to, jak

Stwórz odpowiednie warunki do nauki

Kiedy pociecha jest w wieku przedszkolnym lub uczęszcza do podstawówki Twoje wsparcie jako rodzica jest niezbędne. Oprócz pomocy w rozwiązywaniu zadań, pamiętaj o stworzeniu odpowiednich warunków do nauki. Takie warunki przydadzą Ci się również w sytuacji, kiedy to Ty studiujesz zdalnie, lub w tym trybie odbywasz szkolenia lub kursy:

1. Zadbaj o stały rytm dnia. Wstawanie codziennie z rana do nauki pomoże zachować dyscyplinę i skupić się Tobie lub dziecku na zadaniach.

2. Zorganizuj miejsce do nauki. Biurko, wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie, a także komputer i dostęp do internetu. Przed nauką wywietrz pomieszczenie.

3. Podziel materiał na mniejsze partie. Metoda „krok po kroku” nie zniechęci dziecka, ani Ciebie. Pozwoli łatwiej przyswajać nawet bardziej skomplikowane tematy.

4. W czasie nauki nie pozwalaj na rozpraszacze: telefon na biurku, telewizor grający w tle. Warto jednak wspomagać się technologią. W internecie można znaleźć wiele pomocnych narzędzi do przyswajania wiedzy: aplikacje, wirtualne fiszki, quizy czy infografiki. Przypilnuj jednak by w czasie nauki dziecko nie korzystało z telefonu lub komputera do zabawy, sam też tego unikaj.

5. Bądź pozytywnie nastawiony. Dzieci przejmują nasze emocje. Dla nich to również stresujący czas, dlatego ważne jest żeby do nauki zdalnej podchodzić z cierpliwością i uśmiechem.

6. Młodsze dzieci potrzebują większego zaangażowania rodziców. Jednak również dla nastolatków jest ważne zapewnienie odpowiednich warunków do nauki. Wyznaczony czas na pracę, podczas której będą mogli się skupić, komputer i dostęp do internetu jest bardzo ważny. Sprawdź też aplikacje, które pomogą Ci w nauce zdalnej. 

Szkolenia i kursy online – czy warto?

Wszystkie wyżej wymienione zasady przydadzą Ci się również podczas odbywania kursów i szkoleń online. Takie zajęcia co prawda różnią się formą od stacjonarnych, jednakże wiedza na nich przekazywana niczym się nie różni. Dlatego jeżeli ze względu na pracę w domu masz więcej wolnego czasu, to warto go wykorzystać właśnie na rozwój swoich własnych umiejętności i poszerzanie wiedzy. Zwłaszcza, jeżeli już od jakiegoś czasu i tak miałeś w planach zapisać się na konkretne szkolenie lub kurs.

Przygotuj swój portfel

Bez względu na to, czy nauka ma się odbywać zdalnie czy nie, musisz zadbać o odpowiednie sprzęty do nauki. Jeżeli aktualnie jesteś w trudnej sytuacji finansowej, rozejrzyj się za dodatkowymi środkami. Pożyczka Plus oferuje pierwszą pożyczkę do 600 zł za darmo lub do 3000 zł z obniżonym kosztem. Przy wydatkach na sprzęt i przybory do nauki przyda się każda dodatkowa kwota. Jeżeli to nie jest Twoja pierwsza pożyczka, to kwota, która jest dla Ciebie dostępna wynosi aż do 8000 złotych. Takie pieniądze z pewnością pozwolą na przygotowanie wygodnego miejsca do nauki i pracy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

Podobne artykuły

 • Firmy pozabankowe zaczęły powstawać w odpowiedzi na potrzeby osób, których nie było stać na kredyt w tradycyjnym banku. Jeszcze kilka lat temu rynek ten nie był mocno rozbudowany. Aktualnie jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Pożyczki pozabankowe podlegają regulacjom prawnym, co wiąże się z tym, że są produktami w pełni bezpiecznymi dla pożyczkobiorcy. Czym są chwilówki? Co warto o nich wiedzieć? Poznaj najważniejsze fakty.

  27.06.2022Pokaż więcej
 • Budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem to ważna część rodzinnego świata. Początkowo to rodzice starają się wyrobić w swojej pociesze przekonanie, że może zawsze na nich liczyć. Z czasem jednak również dzieci powinny zadbać o więź z rodzicami. Idealnym czasem na wspólne spędzenie kilku wspólnych chwil jest Dzień Ojca. Podpowiadamy, gdzie warto zabrać tatę z okazji jego święta.

  20.06.2022Pokaż więcej
 • Zadłużenie osoby prywatnej najczęściej sprawdzane jest przed udzieleniem pożyczki czy kredytu. Zdarza się również, że kontrahenci weryfikują w bazach potencjalnego przyszłego wspólnika w interesach. Dzięki temu możliwe jest określenie, czy dana osoba jest wypłacalna. W jaki sposób można sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej?

  14.06.2022Pokaż więcej
 • Dzień mamy tuż tuż, dlatego zdecydowanie warto się już zacząć zastanawiać nad ciekawym prezentem z tej okazji i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jaki podarunek sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy ciekawe i oryginalne pomysły, z których warto skorzystać!

  26.05.2022Pokaż więcej
 • Zespół SMART Pożyczka pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.   

  23.05.2022Pokaż więcej
 • Bank przyznał Ci kredyt, jednak jego warunki pozostawiają wiele do życzenia. Drakońska marża, wygórowana prowizja, a do tego krótszy niż chciałeś termin. Zastanawiasz się dlaczego? Przecież masz dobrą pracę i stałe zarobki. Wszystkiemu winna jest twoja historia kredytowa, a może po prostu jej brak. 

  13.05.2022Pokaż więcej
 • Jeszcze do niedawna w powszechnej świadomości panowało przekonanie, że pożyczki gotówkowe są dostępne wyłącznie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Pozostali musieli szukać innych sposobów na pozyskanie gotówki, gdyż w oczach instytucji finansowych udzielenie im pożyczki było zbyt ryzykowne. Pojawienie się na rynku firm pożyczkowych całkowicie odmieniło tę sytuację – dziś uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych oraz osób zatrudnionych w innej niż umowa o pracę formie, jest jak najbardziej możliwe!

  22.04.2022Pokaż więcej
 • Wielkanoc to najważniejsze święto katolickie oraz kolejna, po Bożym Narodzeniu, okazja do rodzinnego świętowania. W tym wszystkim najważniejsi są najmłodsi, którzy najintensywniej odczuwają świąteczną atmosferę oraz ze szczególnym wytęsknieniem oczekują nadejścia Wielkanocy. Jest ku temu jeszcze jeden powód – prezenty od zajączka, która to tradycja jest coraz chętniej kultywowana w polskich domach.

  15.04.2022Pokaż więcej
 • Zaciągnięcie każdego zobowiązania finansowego powinno być poprzedzone dokładną analizą. Oprócz zadania sobie oczywistego pytania, czy będziemy w stanie zwrócić pożyczoną kwotę we wskazanym terminie, warto zweryfikować także koszt pożyczki, sprawdzić ile wynosi RRSO oraz dowiedzieć się, na kiedy przypada termin płatności. Wszystkie te wątpliwości wyjaśnia bardzo praktyczne narzędzie – kalkulator pożyczki. Gdzie go szukać, jak korzystać oraz dlaczego warto – o tym powiemy w niniejszym artykule!

  14.04.2022Pokaż więcej
 • BIK to skrót od nazwy instytucji, powołanej na początku XXI w. przez Związek Banków Polskich. Kryje się pod nim Biuro Informacji Kredytowej, którego zadaniem jest zbieranie, przechowywanie oraz udostępnianie bankom danych na temat spłaty zobowiązań finansowych klientów korzystających z ich ofert. Do BIK trafia więc każda osoba, która zaciągnęła pożyczkę, dokonała zakupu ratalnego, korzysta z karty kredytowej, posiada limit na koncie lub poręczyła kredyt innej osobie.

  25.03.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły