jak efektywnie pracować zdalnie

Nauka zdalna i szkolenia online – edukacja w domu

Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

Jak przygotować się do nauki zdalnej?

Doświadczenia wyniesione z nauki zdalnej wiosną tego roku sprawiły, że nie myślisz o niej pozytywnie, a jawi Ci się jako dodatkowy kłopot w tej i tak skomplikowanej sytuacji? Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie i stały harmonogram dnia znacznie mogą Ci to uprościć. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady na to, jak

Stwórz odpowiednie warunki do nauki

Kiedy pociecha jest w wieku przedszkolnym lub uczęszcza do podstawówki Twoje wsparcie jako rodzica jest niezbędne. Oprócz pomocy w rozwiązywaniu zadań, pamiętaj o stworzeniu odpowiednich warunków do nauki. Takie warunki przydadzą Ci się również w sytuacji, kiedy to Ty studiujesz zdalnie, lub w tym trybie odbywasz szkolenia lub kursy:

1. Zadbaj o stały rytm dnia. Wstawanie codziennie z rana do nauki pomoże zachować dyscyplinę i skupić się Tobie lub dziecku na zadaniach.

2. Zorganizuj miejsce do nauki. Biurko, wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie, a także komputer i dostęp do internetu. Przed nauką wywietrz pomieszczenie.

3. Podziel materiał na mniejsze partie. Metoda „krok po kroku” nie zniechęci dziecka, ani Ciebie. Pozwoli łatwiej przyswajać nawet bardziej skomplikowane tematy.

4. W czasie nauki nie pozwalaj na rozpraszacze: telefon na biurku, telewizor grający w tle. Warto jednak wspomagać się technologią. W internecie można znaleźć wiele pomocnych narzędzi do przyswajania wiedzy: aplikacje, wirtualne fiszki, quizy czy infografiki. Przypilnuj jednak by w czasie nauki dziecko nie korzystało z telefonu lub komputera do zabawy, sam też tego unikaj.

5. Bądź pozytywnie nastawiony. Dzieci przejmują nasze emocje. Dla nich to również stresujący czas, dlatego ważne jest żeby do nauki zdalnej podchodzić z cierpliwością i uśmiechem.

6. Młodsze dzieci potrzebują większego zaangażowania rodziców. Jednak również dla nastolatków jest ważne zapewnienie odpowiednich warunków do nauki. Wyznaczony czas na pracę, podczas której będą mogli się skupić, komputer i dostęp do internetu jest bardzo ważny. Sprawdź też aplikacje, które pomogą Ci w nauce zdalnej. 

Szkolenia i kursy online – czy warto?

nauka zdalna z dzieckiemWszystkie wyżej wymienione zasady przydadzą Ci się również podczas odbywania kursów i szkoleń online. Takie zajęcia co prawda różnią się formą od stacjonarnych, jednakże wiedza na nich przekazywana niczym się nie różni. Dlatego jeżeli ze względu na pracę w domu masz więcej wolnego czasu, to warto go wykorzystać właśnie na rozwój swoich własnych umiejętności i poszerzanie wiedzy. Zwłaszcza, jeżeli już od jakiegoś czasu i tak miałeś w planach zapisać się na konkretne szkolenie lub kurs.

Przygotuj swój portfel

Bez względu na to, czy nauka ma się odbywać zdalnie czy nie, musisz zadbać o odpowiednie sprzęty do nauki. Jeżeli aktualnie jesteś w trudnej sytuacji finansowej, rozejrzyj się za dodatkowymi środkami. Pożyczka Plus oferuje pierwszą pożyczkę do 600 zł za darmo lub do 3000 zł z obniżonym kosztem. Przy wydatkach na sprzęt i przybory do nauki przyda się każda dodatkowa kwota. Jeżeli to nie jest Twoja pierwsza pożyczka, to kwota, która jest dla Ciebie dostępna wynosi aż do 8000 złotych. Takie pieniądze z pewnością pozwolą na przygotowanie wygodnego miejsca do nauki i pracy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

Podobne artykuły

 • Coraz częściej Polacy zaczynają sięgać po produkty finansowe, oferowane przez firmy pozabankowe online, które oferują pożyczki na krótki okres (tzw. Chwilówki), bądź pożyczki ratalne na okres kilku miesięcy. Wspomniane podmioty oferują jasne i przejrzyste zasady.

  23.09.2021Pokaż więcej
 • Zespół SMART Pożyczka pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

  23.09.2021Pokaż więcej
 • Cały zespół SMART Pożyczka serdecznie gratuluje wygranej Pani Grażynie M. z Radomia. Pani Grażyna wygrała w naszym konkursie 50-calowy Telewizor. Mamy nadzieję, że nowy nabytek wspaniale się sprawdzi i będzie służyć przez długie lata.

  24.08.2021Pokaż więcej
 • Konkurs „MAMY SMART OKAZJE” organizowany na naszej stronie internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.

  06.08.2021Pokaż więcej
 • W piątek wystartowało EURO 2020. Nasza Reprezentacja będzie dzielnie zmagać się w Mistrzostwach już od dzisiaj. Pierwszy raz w historii mecze turnieju zostaną rozegrane w aż 11 krajach Starego Kontynentu. Czempionat Europy jest ogromnym świętem dla kibiców. Jest to spory wydatek, niezależnie od tego czy planujemy wyjazd na mecz, czy też kibicujemy w domu lub wychodzimy do miasta. Dodatkowe finansowanie na nieprzewidziane wydatki NIE-tylko dla Kibiców można otrzymać w SMART Pożyczka! Weź pożyczkę i w pełni świętuj zwycięstwa Polski na EURO 2020! 

  14.06.2021Pokaż więcej
 • W związku z napływającym niepokojącymi informacjami na temat działalności prowadzonej przez Kancelarie CERTO Janowicz-Stradomska i Wspólnicy Sp.k., Aventus Group Sp. z o.o. dokonał analizy oferty proponowanej przez w/w Kancelarię.

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Dzień Matki to szczególnie wyjątkowy czas, w którym wyrażamy swoją wdzięczność. W tym dniu składamy Mamom podziękowania za trud włożony w wychowanie, troskę i miłość jaką darzą nas bezwarunkowo. SMART Pożyczka również chce uczcić ten dzień i umożliwić naszym Klientom piękne uczczenie tego święta. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy KONKURS. Mogą w nim wziąć udział wszyscy klienci, którzy wezmą w terminie jego obowiązywania pożyczkę za pośrednictwem www.smartpozyczka.pl. Wystarczy wyzwolić odrobinę wyobraźni. Dla autora najciekawszej wypowiedzi została przygotowana nagroda – Bon prezentowy o wartości 1000 zł do portalu www.prezentmarzen.pl, który na pewno przyda się każdemu!

  10.05.2021Pokaż więcej
 • Pożyczka pozabankowa on-line to obecnie najprawdopodobniej najszybsza i zapewne najłatwiejsza metoda na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Pożyczki pozabankowe online są udzielane głównie przez instytucje finansowe, które nie są bankami, a ich działalność reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim.

  03.03.2021Pokaż więcej
 • sposoby na nudę w domu

  Epidemia wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 ponownie zmusza nas do pozostania w domach, w trosce o nasze życie i zdrowie. Jak sobie zaplanować pobyt w domu, żeby znaleźć czas na relaks i odpoczynek w odpowiedniej formie? W obecnej sytuacji jest to szczególne ważne, żeby zbyt szybko (a najlepiej w ogóle) nie zaczęła nam doskwierać nuda. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na nudę w domu!

  05.11.2020Pokaż więcej
 • nauka na smartfonie

  Uczniowie mają już za sobą ponad miesiąc nauki, studenci również wrócili na uczelnie. Natomiast w dzisiejszych czasach zdobywać wiedzę można wszędzie. Czasami wystarczy smartfon i dostęp do internetu, aby podnieść swoje kwalifikacje. Jak to zrobić?

  06.10.2020Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły