jak efektywnie pracować zdalnie

Nauka zdalna i szkolenia online – edukacja w domu

Początek listopada zaskoczył nas informacją, że wszyscy uczniowie i studenci w całym kraju przechodzą w tryb nauki zdalnej. Sytuacja ze szkoleniami i kursami wygląda podobnie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, sytuacja jest dodatkowo stresująca. Jak poradzić sobie z edukacją w trybie zdalnym? Czy można wykorzystać ten czas do podnoszenia swoich kompetencji?

Jak przygotować się do nauki zdalnej?

Doświadczenia wyniesione z nauki zdalnej wiosną tego roku sprawiły, że nie myślisz o niej pozytywnie, a jawi Ci się jako dodatkowy kłopot w tej i tak skomplikowanej sytuacji? Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie i stały harmonogram dnia znacznie mogą Ci to uprościć. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady na to, jak

Stwórz odpowiednie warunki do nauki

Kiedy pociecha jest w wieku przedszkolnym lub uczęszcza do podstawówki Twoje wsparcie jako rodzica jest niezbędne. Oprócz pomocy w rozwiązywaniu zadań, pamiętaj o stworzeniu odpowiednich warunków do nauki. Takie warunki przydadzą Ci się również w sytuacji, kiedy to Ty studiujesz zdalnie, lub w tym trybie odbywasz szkolenia lub kursy:

1. Zadbaj o stały rytm dnia. Wstawanie codziennie z rana do nauki pomoże zachować dyscyplinę i skupić się Tobie lub dziecku na zadaniach.

2. Zorganizuj miejsce do nauki. Biurko, wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie, a także komputer i dostęp do internetu. Przed nauką wywietrz pomieszczenie.

3. Podziel materiał na mniejsze partie. Metoda „krok po kroku” nie zniechęci dziecka, ani Ciebie. Pozwoli łatwiej przyswajać nawet bardziej skomplikowane tematy.

4. W czasie nauki nie pozwalaj na rozpraszacze: telefon na biurku, telewizor grający w tle. Warto jednak wspomagać się technologią. W internecie można znaleźć wiele pomocnych narzędzi do przyswajania wiedzy: aplikacje, wirtualne fiszki, quizy czy infografiki. Przypilnuj jednak by w czasie nauki dziecko nie korzystało z telefonu lub komputera do zabawy, sam też tego unikaj.

5. Bądź pozytywnie nastawiony. Dzieci przejmują nasze emocje. Dla nich to również stresujący czas, dlatego ważne jest żeby do nauki zdalnej podchodzić z cierpliwością i uśmiechem.

6. Młodsze dzieci potrzebują większego zaangażowania rodziców. Jednak również dla nastolatków jest ważne zapewnienie odpowiednich warunków do nauki. Wyznaczony czas na pracę, podczas której będą mogli się skupić, komputer i dostęp do internetu jest bardzo ważny. Sprawdź też aplikacje, które pomogą Ci w nauce zdalnej. 

Szkolenia i kursy online – czy warto?

Wszystkie wyżej wymienione zasady przydadzą Ci się również podczas odbywania kursów i szkoleń online. Takie zajęcia co prawda różnią się formą od stacjonarnych, jednakże wiedza na nich przekazywana niczym się nie różni. Dlatego jeżeli ze względu na pracę w domu masz więcej wolnego czasu, to warto go wykorzystać właśnie na rozwój swoich własnych umiejętności i poszerzanie wiedzy. Zwłaszcza, jeżeli już od jakiegoś czasu i tak miałeś w planach zapisać się na konkretne szkolenie lub kurs.

Przygotuj swój portfel

Bez względu na to, czy nauka ma się odbywać zdalnie czy nie, musisz zadbać o odpowiednie sprzęty do nauki. Jeżeli aktualnie jesteś w trudnej sytuacji finansowej, rozejrzyj się za dodatkowymi środkami. SMART Pożyczka oferuje pierwszą pożyczkę do 3000 zł za darmo lub do 5000 zł z obniżonym kosztem. Przy wydatkach na sprzęt i przybory do nauki przyda się każda dodatkowa kwota. Jeżeli to nie jest Twoja pierwsza pożyczka, to kwota, która jest dla Ciebie dostępna wynosi aż do 15 000 złotych. Takie pieniądze z pewnością pozwolą na przygotowanie wygodnego miejsca do nauki i pracy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

Podobne artykuły

 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

  28.09.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Każda praca wymaga poniesienia kosztów. Aby móc wypracować zysk, konieczne są pewne nakłady – nie tylko pieniędzy, ale i pracy. Czym właściwie są koszty uzyskania przychodu dla osób fizycznych i firm?

  26.07.2022Pokaż więcej
 • Wakacyjny wyjazd to idealny czas na odpoczynek i zmianę otoczenia. Większość Polaków spędza lato w kraju – nad Bałtykiem oraz w Tatrach. Są jednak i inne kierunki, które warto odwiedzić w Polsce. Gdzie warto pojechać na wakacje? Co warto zobaczyć?

  20.07.2022Pokaż więcej
 • Obligacje skarbowe to jedna z popularniejszych w ostatnim czasie fraz wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nic dziwnego, szumnie zapowiadane są jako „ochrona przed inflacją”. Co warto wiedzieć o obligacjach skarbowych?

  12.07.2022Pokaż więcej
 • Firmy pozabankowe zaczęły powstawać w odpowiedzi na potrzeby osób, których nie było stać na kredyt w tradycyjnym banku. Jeszcze kilka lat temu rynek ten nie był mocno rozbudowany. Aktualnie jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Pożyczki pozabankowe podlegają regulacjom prawnym, co wiąże się z tym, że są produktami w pełni bezpiecznymi dla pożyczkobiorcy. Czym […]

  27.06.2022Pokaż więcej
 • Budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem to ważna część rodzinnego świata. Początkowo to rodzice starają się wyrobić w swojej pociesze przekonanie, że może zawsze na nich liczyć. Z czasem jednak również dzieci powinny zadbać o więź z rodzicami. Idealnym czasem na wspólne spędzenie kilku wspólnych chwil jest Dzień Ojca. Podpowiadamy, gdzie warto zabrać tatę z […]

  20.06.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły