Prezenty na zajączka – co podarować najmłodszym na Wielkanoc? 

Wielkanoc to najważniejsze święto katolickie oraz kolejna, po Bożym Narodzeniu, okazja do rodzinnego świętowania. W tym wszystkim najważniejsi są najmłodsi, którzy najintensywniej odczuwają świąteczną atmosferę oraz ze szczególnym wytęsknieniem oczekują nadejścia Wielkanocy. Jest ku temu jeszcze jeden powód – prezenty od zajączka, która to tradycja jest coraz chętniej kultywowana w polskich domach.

Skąd w Polsce wzięła się moda na prezenty wielkanocne?

W ostatnich latach Wielkanoc obchodzona w polskich domach wiąże się nie tylko z dekorowaniem pisanek, pieczeniem mazurka oraz uroczystym, niedzielnym śniadaniem. Coraz więcej Polaków decyduje się wzbogacić wielkanocną tradycję prezentami dla najmłodszych. Według niej, wielkanocne podarki przynosi dzieciom zajączek. Tradycja ta nie jest jednak bynajmniej polskim pomysłem – do naszego kraju przywędrowała bowiem z Niemiec. Ze względu na położenie geograficzne, zwyczaj ten jeszcze szczególnie rozpowszechniony na Śląsku i w Wielkopolsce.

Według tradycji, zajączek w Niedzielę Wielkanocną odwiedza z koszyczkiem pełnym podarunków wszystkie domy zamieszkiwane przez dzieci. Jeśli znajdzie w domu pusty koszyczek pozostawiony przez małych domowników, zapełnia go upominkami – słodkościami, zabawkami i innymi prezentami, które specjalnie z myślą o swoich pociechach przygotowali rodzice. To ciekawy i warty uwzględnienia zwyczaj, który potrafi urozmaicić świętowanie Wielkanocy oraz zachęca do radosnego świętowania tego wydarzenia zwłaszcza najmłodszych członków naszych rodzin. To także doskonała okazja, aby spełnić marzenia swoich pociech. O jakie prezenty dzieci najczęściej proszą zajączka?

Wielkanocne prezenty od zajączka, czyli jak spełnić marzenia najmłodszych?

Zgodnie z pierwotnym zwyczajem, prezenty wielkanocne to najczęściej drobne, symboliczne upominki – słodycze, czekoladowe jajeczka, lizaki oraz drobne zabawki. Świat się jednak zmienia, a rodzice pragnąc obdarowywać swoje pociechy przydatnymi prezentami, coraz częściej świadomie rezygnują z mało użytecznych drobiazgów, na rzecz bardziej wartościowych i co za tym idzie, praktyczniejszych przedmiotów.

Nie rzadko zdarza się już, że dzieci na zajączka otrzymują np. nowy rower, hulajnogę, trampolinę do skakania, zegarek, akcesoria elektroniczne, a nawet nowy smartfon czy laptop. Są to bardziej praktyczne i przydatne na co dzień przedmioty, z których dziecko zrobi zdecydowanie lepszy użytek niż ze słodkości czy zabawek, które otrzymuje bez okazji. Pewien problem stanowi ich wysoki koszt, który może jednak rozwiązać pożyczka na Wielkanoc.

Specjalnie z myślą o wszystkich rodzicach, którzy w tym roku zdecydowali się na obdarowanie swoich dzieci wymarzonym, wielkanocnym podarunkiem, firma Smart Pożyczka przygotowała równie wyjątkową promocję. Jest nią pożyczka na Wielkanoc, która dla nowych klientów jest udzielana zupełnie za darmo. Aby skorzystać z okazji, wystarczy zaciągnąć pożyczkę do 3000 zł z RRSO 0%. Jest to kwota z reguły wystarczająca, aby zakupiony w jej ramach prezent wywołał nie tylko uśmiech na twarzy każdego dziecka, ale przy okazji podarował całej rodzinie niezapomnianą Wielkanoc.

Podobne artykuły

 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Każda praca wymaga poniesienia kosztów. Aby móc wypracować zysk, konieczne są pewne nakłady – nie tylko pieniędzy, ale i pracy. Czym właściwie są koszty uzyskania przychodu dla osób fizycznych i firm?

  26.07.2022Pokaż więcej
 • Wakacyjny wyjazd to idealny czas na odpoczynek i zmianę otoczenia. Większość Polaków spędza lato w kraju – nad Bałtykiem oraz w Tatrach. Są jednak i inne kierunki, które warto odwiedzić w Polsce. Gdzie warto pojechać na wakacje? Co warto zobaczyć?

  20.07.2022Pokaż więcej
 • Obligacje skarbowe to jedna z popularniejszych w ostatnim czasie fraz wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nic dziwnego, szumnie zapowiadane są jako „ochrona przed inflacją”. Co warto wiedzieć o obligacjach skarbowych?

  12.07.2022Pokaż więcej
 • Firmy pozabankowe zaczęły powstawać w odpowiedzi na potrzeby osób, których nie było stać na kredyt w tradycyjnym banku. Jeszcze kilka lat temu rynek ten nie był mocno rozbudowany. Aktualnie jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Pożyczki pozabankowe podlegają regulacjom prawnym, co wiąże się z tym, że są produktami w pełni bezpiecznymi dla pożyczkobiorcy. Czym są chwilówki? Co warto o nich wiedzieć? Poznaj najważniejsze fakty.

  27.06.2022Pokaż więcej
 • Budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem to ważna część rodzinnego świata. Początkowo to rodzice starają się wyrobić w swojej pociesze przekonanie, że może zawsze na nich liczyć. Z czasem jednak również dzieci powinny zadbać o więź z rodzicami. Idealnym czasem na wspólne spędzenie kilku wspólnych chwil jest Dzień Ojca. Podpowiadamy, gdzie warto zabrać tatę z okazji jego święta.

  20.06.2022Pokaż więcej
 • Zadłużenie osoby prywatnej najczęściej sprawdzane jest przed udzieleniem pożyczki czy kredytu. Zdarza się również, że kontrahenci weryfikują w bazach potencjalnego przyszłego wspólnika w interesach. Dzięki temu możliwe jest określenie, czy dana osoba jest wypłacalna. W jaki sposób można sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej?

  14.06.2022Pokaż więcej
 • Dzień mamy tuż tuż, dlatego zdecydowanie warto się już zacząć zastanawiać nad ciekawym prezentem z tej okazji i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jaki podarunek sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy ciekawe i oryginalne pomysły, z których warto skorzystać!

  26.05.2022Pokaż więcej
 • Zespół SMART Pożyczka pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.smartkonkurs.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.   

  23.05.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły