Prezenty na zajączka – co podarować najmłodszym na Wielkanoc? 

Wielkanoc to najważniejsze święto katolickie oraz kolejna, po Bożym Narodzeniu, okazja do rodzinnego świętowania. W tym wszystkim najważniejsi są najmłodsi, którzy najintensywniej odczuwają świąteczną atmosferę oraz ze szczególnym wytęsknieniem oczekują nadejścia Wielkanocy. Jest ku temu jeszcze jeden powód – prezenty od zajączka, która to tradycja jest coraz chętniej kultywowana w polskich domach.

Skąd w Polsce wzięła się moda na prezenty wielkanocne?

W ostatnich latach Wielkanoc obchodzona w polskich domach wiąże się nie tylko z dekorowaniem pisanek, pieczeniem mazurka oraz uroczystym, niedzielnym śniadaniem. Coraz więcej Polaków decyduje się wzbogacić wielkanocną tradycję prezentami dla najmłodszych. Według niej, wielkanocne podarki przynosi dzieciom zajączek. Tradycja ta nie jest jednak bynajmniej polskim pomysłem – do naszego kraju przywędrowała bowiem z Niemiec. Ze względu na położenie geograficzne, zwyczaj ten jeszcze szczególnie rozpowszechniony na Śląsku i w Wielkopolsce.

Według tradycji, zajączek w Niedzielę Wielkanocną odwiedza z koszyczkiem pełnym podarunków wszystkie domy zamieszkiwane przez dzieci. Jeśli znajdzie w domu pusty koszyczek pozostawiony przez małych domowników, zapełnia go upominkami – słodkościami, zabawkami i innymi prezentami, które specjalnie z myślą o swoich pociechach przygotowali rodzice. To ciekawy i warty uwzględnienia zwyczaj, który potrafi urozmaicić świętowanie Wielkanocy oraz zachęca do radosnego świętowania tego wydarzenia zwłaszcza najmłodszych członków naszych rodzin. To także doskonała okazja, aby spełnić marzenia swoich pociech. O jakie prezenty dzieci najczęściej proszą zajączka?

Wielkanocne prezenty od zajączka, czyli jak spełnić marzenia najmłodszych?

Zgodnie z pierwotnym zwyczajem, prezenty wielkanocne to najczęściej drobne, symboliczne upominki – słodycze, czekoladowe jajeczka, lizaki oraz drobne zabawki. Świat się jednak zmienia, a rodzice pragnąc obdarowywać swoje pociechy przydatnymi prezentami, coraz częściej świadomie rezygnują z mało użytecznych drobiazgów, na rzecz bardziej wartościowych i co za tym idzie, praktyczniejszych przedmiotów.

Nie rzadko zdarza się już, że dzieci na zajączka otrzymują np. nowy rower, hulajnogę, trampolinę do skakania, zegarek, akcesoria elektroniczne, a nawet nowy smartfon czy laptop. Są to bardziej praktyczne i przydatne na co dzień przedmioty, z których dziecko zrobi zdecydowanie lepszy użytek niż ze słodkości czy zabawek, które otrzymuje bez okazji. Pewien problem stanowi ich wysoki koszt, który może jednak rozwiązać pożyczka na Wielkanoc.

Specjalnie z myślą o wszystkich rodzicach, którzy w tym roku zdecydowali się na obdarowanie swoich dzieci wymarzonym, wielkanocnym podarunkiem, firma Smart Pożyczka przygotowała równie wyjątkową promocję. Jest nią pożyczka na Wielkanoc, która dla nowych klientów jest udzielana zupełnie za darmo. Aby skorzystać z okazji, wystarczy zaciągnąć pożyczkę do 3000 zł z RRSO 0%. Jest to kwota z reguły wystarczająca, aby zakupiony w jej ramach prezent wywołał nie tylko uśmiech na twarzy każdego dziecka, ale przy okazji podarował całej rodzinie niezapomnianą Wielkanoc.

Podobne artykuły

 • Bank przyznał Ci kredyt, jednak jego warunki pozostawiają wiele do życzenia. Drakońska marża, wygórowana prowizja, a do tego krótszy niż chciałeś termin. Zastanawiasz się dlaczego? Przecież masz dobrą pracę i stałe zarobki. Wszystkiemu winna jest twoja historia kredytowa, a może po prostu jej brak. 

  13.05.2022Pokaż więcej
 • Jeszcze do niedawna w powszechnej świadomości panowało przekonanie, że pożyczki gotówkowe są dostępne wyłącznie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Pozostali musieli szukać innych sposobów na pozyskanie gotówki, gdyż w oczach instytucji finansowych udzielenie im pożyczki było zbyt ryzykowne. Pojawienie się na rynku firm pożyczkowych całkowicie odmieniło tę sytuację – dziś uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych oraz osób zatrudnionych w innej niż umowa o pracę formie, jest jak najbardziej możliwe!

  22.04.2022Pokaż więcej
 • Zaciągnięcie każdego zobowiązania finansowego powinno być poprzedzone dokładną analizą. Oprócz zadania sobie oczywistego pytania, czy będziemy w stanie zwrócić pożyczoną kwotę we wskazanym terminie, warto zweryfikować także koszt pożyczki, sprawdzić ile wynosi RRSO oraz dowiedzieć się, na kiedy przypada termin płatności. Wszystkie te wątpliwości wyjaśnia bardzo praktyczne narzędzie – kalkulator pożyczki. Gdzie go szukać, jak korzystać oraz dlaczego warto – o tym powiemy w niniejszym artykule!

  14.04.2022Pokaż więcej
 • BIK to skrót od nazwy instytucji, powołanej na początku XXI w. przez Związek Banków Polskich. Kryje się pod nim Biuro Informacji Kredytowej, którego zadaniem jest zbieranie, przechowywanie oraz udostępnianie bankom danych na temat spłaty zobowiązań finansowych klientów korzystających z ich ofert. Do BIK trafia więc każda osoba, która zaciągnęła pożyczkę, dokonała zakupu ratalnego, korzysta z karty kredytowej, posiada limit na koncie lub poręczyła kredyt innej osobie.

  25.03.2022Pokaż więcej
 • SMART to więcej niż pożyczka! To cały wachlarz dodatkowych produktów, dzięki któremu możesz poczuć się wyjątkowo. Dzięki temu, wiesz, że SMART jest firmą, z której usług warto korzystać, a im dłużej jesteś z nami Tym większe przywileje na Ciebie czekają! Z poniższego artykułu dowiesz się jak wygląda nasz ŚWIAT WIĘKSZYCH MOŻLIWOŚCI, który Ci oferujemy i wybierzesz dla siebie produkt skrojony na miarę Twoich potrzeb!

  24.03.2022Pokaż więcej
 • Pierwszy dzień wiosny to czas, który kojarzy się z wagarami w szkole, topieniem Marzanny oraz podziwianiem przyrody, która stopniowo budzi się do życia. Dla wielu osób dzień 21 marca niewiele różni się od pozostałych. Jest to jednak doskonała okazja i pretekst na zerwanie z codzienną rutyną i zaplanowanie na ten wyjątkowy czas w roku czegoś wyjątkowego. Oto, kilka SMART pomysłów na ciekawe powitanie pierwszego dnia wiosny z najbliższymi.

  18.03.2022Pokaż więcej
 • Zastanawiasz się jak zrealizować swoje cele i znaleźć zewnętrzne finansowanie, które w pełni zaspokoi Twoje potrzeby? A może poszukujesz czegoś więcej? Na przykład większych możliwości? SMART Pożyczka zdecydowanie jest portalem, który otworzy przed Tobą drzwi do tego świata. Do świata większych możliwości!

  14.03.2022Pokaż więcej
 • Telefon komórkowy, a raczej smartfon, już dawno przestał pełnić wyłącznie swoją pierwotną funkcję. Oprócz wykonywania połączeń i pisania SMS-ów, wykorzystujemy go także do wielu innych celów. Jednym z nich jest płatność telefonem, którą oferuje większość dostępnych na rynku smartfonów. Osoby, które do tej pory nie korzystały z tej możliwości, zadają sobie pytanie, jak płacić telefonem i co należy zrobić, aby było to w ogóle możliwe. O płatnościach telefonem postaramy się przybliżyć w tym artykule!

  11.03.2022Pokaż więcej
 • SMART – to więcej niż pożyczka! To hasło, które Nam w tym miesiącu przewodzi. Chcemy, aby to hasło było preludium do zaprezentowania  szerzej naszej oferty oraz wachlarza możliwości, który proponujemy naszym Klientom.  
  W niniejszym artykule przybliżymy specyfikę naszego wyjątkowego produktu, jakim jest Profil Premium. 

  07.03.2022Pokaż więcej
 • Kredyty gotówkowe to obecnie jedne z najpopularniejszych produktów finansowych. Zainteresowanie nimi rośnie z roku na rok, co świetnie obrazują oficjalne statystki – według danych BIK, w lipcu 2021 r. Polacy zaciągnęli o blisko 26% więcej pożyczek gotówkowych, w porównaniu z rokiem 2020. Do korzystania z tych produktów finansowych z pewnością zachęca coraz łatwiejszy do nich dostęp – banki nie są już bowiem jedynym miejscem, do którego możemy wnioskować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

  18.02.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły