Prezenty na zajączka – co podarować najmłodszym na Wielkanoc? 

Wielkanoc to najważniejsze święto katolickie oraz kolejna, po Bożym Narodzeniu, okazja do rodzinnego świętowania. W tym wszystkim najważniejsi są najmłodsi, którzy najintensywniej odczuwają świąteczną atmosferę oraz ze szczególnym wytęsknieniem oczekują nadejścia Wielkanocy. Jest ku temu jeszcze jeden powód – prezenty od zajączka, która to tradycja jest coraz chętniej kultywowana w polskich domach.

Skąd w Polsce wzięła się moda na prezenty wielkanocne?

W ostatnich latach Wielkanoc obchodzona w polskich domach wiąże się nie tylko z dekorowaniem pisanek, pieczeniem mazurka oraz uroczystym, niedzielnym śniadaniem. Coraz więcej Polaków decyduje się wzbogacić wielkanocną tradycję prezentami dla najmłodszych. Według niej, wielkanocne podarki przynosi dzieciom zajączek. Tradycja ta nie jest jednak bynajmniej polskim pomysłem – do naszego kraju przywędrowała bowiem z Niemiec. Ze względu na położenie geograficzne, zwyczaj ten jeszcze szczególnie rozpowszechniony na Śląsku i w Wielkopolsce.

Według tradycji, zajączek w Niedzielę Wielkanocną odwiedza z koszyczkiem pełnym podarunków wszystkie domy zamieszkiwane przez dzieci. Jeśli znajdzie w domu pusty koszyczek pozostawiony przez małych domowników, zapełnia go upominkami – słodkościami, zabawkami i innymi prezentami, które specjalnie z myślą o swoich pociechach przygotowali rodzice. To ciekawy i warty uwzględnienia zwyczaj, który potrafi urozmaicić świętowanie Wielkanocy oraz zachęca do radosnego świętowania tego wydarzenia zwłaszcza najmłodszych członków naszych rodzin. To także doskonała okazja, aby spełnić marzenia swoich pociech. O jakie prezenty dzieci najczęściej proszą zajączka?

Wielkanocne prezenty od zajączka, czyli jak spełnić marzenia najmłodszych?

Zgodnie z pierwotnym zwyczajem, prezenty wielkanocne to najczęściej drobne, symboliczne upominki – słodycze, czekoladowe jajeczka, lizaki oraz drobne zabawki. Świat się jednak zmienia, a rodzice pragnąc obdarowywać swoje pociechy przydatnymi prezentami, coraz częściej świadomie rezygnują z mało użytecznych drobiazgów, na rzecz bardziej wartościowych i co za tym idzie, praktyczniejszych przedmiotów.

Nie rzadko zdarza się już, że dzieci na zajączka otrzymują np. nowy rower, hulajnogę, trampolinę do skakania, zegarek, akcesoria elektroniczne, a nawet nowy smartfon czy laptop. Są to bardziej praktyczne i przydatne na co dzień przedmioty, z których dziecko zrobi zdecydowanie lepszy użytek niż ze słodkości czy zabawek, które otrzymuje bez okazji. Pewien problem stanowi ich wysoki koszt, który może jednak rozwiązać pożyczka na Wielkanoc.

Specjalnie z myślą o wszystkich rodzicach, którzy w tym roku zdecydowali się na obdarowanie swoich dzieci wymarzonym, wielkanocnym podarunkiem, firma Smart Pożyczka przygotowała równie wyjątkową promocję. Jest nią pożyczka na Wielkanoc, która dla nowych klientów jest udzielana zupełnie za darmo. Aby skorzystać z okazji, wystarczy zaciągnąć pożyczkę do 3000 zł z RRSO 0%. Jest to kwota z reguły wystarczająca, aby zakupiony w jej ramach prezent wywołał nie tylko uśmiech na twarzy każdego dziecka, ale przy okazji podarował całej rodzinie niezapomnianą Wielkanoc.

Podobne artykuły

 • Jakie działania są konieczne, jeżeli istnieją przesłanki, że ktoś dokonał kradzieży Twojej tożsamości? Przede wszystkim — szybkie! Jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie, zminimalizujesz potencjalne, często tragiczne w skutkach, konsekwencje złamania prawa związanego z kradzieżą Twoich danych osobowych. Co zrobić w takiej sytuacji — krok, po kroku i do kogo udać się po pomoc? Wszystkie najważniejsze informacje […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Podczas wypełniania formularza dyspozycji przelewu, wystarczy drobna pomyłka w numerze konta, by pieniądze trafiły do niewłaściwego adresata – warto dokładnie weryfikować poprawność wpisywanego ciągu liczb. To właśnie od niego zależy, gdzie trafi nasza gotówka. Błędy mogą jednak zdarzyć się każdemu. Co wtedy zrobić i jak można cofnąć przelew? Wszystko dokładnie wyjaśniamy poniżej. Czy bank musi […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Przelew pożyczki na czyjeś konto

  Planujesz skorzystać z pozabankowej pożyczki, ale nie możesz lub nie chcesz podawać swojego numeru konta? Na pewno przemknęło Ci więc przez myśl pytanie, czy możliwy jest przelew pożyczki na czyjeś konto. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego nie możesz tego zrobić, nawet jeśli to konto współmałżonka. W jaki sposób działają firmy pożyczkowe? Firmy udzielające pożyczek to podmioty tworzące […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • przedpłata

  Robiąc zakupy czy zawierając różnego rodzaju umowy, na pewno spotkałeś się z pojęciem “przedpła”. Musisz wiedzieć, że może ona przybierać różne formy – poznaj je, by mieć pewność, kiedy możesz wycofać się z umowy bez ponoszenia żadnych kosztów, a kiedy nie otrzymasz zwrotu uregulowanej z góry części zapłaty za produkt czy usługę. Wszystkie potrzebne informacje […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • ile można wypłacić z bankomatu

  Choć gotówka w portfelu jest nam potrzebna coraz rzadziej, wciąż zdarzają się sytuacje, w których wolimy, lub jesteśmy zmuszeni zapłacić pieniędzmi w fizycznej formie. Jeśli jest to niewielka kwota – żaden problem. Jeżeli jednak potrzebujemy wypłacić ze swojego konta większą sumę, musimy wiedzieć jakie możliwości daje nam bankomat, a kiedy konieczna jest wizyta w oddziale […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

  28.09.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły