SMART ROZWIĄZANIA DLA TWOJEGO MIESZKANIA

Inteligentne mieszkanie lub dom? Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w naszej przestrzeni mieszkalnej przestało już dawno dziwić. SMART rozwiązania stają się coraz bardziej popularne i przystępne cenowo. Koncepcja SMART w domu, to przede wszystkim wprowadzanie automatycznych rozwiązań i możliwości zdalnego sterowania urządzeniami, które mają za zadanie podnieść komfort życia jego mieszkańców.

Zastanawiasz się jak tanim kosztem, w prosty sposób przekształcić swoje mieszkanie w SMART mieszkanie? W poniższym artykule przeczytasz o korzyściach jakie dają SMART rozwiązania oraz znajdziesz aż 7 budżetowych propozycji na stworzenie swojego inteligentnego domu!

Jakie korzyści daje SMART dom?

Po pierwsze – bezpieczeństwo – inteligentne domy znacznie wpływają na poczucie bezpieczeństwa jego mieszkańców. Smart rozwiązania pozwalają na integracje i udoskonalenie urządzeń służących ochronie mienia, w znacznym stopniu utrudniają włamania oraz pozwalają uniknąć wielu niepożądanych sytuacji.

Po drugie – oszczędności – coraz częściej automatyczne funkcje znajdziemy w kuchennych sprzętach AGD, ale również systemy ogrzewania i zabezpieczenia domu. Można to wszystko połączyć we wspólną sieć, którą zaprogramujemy w taki sposób, aby np. pod naszą nieobecność ogrzewanie było wyłączone, a sprzęty nie pobierały energii elektrycznej.

Po trzecie – komfort – nowoczesne sprzęty posiadające funkcje zdalnego sterowania to ogromne udogodnianie dla osób, żyjących w ciągłym biegu. Funkcje często można dopasować w taki sposób, aby móc skupić swoją uwagę na ważniejszych rzeczach. Czas spędzony z rodziną, rozwój zainteresowań powinny być priorytetem względem żmudnych, monotonnych obowiązków.

Mieszkanie w stylu SMART:

Często SMART rozwiązania kojarzą nam się z ogromną inwestycją. Poniżej przedstawiamy 7 sposobów, dzięki którym w budżetowy sposób, przekształcisz swoją przestrzeń w inteligentny dom:

 1. Światła – wystarczy zakupić inteligentne żarówki (koszt około 50 zł), którymi będziemy mogli sterować z poziomu naszego telefonu. Koniec z kłótniami, kto wyłącza światło, a dodatkową korzyścią są niewątpliwie niższe rachunki za światło.
 2. Czujniki – zapewnią Ci bezpieczeństwo – czujniki zalania wody, dymu, gazu, czadu (w zależności od właściwości SMART czujnik to koszt od 100 zł). Te czujniki poinformują Cię, że w domu dzieje się coś złego i pomogą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Koniec nerwów, stresów, a co ważniejsze często bardzo wysokich kosztów naprawy szkód.
 3. Czujniki ruchu – mogą służyć zarówno jako element alarmu, aby uchronić nas przed włamaniem, ale również pozwalają na zintegrowanie np. zapalania i wyłączania się światła w pomieszczeniach. Koszt nie wielki a pozwoli chronić Twój dobytek. Koszt takiego usprawnienia zaczyna się od kwoty około 70 zł.
 4. Inteligentne gniazdka – pozwalają na zautomatyzowanie urządzeń, które już posiadamy w naszym domu, dzięki nim jesteśmy w stanie zdalnie włączyć, wyłączyć urządzenie, lub sprawdzić aktualny pobór energii. Kolejna korzyść dla naszego portfela przy rosnących cenach za energie elektryczną. Koszt inteligentnego gniazdka zaczyna się od 40 zł.
 5. Roboty domowe – zapomnij o odkurzaniu i mopowaniu podłóg, Twój robot zrobi to za Ciebie. Coraz popularniejsze stają się również roboty do mycia okien, bądź koszenia trawy. Czas jest wartością, której nie da się wycenić zatem spędzaj wolne chwile tak jak pragniesz. Odkurzacz inteligentny to wydatek około 1000 – 6000 zł w zależności od modelu.
 6. Inteligentne zamki do drzwi – zainstaluj inteligentny zamek w drzwiach (to koszt ok 600 zł) i już nigdy nie zastanawiaj się czy na pewno zamknąłeś je wychodząc z domu. Drobne usprawnienie a zabezpieczy twój majątek

Inteligentny dom – mądra inwestycja

SMART dom generuje określony koszt początkowy, aczkolwiek warto rozpatrywać go w kategorii zyskownej inwestycji, który po czasie przyniesie nam znaczne oszczędności.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego finansowania, na któreś z zaprezentowanych przez nas SMART rozwiązań, znajdziesz je w SMART Pożyczka – tutaj pierwszą pożyczkę otrzymasz nawet do 3000 zł zupełnie za DARMO! (RRSO 0%). Zainwestuj w swoje SMART mieszkanie już dziś i ciesz się oszczędnościami i wygodą na lata!

Podobne artykuły

 • Jakie działania są konieczne, jeżeli istnieją przesłanki, że ktoś dokonał kradzieży Twojej tożsamości? Przede wszystkim — szybkie! Jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie, zminimalizujesz potencjalne, często tragiczne w skutkach, konsekwencje złamania prawa związanego z kradzieżą Twoich danych osobowych. Co zrobić w takiej sytuacji — krok, po kroku i do kogo udać się po pomoc? Wszystkie najważniejsze informacje […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Podczas wypełniania formularza dyspozycji przelewu, wystarczy drobna pomyłka w numerze konta, by pieniądze trafiły do niewłaściwego adresata – warto dokładnie weryfikować poprawność wpisywanego ciągu liczb. To właśnie od niego zależy, gdzie trafi nasza gotówka. Błędy mogą jednak zdarzyć się każdemu. Co wtedy zrobić i jak można cofnąć przelew? Wszystko dokładnie wyjaśniamy poniżej. Czy bank musi […]

  02.06.2023Pokaż więcej
 • Przelew pożyczki na czyjeś konto

  Planujesz skorzystać z pozabankowej pożyczki, ale nie możesz lub nie chcesz podawać swojego numeru konta? Na pewno przemknęło Ci więc przez myśl pytanie, czy możliwy jest przelew pożyczki na czyjeś konto. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego nie możesz tego zrobić, nawet jeśli to konto współmałżonka. W jaki sposób działają firmy pożyczkowe? Firmy udzielające pożyczek to podmioty tworzące […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • przedpłata

  Robiąc zakupy czy zawierając różnego rodzaju umowy, na pewno spotkałeś się z pojęciem “przedpła”. Musisz wiedzieć, że może ona przybierać różne formy – poznaj je, by mieć pewność, kiedy możesz wycofać się z umowy bez ponoszenia żadnych kosztów, a kiedy nie otrzymasz zwrotu uregulowanej z góry części zapłaty za produkt czy usługę. Wszystkie potrzebne informacje […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • ile można wypłacić z bankomatu

  Choć gotówka w portfelu jest nam potrzebna coraz rzadziej, wciąż zdarzają się sytuacje, w których wolimy, lub jesteśmy zmuszeni zapłacić pieniędzmi w fizycznej formie. Jeśli jest to niewielka kwota – żaden problem. Jeżeli jednak potrzebujemy wypłacić ze swojego konta większą sumę, musimy wiedzieć jakie możliwości daje nam bankomat, a kiedy konieczna jest wizyta w oddziale […]

  17.05.2023Pokaż więcej
 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

  28.09.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej