Pożyczki dla bezrobotnych – wsparcie finansowe dla osób bez umowy o pracę 

Jeszcze do niedawna w powszechnej świadomości panowało przekonanie, że pożyczki gotówkowe są dostępne wyłącznie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Pozostali musieli szukać innych sposobów na pozyskanie gotówki, gdyż w oczach instytucji finansowych udzielenie im pożyczki było zbyt ryzykowne. Pojawienie się na rynku firm pożyczkowych całkowicie odmieniło tę sytuację – dziś uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych oraz osób zatrudnionych w innej niż umowa o pracę formie, jest jak najbardziej możliwe!

Czym pożyczki dla bezrobotnych różnią się od kredytów bankowych?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele form zatrudnienia. Obok najbardziej pożądanej umowy o pracę na czas nieokreślony, Polacy są zatrudniani na umowę o pracę na czas określony, umowy cywilnoprawne (umowę zlecenie i o dzieło), B2B, kontrakt managerski, a często także prowadzą własne firmy. Nadal nie brakuje także osób, które z różnych przyczyn uzyskują wynagrodzenie w sposób nieuregulowany prawnie, czyli „na czarno”. Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, pod koniec 2021 r. 5,4% Polaków pozostawało bezrobotnych.

Banki zdecydowanie najlepiej traktują umowy o pracę, widząc w nich najstabilniejsze źródło dochodu, z którym wiąże się najmniejsze ryzyko. Nie oznacza to jednak, że osoby zatrudnione w inny sposób, w tym także bezrobotni, muszą całkowicie pożegnać się z pożyczkami. Zmieniający się dynamicznie rynek pracy oraz coraz większe zainteresowanie zarówno samych pracodawców, jak i pracowników innymi niż umowa o pracę formami zatrudnienia sprawiło, że rynek produktów finansowych musiał dostosować się do tych zmian.

Pożyczki dla bezrobotnych z urzędu pracy i od firmy pożyczkowej

Oprócz klasycznych kredytów gotówkowych udzielanych przez banki, istnieją tzw. pożyczki dla bezrobotnych. Jak sama nazwa wskazuje, mogą z nich skorzystać osoby, które nie posiadają udokumentowanego źródła dochodu. Wiele z nich pyta o pożyczki dla bezrobotnych z urzędu pracy. Niestety, nie ma czegoś takiego – urząd pracy nie jest bowiem instytucją udzielającą pożyczek, a co za tym idzie, pożyczki dla bezrobotnych z urzędu pracy nie istnieją. Istnieją za to inne możliwości – tzw. pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych oraz osób zatrudnionych w innej formie niż umowa o pracę.

Pożyczki dla bezrobotnych są produktami finansowymi, w których udzielaniu zdecydowanie przodują firmy pożyczkowe. Udzielają one szybkich pożyczek gotówkowych nie tylko dla osób bezrobotnych, ale także Polaków pracujących m. in. w oparciu o umowę o pracę na czas określony, umowy cywilnoprawne, B2B oraz prowadzących własną działalność gospodarczą. Z ich wsparcia finansowego z powodzeniem mogą skorzystać także studenci oraz emeryci i renciści. Udzielane są zarówno pożyczki dla bezrobotnych na raty, jak i takie, które w całości można spłacić w jednej racie, bez potrzeby zawierania umowy z pożyczkodawcą na dłuższy okres czasu.

Firma Smart Pożyczka jest jednym z podmiotów oferujących pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych oraz osób uzyskujących dochody z różnych form zatrudnienia. Oferujemy szybkie pożyczki od 200 zł do 15 000 zł na dowód, bez weryfikacji dochodów, stażu pracy ani wysokości wynagrodzenia. Co więcej, każdy nowy klient, który w najbliższym czasie skorzysta z naszej oferty, swoją pierwszą pożyczkę do 3000 zł zaciągnie całkowicie za darmo.

Podobne artykuły

 • Za nami początek roku, czas na podsumowanie poprzedniego, który stał się dla wielu naszych Klientów tym bardziej wyjątkowy z uwagi na wygraną w naszych konkursach! 

  17.01.2023Pokaż więcej
 • Black Friday to dzień promocji, obniżek i możliwości kupowania produktów po cenie zdecydowanie niższej niż zazwyczaj. Co warto kupić w Czarny Piątek? Oferta jest szeroka, a propozycji jest wiele. Bez względu na wybór, warto przygotować się do zakupów odpowiednio wcześniej i zarezerwować trochę czasu na łowienie okazji.

  08.11.2022Pokaż więcej
 • Rosnące ceny opału sprawiają, że wiele osób stara się znaleźć alternatywne źródło ogrzewania. Coraz więcej ludzi korzysta z dotacji na wymianę pieca, aby nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie ogrzewać swoje domy. Na jakie dofinansowanie do wymiany pieca można liczyć? Czy warto skorzystać z pożyczki na wymianę kotła?  

  28.09.2022Pokaż więcej
 • Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zarejestrowanym w urzędzie pracy. Konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków, aby móc go otrzymać. Jest to pomoc przyznawana przez 6 lub 12 miesięcy. Co warto wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych? Komu przysługuje? Ile wynosi?

  27.09.2022Pokaż więcej
 • Warto pożyczać odpowiedzialnie. Aby było to możliwe, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Łatwa dostępność pożyczek sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej osób. I nie ma w tym nic złego, o ile nie przecenimy swoich możliwości finansowych. Na czym polega odpowiedzialne pożyczanie? Jak znaleźć rzetelną firmę pożyczkową?

  11.08.2022Pokaż więcej
 • Każda praca wymaga poniesienia kosztów. Aby móc wypracować zysk, konieczne są pewne nakłady – nie tylko pieniędzy, ale i pracy. Czym właściwie są koszty uzyskania przychodu dla osób fizycznych i firm?

  26.07.2022Pokaż więcej
 • Wakacyjny wyjazd to idealny czas na odpoczynek i zmianę otoczenia. Większość Polaków spędza lato w kraju – nad Bałtykiem oraz w Tatrach. Są jednak i inne kierunki, które warto odwiedzić w Polsce. Gdzie warto pojechać na wakacje? Co warto zobaczyć?

  20.07.2022Pokaż więcej
 • Obligacje skarbowe to jedna z popularniejszych w ostatnim czasie fraz wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nic dziwnego, szumnie zapowiadane są jako „ochrona przed inflacją”. Co warto wiedzieć o obligacjach skarbowych?

  12.07.2022Pokaż więcej
 • Firmy pozabankowe zaczęły powstawać w odpowiedzi na potrzeby osób, których nie było stać na kredyt w tradycyjnym banku. Jeszcze kilka lat temu rynek ten nie był mocno rozbudowany. Aktualnie jednak stanowi atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Pożyczki pozabankowe podlegają regulacjom prawnym, co wiąże się z tym, że są produktami w pełni bezpiecznymi dla pożyczkobiorcy. Czym są chwilówki? Co warto o nich wiedzieć? Poznaj najważniejsze fakty.

  27.06.2022Pokaż więcej
 • Budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem to ważna część rodzinnego świata. Początkowo to rodzice starają się wyrobić w swojej pociesze przekonanie, że może zawsze na nich liczyć. Z czasem jednak również dzieci powinny zadbać o więź z rodzicami. Idealnym czasem na wspólne spędzenie kilku wspólnych chwil jest Dzień Ojca. Podpowiadamy, gdzie warto zabrać tatę z okazji jego święta.

  20.06.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Zaloguj się i sprawdź ofertę!
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły