Pożyczki dla bezrobotnych – wsparcie finansowe dla osób bez umowy o pracę 

Jeszcze do niedawna w powszechnej świadomości panowało przekonanie, że pożyczki gotówkowe są dostępne wyłącznie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Pozostali musieli szukać innych sposobów na pozyskanie gotówki, gdyż w oczach instytucji finansowych udzielenie im pożyczki było zbyt ryzykowne. Pojawienie się na rynku firm pożyczkowych całkowicie odmieniło tę sytuację – dziś uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych oraz osób zatrudnionych w innej niż umowa o pracę formie, jest jak najbardziej możliwe!

Czym pożyczki dla bezrobotnych różnią się od kredytów bankowych?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele form zatrudnienia. Obok najbardziej pożądanej umowy o pracę na czas nieokreślony, Polacy są zatrudniani na umowę o pracę na czas określony, umowy cywilnoprawne (umowę zlecenie i o dzieło), B2B, kontrakt managerski, a często także prowadzą własne firmy. Nadal nie brakuje także osób, które z różnych przyczyn uzyskują wynagrodzenie w sposób nieuregulowany prawnie, czyli „na czarno”. Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, pod koniec 2021 r. 5,4% Polaków pozostawało bezrobotnych.

Banki zdecydowanie najlepiej traktują umowy o pracę, widząc w nich najstabilniejsze źródło dochodu, z którym wiąże się najmniejsze ryzyko. Nie oznacza to jednak, że osoby zatrudnione w inny sposób, w tym także bezrobotni, muszą całkowicie pożegnać się z pożyczkami. Zmieniający się dynamicznie rynek pracy oraz coraz większe zainteresowanie zarówno samych pracodawców, jak i pracowników innymi niż umowa o pracę formami zatrudnienia sprawiło, że rynek produktów finansowych musiał dostosować się do tych zmian.

Pożyczki dla bezrobotnych z urzędu pracy i od firmy pożyczkowej

Oprócz klasycznych kredytów gotówkowych udzielanych przez banki, istnieją tzw. pożyczki dla bezrobotnych. Jak sama nazwa wskazuje, mogą z nich skorzystać osoby, które nie posiadają udokumentowanego źródła dochodu. Wiele z nich pyta o pożyczki dla bezrobotnych z urzędu pracy. Niestety, nie ma czegoś takiego – urząd pracy nie jest bowiem instytucją udzielającą pożyczek, a co za tym idzie, pożyczki dla bezrobotnych z urzędu pracy nie istnieją. Istnieją za to inne możliwości – tzw. pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych oraz osób zatrudnionych w innej formie niż umowa o pracę.

Pożyczki dla bezrobotnych są produktami finansowymi, w których udzielaniu zdecydowanie przodują firmy pożyczkowe. Udzielają one szybkich pożyczek gotówkowych nie tylko dla osób bezrobotnych, ale także Polaków pracujących m. in. w oparciu o umowę o pracę na czas określony, umowy cywilnoprawne, B2B oraz prowadzących własną działalność gospodarczą. Z ich wsparcia finansowego z powodzeniem mogą skorzystać także studenci oraz emeryci i renciści. Udzielane są zarówno pożyczki dla bezrobotnych na raty, jak i takie, które w całości można spłacić w jednej racie, bez potrzeby zawierania umowy z pożyczkodawcą na dłuższy okres czasu.

Firma Smart Pożyczka jest jednym z podmiotów oferujących pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych oraz osób uzyskujących dochody z różnych form zatrudnienia. Oferujemy szybkie pożyczki od 200 zł do 15 000 zł na dowód, bez weryfikacji dochodów, stażu pracy ani wysokości wynagrodzenia. Co więcej, każdy nowy klient, który w najbliższym czasie skorzysta z naszej oferty, swoją pierwszą pożyczkę do 3000 zł zaciągnie całkowicie za darmo.

Podobne artykuły

 • Bank przyznał Ci kredyt, jednak jego warunki pozostawiają wiele do życzenia. Drakońska marża, wygórowana prowizja, a do tego krótszy niż chciałeś termin. Zastanawiasz się dlaczego? Przecież masz dobrą pracę i stałe zarobki. Wszystkiemu winna jest twoja historia kredytowa, a może po prostu jej brak. 

  13.05.2022Pokaż więcej
 • Wielkanoc to najważniejsze święto katolickie oraz kolejna, po Bożym Narodzeniu, okazja do rodzinnego świętowania. W tym wszystkim najważniejsi są najmłodsi, którzy najintensywniej odczuwają świąteczną atmosferę oraz ze szczególnym wytęsknieniem oczekują nadejścia Wielkanocy. Jest ku temu jeszcze jeden powód – prezenty od zajączka, która to tradycja jest coraz chętniej kultywowana w polskich domach.

  15.04.2022Pokaż więcej
 • Zaciągnięcie każdego zobowiązania finansowego powinno być poprzedzone dokładną analizą. Oprócz zadania sobie oczywistego pytania, czy będziemy w stanie zwrócić pożyczoną kwotę we wskazanym terminie, warto zweryfikować także koszt pożyczki, sprawdzić ile wynosi RRSO oraz dowiedzieć się, na kiedy przypada termin płatności. Wszystkie te wątpliwości wyjaśnia bardzo praktyczne narzędzie – kalkulator pożyczki. Gdzie go szukać, jak korzystać oraz dlaczego warto – o tym powiemy w niniejszym artykule!

  14.04.2022Pokaż więcej
 • BIK to skrót od nazwy instytucji, powołanej na początku XXI w. przez Związek Banków Polskich. Kryje się pod nim Biuro Informacji Kredytowej, którego zadaniem jest zbieranie, przechowywanie oraz udostępnianie bankom danych na temat spłaty zobowiązań finansowych klientów korzystających z ich ofert. Do BIK trafia więc każda osoba, która zaciągnęła pożyczkę, dokonała zakupu ratalnego, korzysta z karty kredytowej, posiada limit na koncie lub poręczyła kredyt innej osobie.

  25.03.2022Pokaż więcej
 • SMART to więcej niż pożyczka! To cały wachlarz dodatkowych produktów, dzięki któremu możesz poczuć się wyjątkowo. Dzięki temu, wiesz, że SMART jest firmą, z której usług warto korzystać, a im dłużej jesteś z nami Tym większe przywileje na Ciebie czekają! Z poniższego artykułu dowiesz się jak wygląda nasz ŚWIAT WIĘKSZYCH MOŻLIWOŚCI, który Ci oferujemy i wybierzesz dla siebie produkt skrojony na miarę Twoich potrzeb!

  24.03.2022Pokaż więcej
 • Pierwszy dzień wiosny to czas, który kojarzy się z wagarami w szkole, topieniem Marzanny oraz podziwianiem przyrody, która stopniowo budzi się do życia. Dla wielu osób dzień 21 marca niewiele różni się od pozostałych. Jest to jednak doskonała okazja i pretekst na zerwanie z codzienną rutyną i zaplanowanie na ten wyjątkowy czas w roku czegoś wyjątkowego. Oto, kilka SMART pomysłów na ciekawe powitanie pierwszego dnia wiosny z najbliższymi.

  18.03.2022Pokaż więcej
 • Zastanawiasz się jak zrealizować swoje cele i znaleźć zewnętrzne finansowanie, które w pełni zaspokoi Twoje potrzeby? A może poszukujesz czegoś więcej? Na przykład większych możliwości? SMART Pożyczka zdecydowanie jest portalem, który otworzy przed Tobą drzwi do tego świata. Do świata większych możliwości!

  14.03.2022Pokaż więcej
 • Telefon komórkowy, a raczej smartfon, już dawno przestał pełnić wyłącznie swoją pierwotną funkcję. Oprócz wykonywania połączeń i pisania SMS-ów, wykorzystujemy go także do wielu innych celów. Jednym z nich jest płatność telefonem, którą oferuje większość dostępnych na rynku smartfonów. Osoby, które do tej pory nie korzystały z tej możliwości, zadają sobie pytanie, jak płacić telefonem i co należy zrobić, aby było to w ogóle możliwe. O płatnościach telefonem postaramy się przybliżyć w tym artykule!

  11.03.2022Pokaż więcej
 • SMART – to więcej niż pożyczka! To hasło, które Nam w tym miesiącu przewodzi. Chcemy, aby to hasło było preludium do zaprezentowania  szerzej naszej oferty oraz wachlarza możliwości, który proponujemy naszym Klientom.  
  W niniejszym artykule przybliżymy specyfikę naszego wyjątkowego produktu, jakim jest Profil Premium. 

  07.03.2022Pokaż więcej
 • Kredyty gotówkowe to obecnie jedne z najpopularniejszych produktów finansowych. Zainteresowanie nimi rośnie z roku na rok, co świetnie obrazują oficjalne statystki – według danych BIK, w lipcu 2021 r. Polacy zaciągnęli o blisko 26% więcej pożyczek gotówkowych, w porównaniu z rokiem 2020. Do korzystania z tych produktów finansowych z pewnością zachęca coraz łatwiejszy do nich dostęp – banki nie są już bowiem jedynym miejscem, do którego możemy wnioskować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

  18.02.2022Pokaż więcej
 • Kwota pożyczki
  -
  +
  100015000
  Okres pożyczki
  -
  +
  5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
   01.01.2021
   0 zł0 zł
  Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

  Polecane artykuły